Reklama

FOTOGALERIE: Bondův Aston Martin, kostýmy, hodinky. Christie´s chystá výroční aukci pro charitu

Aston Martin Jamese Bonda z filmu Není čas zemřít z roku 2021
Christie´s, s laskavým svolením
Dušan Kütner

Skalní a také movití příznivci příběhů Jamese Bonda si mohou k letošnímu nadcházejícímu 60. výročí premiéry prvního filmu Dr. No pořídit suvenýr. V on-line aukci bude Christie´s dražit šedesátku předmětů, které se pojí s filmy o agentovi 007 a jejich tvůrci. Nejdražším předmětem sbírky, jejíž celková nabídková cena činí několik milionů liber, je jeden z osmi kultovních vozů Aston Martin použitých při natáčení zatím posledního, loňského filmu Není čas zemřít.

Aukce se budou konat ve dvou formách. První je online a potrvá od 15. září do 28. září. Ve stejném termínu se v londýnských galeriích Christie´s koná předprodejní výstava, na které bude možné si dané artefakty prohlédnout. 28. září pak celá výroční bondovská akce vyvrcholí živou dražbou v Londýně. „Výtěžek z živých a online aukcí bude věnován 45 charitativním organizacím,“ uvedla Christie´s na svých webových stránkách

Land Rover Defender Bond Edition

Do aukce míří bondovský Land Rover Defender

V pondělí 20. prosince se v Autosalonu Dajbych v pražském Motole bude dražit Land Rover Defender Bond Edition. Limitovaná série off-roadu vyrobená u příležitosti uvedení nejnovějšího dílu filmové série o agentu 007 Jejího Veličenstva Jamesi Bondovi čítá 300 kusů.

Přečíst článek

Celkem 60 položek pokrývá všech dosavadních 25 bondovek, největší pozornost je ale věnována té poslední, loňské Není čas zemřít. Mezi draženými předměty je několik automobilů, speciální obleky agenta Jejího Veličenstva, hodinky, fotoaparát Leica, filmové plakáty či podepsané hudební partitury a filmové klapky použité při natáčení. Šest z nabízených položek pak reprezentuje každého ze šesti herců, kteří Bonda ztvárnili – Seana Conneryho, George Lazenbyho, Rogera Moora, Timothyho Daltona, Pierce Brosnana a Daniela Craiga.

Podívejte se, co je ve výroční bondovské aukci Christie´s k prodeji:

Hlavním bodem prodeje je ikonický stříbrný Aston Martin DB5 (na snímku) – jediný kaskadérský vůz z Není čas zemřít, který byl uvolněn k veřejnému prodeji. Právě jeho dražba bude vrcholem živé aukce v Londýně 28. září. Automobil je jedním z pouhých osmi vyrobených speciálně pro dosud poslední bondovku. Značka Aston Martin je ovšem spjata s franšízou Jamese Bonda přes padesát let a dosud se objevila ve třinácti filmech.

Jako důkaz, že nyní prodávaný vůz byl použit pro natáčení, slouží imitace poškození na boku auta. Kaskadérské auto DB5 je vybaveno moderním 3,2litrovým řadovým zážehovým motorem spolu s manuální šestistupňovou převodovkou, díly karoserie jsou z uhlíkových vláken.

Paul Allen, spoluzakladatel Microsoftu

Aukce sbírky spoluzakladatele Microsoftu Paula Allena zřejmě prolomí rekordy

Sbírka uměleckých děl zesnulého spoluzakladatele společnosti Microsoft Paula Allena půjde v listopadu v New Yorku do dražby. Aukční síň Christie’s očekává více než miliardu dolarů (asi 24,7 miliardy korun), což by byl absolutní rekord, uvedla agentura AFP s odvoláním na aukční síň.

Přečíst článek

Reklama

Související

Nastane konečně klid? Bývalý golfový areál v Praze-Klánovicích a plány majitelů na jeho obnovu vyvolaly v roce 2008 protesty místních obyvatel.

Nastane konečně klid? Bývalý golfový areál v Praze-Klánovicích vzbuzující protesty koupilo hlavní město

Přečíst článek
Americká aukční síň Sotheby’s dává do aukce nejstarší téměř kompletní rukopis hebrejské bible, zvaný Codex Sassoon. Očekává se, že bude vydražen za 30 až 50 milionů dolarů (664 milionů až 1,1 miliardy Kč).

VIDEO: Do dražby jde 1100 let starý rukopis hebrejské bible, nejstarší na světě. Padne aukční rekord?

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme