Reklama

Ostrava se dostala do hledáčku zahraničního serveru. Kvůli stavbě mrakodrapu

Takto bude vypadat Ostrava Tower.
Se svolením Chybik+Kristof
Petra Jansová
pej

V Ostravě bude stát nejvyšší budova v Česku, upozorňují zahraniční média na projekt Ostrava Tower. Mrakodrap vysoký 235 metrů patří do portfolia developerské společnosti RT Torax Group. Projekt navrhlo brněnské architektonické studio Chybik+Kristof.

Reklama

„Mrakodrap pro Česko není příliš typická stavba. Často se říká, že u nás nedávají smysl, protože netrpíme nedostatkem místa. S tím sice do určité míry souhlasím, na stranu druhou ale na mrakodrap pohlížím i tak, že může do daného místa přinést potřebou energii,“ přiblížil v rozhovoru pro newstream.cz architekt Ondřej Chybik, jeden ze zakladatelů zmiňovaného architektonického ateliéru.

Jak bude vypadat nejvyšší budova v Česku se můžete podívat do následující galerie:

Projekt ostravského mrakodrapu, který stále čeká na schválení vedení města, se dostal i do hledáčku prestižního zahraničního serveru Dezeen. Ten mimo jiné upozorňuje i na to, že Ostrava Tower bude dvojnásobně vyšší než brněnská AZ Tower se svými 111 metry.

Mrakodrap může do Ostravy přinést nový život

„Přehodnotili jsme typologii a funkci mrakodrapu. Naším cílem bylo, abychom primárně přinesli do centra Ostravy bohatší společenský život,“ cituje Dezeen Chybika.

Reklama

Na vrcholu se počítá s veřejně přístupnou vyhlídkou i restauracemi, součástí ale mají být rovněž komerční i zábavní prostory, kanceláře, hotel, kongresové sály i byty či wellness zázemí.

Střecha mrakodrapu N Tower se změní podle návrhu studentů brněnské VUT.

Výškové limity dělají z Česka skanzen. A mrakodrapy jsou jen jinde ve světě

Výstavba výškových budov, což teprve mrakodrapů, tady povážlivě vázne. Proč? Jsou snad mrakodrapy škodlivé či nepatřičné, nebo jen Češi uvázli myšlenkově v jiné době?

Přečíst článek

„Ostrava je zajímává svým uspořádáním, v podstatě má tři centra, s tím, že to historické, kde se sice kontinuálně staví, je stále tak trochu vylidněné. Mrakodrap tam může ale přivést až 2500 lidí, kteří tam budou žít, pracovat a spolu s nimi přijdou i nároky na dostupnost služeb. Místo ožije,“ dodává Chybik pro newstream.cz.

Čtveřice zakladatelů

Český software „odemyká“ i newyorské mrakodrapy. J&T mu pomůže s další expanzí

Vyšší desítky milionů korun investuje fond J&T Ventures do českého start-upu Sharry. Jeho řešení pro správu budov a mobilní přístup do kanceláří využívají newyorské mrakodrapy i další office projekty od Prahy, přes ​​​​​​​Bukurešť až po Johannesburg. Peníze firma využije k další expanzi.

Přečíst článek

Architekta Eva Le Peutrec

V Číně se prostavěli do kvality, tvrdí architektka mrakodrapů Eva Le Peutrec

Navrhla desítky mrakodrapů, velké multifunkční komplexy i město pro milion lidí. Ke všem svým projektům ale architektka Eva Le Peutrec přistupuje stejně. „Na většině zakázek platí, že už dnes je pozdě,“ popisuje stavění v Číně, kde chvíli žila, aby mohla projektovat mrakodrapy.

Přečíst článek

Reklama

Související

Ondřej Chybík, architekt

Mrakodrap může do Ostravy přinést novou energii, říká architekt Chybík

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme