Reklama

aukce - informace o tématu

Rolexky i Sudkovy fotografie. Elton John se zbavil sbírky za miliony

„The Rocket man“ je známý svým extravagantním šatníkem i doplňky. Byl proto také hrdým držitelem hodinek Rolex Daytona, jejichž ciferník vedle desítek žlutých safírů a diamantů zdobí také leopardí vzor. V aukci, kterou pořádala aukční síň Christie's, se vydražily za neuvěřitelných 176 400 dolarů (asi 4,1 milionu korun). Na akci se vydražily také dva snímky od českého fotografa Josefa Sudka.

Přečíst článek
Rekreační areál v Rabyni jde opět do dražby

A znovu do aukce. Rekreační areál v Rabyni, který patřil Smetkovi, opět hledá nového majitele

Přečíst článek
Signature whisky, ilustrační obrázek

Slabá ekonomika snižuje zájem o luxus. Ceny investičních whisky se propadly nejníže za dekádu

Hodnota lahví se vzácnou whisky prodaných v aukci zaznamenala nejprudší pokles za posledních deset let, s výjimkou období pandemie. To naznačuje, že klesající poptávka po luxusním zboží se rozšiřuje i na třídu aktiv, která byla dříve považována za útočiště před nestabilními trhy.

Přečíst článek
dresy Lionela Messiho

Messiho dresy jdou do aukce. Mohly by se prodat až za 10 milionů dolarů

Aukční síň Sotheby’s připravuje dražbu setu šesti dresů, které na loňském mistrovství světa ve fotbale v Qataru patřily fotbalové legendě Lionelu Messimu. V sadě je i jeden, který hvězda oblékla do finálového zápasu. Odborníci předpokládají, že by se tato memorabilie mohla stát nejcennějším kusem nejen blížící se aukce, ale také vůbec nejcennějším sportovním dresem (dresy) v historii aukcí s předpokládanou cenou převyšující 10 milionů dolarů.

Přečíst článek
Ferrari 330 LM/250 GTO Scaglietti z roku 1962 se prodalo za astronomických 42 milionů liber

Nejdražší Ferrari všech dob. Model ze šedesátých let se prodal za astronomickou částku

Aukce v New Yorku přinesla rekordní prodej vozu Ferrari za neuvěřitelných 51,7 milionů dolarů, tedy téměř 1,2 miliardy korun. Vzácný kus, Ferrari 330 LM/250 GTO Scaglietti z roku 1962, měl za posledních 38 let jen jednoho majitele.

Přečíst článek
Picassův obraz se v New Yorku vydražil za rekordní sumu letošního roku

Picassův obraz Žena s hodinkami se vydražil za 3,2 miliardy, jde o letošní rekord

Jedno z mistrovských děl Pabla Picassa, obraz Žena s hodinkami (Femme à la montre) se na aukci v New Yorku vydražil za 139,3 milionu dolarů, tedy asi 3,2 miliardy korun. Tato suma představuje nejvyšší částku dosaženou v letošních aukcích uměleckých děl na celém světě a druhou nejvyšší částku, za kterou se kdy prodalo dílo tohoto španělského malíře, který zemřel před půl stoletím.

Přečíst článek
Ředitel filatelistického Clubu de Monte-Carlo Olivier Stocker na výstavě v Praze

Když sběratel začne prodávat své známky, je to pro něj malá smrt, říká jeden z nejlepších filatelistů světa Olivier Stocker

Největší unikáty českých filatelistických sbírek se v tomto týdnu ukazují na výstavě Poklady světové filatelie II. v pražském Obecním domě. Výstavu pořádá Prestige Philately Club Prague, jehož členy jsou nejváženější tuzemští filatelisté. Na výstavě pak jsou k vidění i některé známky hostujících členů prestižního Clubu de Monte-Carlo. Jeho ředitel a CEO aukční síně Spink Olivier Stocker se zúčastnil zahájení pražské výstavy. „Svět filatelie se v posledních letech výrazně proměnil. Vedle internetu jej mění také movití sběratelé z dálného Východu,“ prozradil newstreamu hlavní trendy ve filatelii muž, který platí za jednoho z nejlepších sběratelů známek na světě.

Přečíst článek
Monetův obraz z jeho série „Lekníny“ by se mohl v aukci prodat za 65 milionů dolarů

Unikátní obraz od Moneta by se v aukci mohl prodat za 65 milionů dolarů

Obraz slavného francouzského malíře Clauda Moneta z jeho série nazvané „Lekníny“, v rámci které umělec vytvořil přibližně 250 olejomaleb, by se mohl v listopadu v rámci aukce prodat za 65 milionů dolarů, tedy zhruba 1,5 miliardy korun.

Přečíst článek
Range Rover po královně Alžbětě II. jde do aukce

FOTOGALERIE: Range Rover po královně Alžbětě II. jde do aukce

Britská aukční síň Iconic Auctioneers v listopadu zájemcům nabídne automobil Range Rover s královskou minulostí. Zkušený sběratel se totiž dovtípil, že by auto mohlo patřit zesnulé britské panovnici Alžbětě II. a jeho instinkt se potvrdil, když objevil záběry z roku 2005 z jezdecké přehlídky ve Windsoru, na nichž je královna za volantem vozidla. Napsal o tom list The Telegraph.

Přečíst článek

Whisky Macallan z roku 1926 jde do aukce. Lahev vyjde na desítky milionů

Vzácná láhev skoro 100 let staré skotské whisky Macallan míří do aukce, kde se její cena může vyšplhat k 1,2 milionu liber (34 milionů korun, píše agentura AP.

Přečíst článek
Obraz Emila Filly Podnos s ovocem a mandolína

V Praze se prodaly obrazy za desítky milionů. Nejdražším se stal Podnos s ovocem a mandolína

Za zhruba 11,4 milionu korun včetně aukční přirážky byl v aukci v Praze prodán obraz Emila Filly Podnos s ovocem a mandolína, uvedl Jiří Rybář ze společnosti 1. Art Consulting, která aukci pořádala. Nejedná se o rekordní cenu za obraz od Filly, za jeho díla zájemci v posledních letech zaplatili i několik desítek milionů korun. Celkem se v pražském Topičově salonu prodala díla za 66,5 milionu včetně přirážky.

Přečíst článek
Zlatá hlava robota C-3PO jde do dražby. Vynést může desítky milionů

Hollywood jde do dražby. K mání bude bič Indiana Jonese i hlava androida C-3PO z Hvězdných válek

Fanoušci Hvězdných válek, Titaniku, Indiana Jonese, Kmotra a dalších filmových hitů budou mít už za měsíc jedinečnou příležitost vydražit na 1800 rekvizit z těchto hollywoodských trháků. Tahákem aukce, kterou pořádá londýnská společnost Prop Store, je zlatá hlava androida C-3PO z Hvězdných válek. Pořadatelé aukce věří, že se předmět vydraží až za jeden milion liber (28,2 milionu korun), uvádí CNN.

Přečíst článek
Reklama

News box

Se členstvím v Evropské unii je 👍👍👍spokojená bezmála polovina Čechů, více než třetina jich vyjadřuje spokojenost s dosavadním fungováním unie. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Ipsos pro ČTK provedeného v souvislosti s červnovými volbami do Evropského parlamentu. Nejčastějšími důvody pro👎👎👎 nespokojenost s fungováním EU jsou pro Čechy omezení suverenity členských států, unijní migrační politika či přílišná regulace. Z výhod unie naopak nejvíc vyzdvihují bezpečnost a mír v unii, ochranu demokratických hodnot a podporu a rozvoj regionů.
Průměrná mzda v Česku loni ve čtvrtém čtvrtletí rostla pomaleji než spotřebitelské ceny, v reálném vyjádření se tak mzdy deváté čtvrtletí za sebou🔻🔻🔻 snížily. I v průměru za celý loňský rok vykázaly mzdy v reálném vyjádření pokles. Shodují se na tom oslovení analytici. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o vývoji mezd v úterý.
Řetězec čerpacích stanic KM-Prona, který v Česku provozuje 50 pump, je postupně začne ve spolupráci s polostátní 🔋🔋🔋energetickou společností ČEZ vybavovat stojany pro rychlé dobíjení elektromobilů. V první vlně je v plánu vybudování 12 stojanů na pěti místech. 
Za 20 let členství v Evropské unii splnilo Česko 6️⃣krát ekonomická kritéria pro zavedení společné evropské měny. Zatím naposledy se to stalo v roce 2018, letos není vyloučeno, že se to podaří znovu. Vyplývá to z analýz ministerstva financí a České národní banky (ČNB). I nadále ale země nebude plnit podmínku členství v mechanismu směnných kurzů ERM II. Vláda se chce k debatě o možném zavedení eura v Česku vrátit v prvním čtvrtletí příštího roku.
V roce 2018 mělo 📱📱📱chytrý telefon až deset milionů Severokorejců a v té době se zvyšovalo množství internetových služeb. Uvedl to časopis Čoson sinbo, který vychází v Japonsku a který je považován za prorežimní periodikum. Severní Korea měla v roce 2022 podle odhadů OSN přibližně 26 milionů obyvatel.
Reklama
Reklama
Doporučujeme