Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Hollywood jde do dražby. K mání bude bič Indiana Jonese i hlava androida C-3PO z Hvězdných válek

Zlatá hlava robota C-3PO jde do dražby. Vynést může desítky milionů
Joho345/ Creative Commons/ Public domain
Veronika Kudrnová
vku

Fanoušci Hvězdných válek, Titaniku, Indiana Jonese, Kmotra a dalších filmových hitů budou mít už za měsíc jedinečnou příležitost vydražit na 1800 rekvizit z těchto hollywoodských trháků. Tahákem aukce, kterou pořádá londýnská společnost Prop Store, je zlatá hlava androida C-3PO z Hvězdných válek. Pořadatelé aukce věří, že se předmět vydraží až za jeden milion liber (28,2 milionu korun), uvádí CNN.

Reklama

Hlava C-3PO, jež pochází ze soukromé sbírky herce Anthonyho Danielse, který tuto postavu ztvárnil v deseti z jedenácti hraných filmů ze série Star Wars, není jedinou částí droida, která se bude dražit. K mání budou i jeho ruce a nohy. Ale také originální scénáře Hvězdných válek s rukou psanými poznámkami Danielse nebo neotevřená krabice cereálií, kterou C-3PO používal jako rekvizitu.

„Věřím, že se tyto kousky dostanou do správných rukou,“ komentoval aukci Daniels.

Mezi kostýmy nabízenými v aukci je ale také kabát, který oblékl Marlon Brando coby Don Vito Corleone ve filmu Kmotr. Ten by měl v aukci vynést až 50 tisíc liber. Dražit se bude také košile, vesta a kalhoty, které nosil Leonardo DiCaprio ve filmu Titanic (odhadovaná cena 100 až 200 tisíc liber). Nebo třeba smoking Jamese Bonda, který oblékl Daniel Craig ve filmu Není čas zemřít.

Vedle kostýmů se v dražbě objeví také rekvizity. Třeba rukavice s drápy Freddyho Kruegera z filmu Noční můra v Elm Street (odhadovaná cena je až 400 tisíc liber), dále pak také ikonický bič Indiana Jonese z Chrámu zkázy (až 200 tisíc liber). Celkem by aukce bezmála dvou tisíc filmových rekvizit, která proběhne online ve dnech 9. a 10. listopadu, měla vynést více než 12 milionů liber.

Whisky nalezená na zámku ve Skotsku je možná nejstarší na světě, ukázaly analýzy

Do aukce míří zřejmě nejstarší whisky na světě. Na skotském zámku ji pila i královna Viktorie

Zhruba čtyři desítky lahví whisky, které se loni našly na zámku Blair Castle ve Skotsku, jsou nejspíš nejstarší dochovanou whisky na světě. Historické bádání a datování pomocí uhlíkové metody ukázaly, že destilát zřejmě pochází z 30. let 19. století a že se možná na zámku podával i v době, kdy ho v roce 1844 navštívila královna Viktorie se svým manželem, princem Albertem, napsal server BBC.

Přečíst článek

Svetr s černou ovcí po princezně Dianě se v aukci prodal za 1,1 milionu dolarů

Princezna Diana překonala Kurta Cobaina. Její ikonický svetr se prodal za desítky milionů

V aukci v New Yorku se za 1,14 milionu dolarů (26,3 milionu korun) vydražil červený svetr s ovečkami, který na sebe ještě před svatbou oblékla princezna Diana a zpopularizovala jej natolik, že se prodává dodnes, informuje zpravodajský web BBC.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Ředitel filatelistického Clubu de Monte-Carlo Olivier Stocker na výstavě v Praze

Když sběratel začne prodávat své známky, je to pro něj malá smrt, říká jeden z nejlepších filatelistů světa Olivier Stocker

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme