Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Tesla ohlásila nejhorší výsledky za více než dekádu

Tesla
ČTK
 ČTK

Americké automobilce Tesla ve druhém čtvrtletí klesly tržby o 12 procent ve srovnání se stejným obdobím loňského roku, což je nejprudší pokles čtvrtletních tržeb za více než deset let. Napsala to agentura Reuters, podle níž je důvodem silná konkurence ve formě levnějších elektromobilů i odpor vůči politickým názorům šéfa firmy Elona Muska.

Tržby mezi dubnem a červnem dosáhly 22,5 miliardy dolarů (469 miliard korun), zatímco před rokem činily 25,5 miliardy dolarů (532 miliard korun), vyplývá z prohlášení, které zveřejnila Tesla. Čistý zisk se podle agentury DPA snížil dokonce o 16 procent na 1,17 miliardy dolarů (24 miliard korun).

Odbyt dosáhl 384 122 vozů, což představuje meziroční pokles o 13,5 procenta. Ani nová varianta dosavadního bestselleru - středně velkého SUV Modelu Y - tak zatím podle DPA nedokázala prodeje oživit.

Muska zradila politika

Agentury se shodují na tom, že na prodeje Tesly stále dopadá rozhodnutí Muska zapojit se do politiky. Musk nejprve několik měsíců úzce spolupracoval s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, když vedl úřad pro efektivitu státní správy (DOGE), jehož cílem bylo výrazně zredukovat počet státních zaměstnanců, aby se pak s Trumpem dramaticky rozešel.

Kvůli jeho politickému angažmá firma Tesla ve vícero zemích čelí bojkotům a prodeje aut se někde propadly i o desítky procent.

Výrazný propad automobilka zaznamenala i v prvním čtvrtletí, kdy jí odbyt klesl o 13 procent na 336 681 vozů.

Elon Musk

Musk: Francie se snaží umlčet nepohodlné, odmítám se na tom podílet

Americká sociální síť X miliardáře Elona Muska tvrdí, že se ve Francii stala terčem politicky motivovaného vyšetřování, které ohrožuje svobodu projevu uživatelů. Odmítla veškerá vznesená obvinění a uvedla, že při vyšetřování nebude spolupracovat.

Přečíst článek

Trump a jeho přítel Epstein. Proč se MAGA hnutí obrací proti svému hrdinovi?

Donald Trump za svůj politický vzestup vděčí konspiračním teoriím. Živil je i vytvářel. Je tedy vcelku ironické, že jedna taková obrátila část jeho příznivců proti němu samotnému. Proč nyní pálí červené kšiltovky?

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Americký miliardář Elon Musk

Musk opět zavařil Tesle. Akcie firmy klesají po jeho oznámení o založení politické strany

Přečíst článek
Doporučujeme