Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Reakce na ztrátu. Ruská vláda nařídila Gazpromu, aby za loňský rok nevyplácel dividendy

Gazprom
ČTK
 ČTK

Ruská vláda nařídila státní plynárenské společnosti Gazprom, aby za loňský rok nevyplácela dividendy. Vyplývá to podle agentury Reuters z dekretu zveřejněného na internetových stránkách společnosti. Gazprom vloni vykázal první celoroční ztrátu od roku 1999. Na hospodaření podniku měl negativní dopad prudký pokles prodeje plynu do Evropy, který je důsledkem ruské invaze na Ukrajinu.

Reklama

Akcie Gazpromu na moskevské burze oslabily o více než 5,5 procenta a jejich cena se dostala na nejnižší úroveň od října 2022, napsala agentura Reuters.

Společnost Gazprom začátkem května oznámila, že vloni hospodařila s čistou ztrátou 629 miliard rublů (zhruba 160 miliard korun) po zisku 1,2 bilionu rublů v předchozím roce.

Evropa byla před ruskou invazí na Ukrajinu největším trhem Gazpromu. Podle výpočtů agentury Reuters se dodávky zemního plynu od Gazpromu do Evropy vloni propadly o 55,6 procenta na 28,3 miliardy metrů krychlových z 63,8 miliardy v předchozím roce. Dodávky Gazpromu do Evropy dosáhly svého maxima v roce 2018, kdy činily 200,8 miliardy metrů krychlových.

Ruská ropná společnost Lukoil

Rusko ruší zákaz vývozu benzinu. Má dostatek zásob

Ruská vláda přijala konečné rozhodnutí o pozastavení dočasného zákazu vývozu benzinu, protože trh je dostatečně zásoben. Listu RBC informace jeho zdrojů potvrdilo ministerstvo energetiky.

Přečíst článek

Reklama

Poštovní známka velikosti plakátu v centru Kyjeva zobrazující ruské válečné lodě potopené po ukrajinských útocích v Černém moři

Rusům to na vodě nejde. Jejich flotila na Černém moři utrpěla další ztrátu

Ruská Černomořská flotila dál řídne, píší ukrajinská média po oznámení ukrajinského námořnictva o potopení ruské minolovky Kovrovec v noci na neděli.

Přečíst článek

Finsko kvůli přílivu migrantů z Ruska chystá zvláštní zákon

Fini bojují s přílivem migrantů z Ruska. Země možná bude muset porušit své mezinárodní závazky

Finsko příští týden předloží návrh zákona, který by umožnil pohraničníkům odmítat žadatele o azyl pokoušející se vstoupit do země z Ruska, uvedl předseda finské vlády Petteri Orpo. Předloha by mohla znamenat, že Helsinky načas budou porušovat své mezinárodní závazky, napsala k tomu agentura Reuters.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme