Reklama

Nejlepší restaurace na světě je opět kodaňská Noma

Nejlepší restaurace na světě je opět kodaňská Noma
ČTK/AP
Petra Jansová
pej

Nejlepší restaurací na světě podle prestižního gastronomického žebříčku The Best 50 se opět stala kodaňská Noma. České podniky se v padesátce nejlepších restaurací neumístily.

Na druhém místě seznamu, který loni nebyl zveřejněn kvůli pandemii, se umístil rovněž podnik z Kodaně – restaurace Geranium.

„Když jsem na tomto místě stál v roce 2010 poprvé, byl jsem doslova v šoku. V mnohem větším šoku ale byl tehdy náš rezervační systém, web nám pod náporem objednávek spadl hned několikrát,“ nechal se slyšet při slavnostním vyhlášení výsledků v Antverpách šéfkuchař Nomy René Redzepi.

Deset nejlepších restaurací podle žebříčku The Best 50 si můžete prohlédnout v galerii:

Od té doby se podnik pod jeho vedením dostal na první místo žebříčku ještě čtyřikrát, zlatá příčka mu unikla jen v době, kdy kvůli stěhování přerušil na dva roky provoz, upozornil server CNBC.

Reklama

V Nomě se menu obměňuje třikrát ročně podle sezóny. Je to sezóna mořských plodů, kterou střídá zeleninová sezóna a tu pak sezóna zvěřiny a lesních plodů. Menu o 20 chodech v Nomě vyjde na zhruba 436 dolarů, s párováním vína pak ještě o 280 dolarů navíc. 

„Vaše návštěva v Nomě nebude nikdy stejná. Tamní tým neustále hledá nové a nové ingredience,“ píše se o restauraci v žebříčku, který každoročně organizuje britská společnost William Reed Media.

V předchozích letech tam zaujali například vegetariánskou celerovou shawarmou nebo pokrmy z kachních stehen a vnitřností. 

Business Class Zdeňka Pečeného

Když cestování byznys třídou není, co bývalo

Oschlé sendviče a šampaňské z plastového kelímku v byznys třídě? Ano! Ve světě zuří pandemie a některé aerolinky již rok a půl covid používají k odůvodnění omezení pozemního i palubního servisu.

Přečíst článek

Netflix, ilustrační foto

Netflix zahájil novou éru. Koupil prvního vývojáře her

Americká společnost Netflix koupila herní studio Night School Studios. Jde o první převzetí firmy, která se specializuje na vývoj videoher. A cena? Ta zůstala utajená. Videohry jsou nicméně horkou sázkou Netflixu, který si jejich zařazením do nabídky chce udržet své vedoucí postavení mezi streamovacími platformami.

Přečíst článek

Reklama
Doporučujeme