Reklama

Nejlepší restaurace na světě? Zapomeňte na mrakodrapy či centrum. Je na fotbalovém stadionu

Nejlepší restaurací na světě je podle žebříčku World´s 50 Best Geranium v ​​Kodani.
Lou Stejskal / Creative Commons / CC BY 2.0
Dušan Kütner
duk

Nejlepší a obvykle nejluxusnější restaurace se obvykle nacházejí v honosném prostředí moderní architektury či historických center. Letošní vítěz žebříčku nejlepších restaurací World's 50 Best, který organizuje a sestavuje britská společnost William Reed Business Media, má vítěze ze zcela neobvyklého prostředí – kodaňský podnik Geranium se totiž nachází na fotbalovém stadionu, uvedla agentura Bloomberg.

Reklama

Nejlepší restaurací na světě je Geranium v ​​Kodani. Specialitou v Geraniu jsou sezónní skandinávská jídla podávaná v osmém patře fotbalového stadionu s výhledem do parku Fælledparken a na větrné mlýny v Oeresundu. Podnik otevřel uprostřed finanční krize, v roce 2010. „Všechno tehdy hrálo proti nám,“ citoval Bloomberg majitele restaurace a zároveň kuchaře Rasmuse Kofoeda. Vítězství v letošním ročníku ankety World's 50 Best je tak pro podnik oceněním obrovského nasazení celého týmu. 

Je to již druhý rok v řadě, kdy se na vrcholu žebříčku umístila restaurace z hlavního města Dánska. Loni vyhrála rovněž kodaňská restaurace Noma. Druhou nejlepší restaurací světa je letos Central v Limě, třetí Disfrutar v Barceloně. Letošní žebříček byl sestaven z hlasů 1070 lidí z gastronomického světa ze 27 regionů světa.  

Restaurace Noma v Kodani.

Ani vyhlášené Nomě se nedařilo. Nejlepší restaurace na světě se dostala do milionové ztráty

Ani legendární kodaňské Nomě, nejlepší restauraci na světě, se byznysově moc nevede. Navzdory covidové podpoře dánské vlády se podnik dostal do milionových ztrát, upozornila agentura Bloomberg.

Přečíst článek

„Kuchyně Geranium je přehledná, lehká a dynamická. Naším posláním je vytvářet jídla, která zapojí všechny naše smysly – obnoví, zpochybní a obohatí,“ uvádí restaurace na svých webových stránkách. Není to ovšem levná záležitost – hlavní menu nazvané Summer Universum rozplánované na tři hodiny času stojí 3200 dánských korun (zhruba 10,5 tisíce českých korun).

Restaurace nabízí i několik druhů speciálního menu založeného na párování vína a pokrmů. Nejlevnější menu Heart & Soil stojí dva tisíce dánských korun (asi 6600 Kč), nejdražší Rare & Unique pak 18 tisíc dánských korun (přes 59 tisíc Kč). Párování jídla s nealko nápoji vyjde zájemce na 1300 dánských korun (zhruba 4300 Kč).

Výhled z nejlepší restaurace na světě podle žebříčku World´s 50 Best jménem Geranium v dánské Kodani. zdroj: Geranium, s laskavým svolením

Specialitou žebříčku World's 50 Best je, že žádná restaurace nemůže vyhrát dvakrát. Pro předchozí vítěze je ale určena kategorie Best of the Best, kterou právě kodaňská Noma ovládla letos. Letošní vyhlašovací ceremoniál se měl původně uskutečnit v Moskvě, ale v únoru pořadatelé po začátku ruské invaze na Ukrajinu oznámili přesun do Londýna. Na letošním seznamu proto také nejsou žádné restaurace v Rusku, i když loni byly v první třicítce dva moskevské podniky.

Dubai Marina

Konečně. Michelin udělil historicky první hvězdy v Dubaji

Dubaj se dočkala, jedenáct tamních restaurací získalo prestižní gastronomické ocenění – Michelinskou hvězdu, upozornila agentura Bloomberg.

Přečíst článek

V žebříčku až na jednu výjimku nejsou zastoupeny restaurace ze střední a východní Evropy. Jedinou výjimkou je na 34. pozici restaurace Hiša Franko ve slovinském Kobaridu nedaleko italských hranic.

Součástí ankety je nejen výběr pěti desítek nejlepších restaurací na světě, ale i sestavení žebříčku na 51. až 100. místě. Tato druhá polovina oceněných byla vyhlášena na počátku července. 

Smažený sýr, ilustrační foto

Smažák už stačit nebude. Aby restaurace krizi překonaly, musí nabídnout víc

Čechů, kteří chodí na obědy, významně ubylo. A na podzim jich v restauracích bude ještě méně. Aby podniky krizi ustály, musí inovovat. Nabídnout mnohem víc než smažák, varují zástupci gastra.

Přečíst článek

Letošní seznam obsahuje také neobvykle vysoký počet nováčků, celkem 28 v první padesátce a 20 ve druhé. „Gastronomická krajina se od posledního roku hlasování výrazně změnila,“ řekl k výsledkům ředitel World's 50 William Drew. Poznamenal, že existuje mnoho důvodů, proč mají některé regiony nedostatečné zastoupení, které se mohou pohybovat od různých covidových omezení až po „posouvání kulinářských chutí“. „Může to také znamenat, že některá geografická oblast se stává důležitější než dříve,“ dodal.

Top 10 nejlepších restaurací podle žebříčku World's 50 Best:

  restaurace (umístění loni) město stát
1. Geranium (2.) Kodaň Dánsko
2. Central (4.) Lima Peru
3. Disfrutar (5.) Barcelona Španělsko
4. Diverxo (20.) Madrid Španělsko
5. Pujol (9.) Mexico City Mexiko
6. Asador Etxebarri (3.) Axpe Španělsko
7. A Casa do Porco (17.) São Paulo Brazílie
8. Lido 84 (15.) Gardone Riviera Itálie
9. Quintonil (27.) Mexico City Mexiko
10. Le Calandre (26.) Rubano Itálie

zdroj: World´s 50 Best, Bloomberg

Tipy na oceněné restaurace v blízkosti České republiky:

13. Steirereck, Vídeň
17. Nobelhart & Schmutzig, Berlín
22. Septime, Paříž
23. The Jane, Antverpy 
26. Restaurant Tim Raue, Berlín 
28. Le Clarence, Paříž
31. Arpège, Paříž
35. Clove Club, Londýn
49. Ikoyi,  Londýn
98. Tantris, Mnichov

Magazín Newstream CLUB

Tématem druhého čísla byznysově - lifestylového čtvrtletníku je návod, jak globálně uspět, jak dobýt svět a užít si ho.

Na titulní straně představujeme neurologa Martina Tolara. Jeho společnost Alzheon je nejblíž ze všech farmaceutických firem světa k dosažení schválení léku na Alzheimerovu nemoc. Co všechno musel obětovat a jak těžké bylo prosadit se v USA?

„Amerika je kouzelná v tom, že když máte chuť něco dělat, máte výdrž a nadšení, tak vám pomůže. Ona je to země plná lidí, kteří tam přišli s jedním kufrem a vybudovali si tam z ničeho, jen ze svých snů, celý život,“ říká Tolar v hlavním rozhovoru magazínu.

A magazín dále přináší řadu příběhů osobností, kterým se ve světě podařilo uspět. Eduard Kučera například vypráví, jak těžké bylo hledat vhodného správce majetku a vysvětluje, proč se nakonec rozhodl většinu investic mít v USA.

Architekt Petr Štefek pracoval v Londýně u Normana Fostera a popisuje rozdíly mezi globální londýnskou scénou a Prahou.

Legendární investor Gabriel Eichler pak popisuje svou cestu z USA zpět do Československa a jak tu jeho know-how pomáhalo budovat svobodnou ekonomiku.

Jak dostat dítě na Oxford?

Připravit svým potomkům ty nejlepší startovní podmínky pro život, kariéru a úspěch ve světě je snem každého rodiče. Stojí to však peníze a čas. A také je k tomu potřeba učinit celou řadu správných rozhodnutí od volby střední školy přes kroužky a další mimoškolní aktivity. Odměnou ale může být studium na některé z nejprestižnějších univerzit světa na obou březích Atlantiku i Pacifiku. Jak ta správná rozhodnutí skutečně učinit poradí nejpovolanější odborníci ve druhém čísle magazínu Newstream CLUB, který právě vychází.  K dostání je v síti trafik Lagardère i online

Příští číslo magazínu Newstream CLUB vyjde již v březnu. 

Související témata

Miliardáři

Vzdělávání

Biohacking

Reklama

Související

Ani pět titulů nejlepší restaurace na světě nepomohlo. Kodaňská Noma zavírá krám

Pětkrát byla nejlepší restaurací na světě. Teď kodaňská Noma zavírá krám

Přečíst článek
Restaurace Noma v Kodani.

Ani vyhlášené Nomě se nedařilo. Nejlepší restaurace na světě se dostala do milionové ztráty

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Reklama
Doporučujeme