Reklama

Nejlepší restaurace na světě je opět kodaňská Noma

Restaurace Noma v Kodani.
ČTK/AP
Petra Jansová
pej

Nejlepší restaurací na světě podle prestižního gastronomického žebříčku The Best 50 se opět stala kodaňská Noma. České podniky se v padesátce nejlepších restaurací neumístily.

Reklama

Na druhém místě seznamu, který loni nebyl zveřejněn kvůli pandemii, se umístil rovněž podnik z Kodaně – restaurace Geranium.

„Když jsem na tomto místě stál v roce 2010 poprvé, byl jsem doslova v šoku. V mnohem větším šoku ale byl tehdy náš rezervační systém, web nám pod náporem objednávek spadl hned několikrát,“ nechal se slyšet při slavnostním vyhlášení výsledků v Antverpách šéfkuchař Nomy René Redzepi.

Deset nejlepších restaurací podle žebříčku The Best 50 si můžete prohlédnout v galerii:

Od té doby se podnik pod jeho vedením dostal na první místo žebříčku ještě čtyřikrát, zlatá příčka mu unikla jen v době, kdy kvůli stěhování přerušil na dva roky provoz, upozornil server CNBC.

Reklama

V Nomě se menu obměňuje třikrát ročně podle sezóny. Je to sezóna mořských plodů, kterou střídá zeleninová sezóna a tu pak sezóna zvěřiny a lesních plodů. Menu o 20 chodech v Nomě vyjde na zhruba 436 dolarů, s párováním vína pak ještě o 280 dolarů navíc. 

„Vaše návštěva v Nomě nebude nikdy stejná. Tamní tým neustále hledá nové a nové ingredience,“ píše se o restauraci v žebříčku, který každoročně organizuje britská společnost William Reed Media.

V předchozích letech tam zaujali například vegetariánskou celerovou shawarmou nebo pokrmy z kachních stehen a vnitřností. 

Business Class Zdeňka Pečeného

Když cestování byznys třídou není, co bývalo

Oschlé sendviče a šampaňské z plastového kelímku v byznys třídě? Ano! Ve světě zuří pandemie a některé aerolinky již rok a půl covid používají k odůvodnění omezení pozemního i palubního servisu.

Přečíst článek

Netflix, ilustrační foto

Netflix zahájil novou éru. Koupil prvního vývojáře her

Americká společnost Netflix koupila herní studio Night School Studios. Jde o první převzetí firmy, která se specializuje na vývoj videoher. A cena? Ta zůstala utajená. Videohry jsou nicméně horkou sázkou Netflixu, který si jejich zařazením do nabídky chce udržet své vedoucí postavení mezi streamovacími platformami.

Přečíst článek

Reklama

Související

Restaurace, ilustrační foto

Čeká tuzemské hospody černý rok? Řada z nich bude muset uzavřít, říká odborník

Přečíst článek
Nejlepší restaurací na světě je podle žebříčku World´s 50 Best Geranium v ​​Kodani.

Nejlepší restaurace na světě? Zapomeňte na mrakodrapy či centrum. Je na fotbalovém stadionu

Přečíst článek
Restaurace Noma v Kodani.

Ani vyhlášené Nomě se nedařilo. Nejlepší restaurace na světě se dostala do milionové ztráty

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme