Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Fed - informace o tématu

ilustrační foto

Týden tradera: Burzy brzdí s tím, jak Fed krotí naděje na snížení sazeb

Po výrazných růstech akciových burz z posledních týdnů, se po zasedání americké centrální banky vrátila na trh určitá volatilita a s ní i korekce cen. Hlavní americký index S&P 500 se vrátil pod 4900 bodů a Jerome Powell ve svém proslovu "chladil" očekávání investorů o brzkém snižování úrokových sazeb v březnu. Svými hospodářskými výsledky rovněž zklamal technologický sektor.

Přečíst článek
USA vedou mezinárodní operaci k ochraně lodí před útoky Húsíů v Rudém moři

Týden tradera: Po akciové korekci může v USA přijít rychlé snižování úroků

Přečíst článek

Týden tradera: Fed nastartoval akciovou jízdu, Fialova vláda zase tu dotační

Přečíst článek
Zlato a bitcoin, ilustrační foto

Zlato je nejdražší v dějinách. I bitcoin získává na ceně

Zlato je nejdražší v dějinách, bitcoin překonal hranici 40 tisíc dolarů za kus. Sázky na snižování úrokových sazeb v USA nabíjí trhy optimismem, že americká centrální banka udolala inflaci, píše ekonom Lukáš Kovanda.

Přečíst článek
Fed

Týden tradera: Američtí bankéři jsou znepokojeni přetrvávající inflací

Akciové trhy si v uplynulém týdnu prošly určitou konsolidací. Přesto se stále nacházejí na nejvyšších úrovních za posledních několik měsíců. Hlavní index S&P 500 se tak pohybuje okolo úrovně 4600 bodů. Mezi zprávy, které měly v týdnu dopad na trh můžeme určitě zařadit dění okolo společnosti OpenAI (ChatGPT) a zveřejnění zápisu z jednání Fedu.

Přečíst článek
S&P 500 oficiálně vstoupil do býčího trhu

Týden tradera: Samé dobré zprávy pro investory i střadatele

Zveřejněná data o inflaci v USA přinesla na trhy pokračování silné rally. Sazby amerického Fedu by tedy mohly klesat již v polovině roku 2024. S těmito silnými fundamenty se hlavní americký index S&P 500 přiblížil významné metě 4500 bodů a přímo na dostřel letošních maxim.

Přečíst článek
Zklamáním týdne byly akcie společnosti Pilulka

Týden tradera: Akcie společnosti Pilulka zklamaly investory

Týden ve znamení Fedu se nesl na vlnách prudkého růstu akciových titulů. Zasedání americké banky, které znovu nepřineslo žádnou úpravu sazeb, přesvědčilo investory, že období silné měnové restrikce by mohlo být za námi. Trh navíc vstoupil začátkem listopadu do svého nejsilnějšího období. Hlavní index S&P 500 se tak vrátil na dostřel 4300 bodů.

Přečíst článek
Gerome Powell

Fed i v říjnu nechal sazbu beze změny

Americká centrální banka (Fed) ve středu na závěr dvoudenní schůzky svého měnového výboru ponechala základní úrokovou sazbu podle očekávání beze změny v pásmu 5,25 až 5,50 procenta. V prohlášení o tom informoval měnový výbor Fedu, který ovšem nevyloučil další zvýšení úrokových sazeb. Ty se nyní nacházejí nejvýše za 22 let. Naposledy je Fed zvýšil koncem července.

Přečíst článek
FED zatím nemění úrové sazby

Týden tradera: Investoři sázejí na poklidný podzim, sazby ale zůstanou vyšší

Trhy se v uplynulém týdnu poměrně zotavily. Přes nárůst rizik v kontextu konfliktu Izraele s Gazou se zdá, že investoři sázejí na silný konec roku. Výnosy amerických dluhopisů tak klesaly v návaznosti na „holubičí“ spekulace o konci růstu sazeb. A jaké události hrály v daném období prim?

Přečíst článek
Ropná rafinérie

Týden tradera: Nižší produkce ropy pomáhá Rusku a na trzích je divoko

Růst amerických výnosů pokračuje. U desetiletého dluhopisu zbývá jen málo bodů k dosažení magické hranice pěti procent. Inverze americké výnosové křivky dlouhodobě patří mezi nejznámější prověřené indikátory ekonomické recese. Investoři tedy musejí počítat s tím, že recese v roce 2024 je nadále možným logickým vyústěním restriktivní politiky Fedu z posledních dvou let. Pokračující volatilita na akciových trzích tomu jednoznačně odpovídá.

Přečíst článek
Jerome Powell, šéf Fed

Týden tradera: Fed zklamal trhy, J&T a Šnobr ukončili svoji éru ve Venatoru

Týden na finančních trzích se nesl ve znamení zasedání americké centrální banky, které skončilo ve středu večer. Fed oznámil, že pozastaví zvyšování úrokových sazeb, ponechá svou základní úrokovou sazbu na 22letém maximu a zároveň naznačil, že v příštím roce bude snižovat sazby méně. Proč tedy nastaly negativní reakce na akciovém trhu?

Přečíst článek
FED zatím nemění úrové sazby

Fed nepřekvapil, nechal sazbu beze změny. Zopakoval, že zůstane vysoko po dlouho dobu

Americká centrální banka (Fed) v souladu s očekáváním trhů ponechává úrokové sazby v pásmu 5,25 až 5,50 procenta. Je to nejvyšší úroveň za 22 let. Letos Fed očekává jedno zvýšení úrokové sazby o 0,25 procentního bodu, příští rok její snížení o 0,5 procentního bodu.

Přečíst článek
Americká burza čekala ne rozhodnutí FED

Analytik: Fed tentokrát zvýší úroky jen na papíře

Další ostře sledované zasedání Fedu je tady a nic na tom nemění fakt, že ke zvýšení úroků tentokrát velmi pravděpodobně nedojde. Ve hře bude totiž nová prognóza a ta hodně napoví, kde chce americká centrální banka tento cyklus ukončit a kde vidí dlouhodobou rovnovážnou úroveň oficiální úrokové sazby. Obojí může dost zásadně ovlivnit dolarovou výnosovou a tím i nepřímo ostatní trhy. Konec konců poslední obchodní seance jako by již takové chování indikovaly.

Přečíst článek
Reklama

News box

Vrchní ředitel sekce vyzbrojování a akvizic ministerstva obrany Lubor Koudelka ✍ podepsal dohodu o společném pořízení tanků Leopard 2A8. Česko plánuje nakoupit až 77 tanků za 52,1 miliardy korun, přistoupení k dohodě odsouhlasila před dvěma týdny vláda. Koalici evropských zemí, které mají o nákup zájem, vede Německo.
Evropská unie dosáhla politické dohody na dalších sankcích proti palestinskému hnutí Hamás i násilným židovským osadníkům. 💣 Podle agentury Reuters to uvedl šéf unijní diplomacie Josep Borrell bez dalších podrobností.
Velké americké nahrávací společnosti Sony Music, Universal Music Group (UMG) a Warner Records podaly žalobu na firmy Suno a Udio, jejichž  internetové aplikace umožňují uživatelům generovat hudbu 🎶pomocí umělé inteligence (AI).  Číst více
Po devíti hodinách jednání se na valné hromadě ČEZv pražském Kongresovém centru stále projednává první bod programu. Zástupci skupiny odpovídají na dotazy minoritních akcionářů, zatím se probírala hlavně témata týkající se daně z neočekávaných zisků a odvodů z nadměrných tržeb. Účast postupně slábne. 

Kárný senát odvolal z funkce soudkyni Okresního soudu v Mostě Ivu Flaxovou 👩‍⚖️, důvodem jsou opakované průtahy. Flaxová je v pracovní neschopnosti, jednání u Nejvyššího správního soudu v Brně se neúčastnila.

Nejméně osm lidí přišlo o život při požáru 🔥 , který dnes vypukl v ruském institutu pro výzkum a výrobu elektroniky nedaleko Moskvy , oznámil gubernátor Moskevské oblasti Andrje Vorobjov na síti Telegram. Hasiči 🚒 pokračují v boji s plameny, na místě je také tucet sanitek, dodal.
Čínský internetový prodejce levné módy 👗 Shein předložil britským regulátorům dokumenty k plánovanému uvedení akcií na londýnskou burzu. Vstup firmy Shein na burzu by se mohl stát jednou z největších primárních veřejných nabídek akcií (IPO) na světě v letošním roce.
Těžba v hnědouhelném lomu Bílina by mohla skončit do roku 2030 , nikoliv v roce 2035, do kterého získal povolení těžby. Skončit s těžbou uhlí do roku 2030 je strategie ⚡skupiny ČEZ, Bílina by ale zůstala v provozu až do roku 2035, pokud by nastala nečekaná situace, řekl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. 
Riziko, že se konflikt na Blízkém východě  💣 přelije na jih Libanonu, je podle šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella každým dnem vyšším. Borrell to uvedl během jednání unijních ministrů zahraničí v Lucemburku.  Číst více
Slovenská policie 👮‍♂️ zadržela českého občana, na kterého soud ve vlasti vydal evropský zatýkací rozkaz. Slovenské policejní prezidium uvedlo iniciály zadrženého, a to P. Z. Podle serveru Seznam Zprávy je dotyčným Pavel Zítko, který čelí v Česku obžalobě z trestného činu šíření poplašné zprávy a  policie po něm v dubnu vyhlásila pátrání.
Reklama
Reklama
Doporučujeme