Beton a dřevo. I na malém pozemku může vzniknout působivá architektura

Zadání investorů směrem k architektům ze studia SEENA znělo jasně: „Rodinný dům. Pokud se dá na pozemku vůbec něco postavit“. Místo, na němž dnes dům stojí i s vinným sklípkem a zahradním domkem, totiž není příliš rozlehlé, a navíc má i náročný svažitý terén.
Návrh proto reaguje na morfologii terénu. „Řešení jsme založili na maximálním využití každé části pozemku, cestou bylo co největší propojení mezi zahradou a vnitřkem domu,“ přibližují architekti koncept.
Polozapuštěné atrium, které vzniklo, umožnuje pohodlný vstup do domu z přízemí i podkroví a navíc vizuálně zvětšuje interiér.
V přízemí se nachází prostorná hala a zároveň soukromá část s dětskými pokoji, které jsou orientované do ulice, a ložnicí s přístupem do atria. Celé horní podlaží je řešeno jako jeden prostor otevřený do střechy domu. I odsud lze pohodlně využít exteriéru, z jídelny a obývacího pokoje lze vyjít na venkovní terasu.
K domu je navržen zahradní domek s venkovní kuchyní a skladem zahradního vybavení, který má formu dřevěného pavilonu. V suterénu se nachází vinný sklípek.
„Zahrada svou velikostí spíše rozšiřuje vnitřní obytný prostor. Není rozlehlá, ale splňuje veškeré představy investorů o užívání. Zahrnuje bazén se sprchou a relaxační částí nebo bylinkové záhony,“ uzavírají architekti.
Dotace jsou trochu bláznivé téma. Projevuje se v nich nejen národní povaha, ale osobnost každého z nás. Dotace jsou téma jako sexuální orientace nebo vztah ke klimatickému náboženství. Dotace rozdělují. Ale také spojují.
Dalibor Martínek: Nová vláda a dotace? Zase to bude láska
Názory
Jací byli hokejisté v dobách začátků kariéry Jaromíra Jágra a jací jsou dnes? Jaké jsou mezi nimi hlavní rozdíly? Především ve výchově, říká legendární hokejista Jaromír Jágr v pořadu Victory Club.
Jágr: Co se dělo dřív, by dnes byla šikana. Všichni jsou hrozně přecitlivělí
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.