Chcete dělat pro Muska? Bude nabírat

Poté, co se dostal na veřejnost spor Elona Muska a Sama Altmana o firmu Open AI, přichází další zpráva. Musk chce masivně nabírat trenéry pro svou umělou inteligenci.
Stamiliardář a pravá ruka Donalda Trumpa není asi ten úplně nejvysněnější zaměstnavatel. Ale má hodně obdivovatelů. Ti teď budou mít šanci u něj získat práci. Magazín Business Insider s odvoláním na zdroj uvnitř jeho firmy na umělou inteligenci xAI napsal, že Musk chystá masivní nábor lidí.
Musk má evidentně na umělou inteligenci velký apetit, o tom svědčí šťavnatý spor s jinou těžkou vahou odvětví, šéfem Open AI Samem Altmanem. Určitě neřekl své poslední slovo a vysněnou akvizici jen tak k ledu nedá. Mezitím se ale chystá na posílení vlastních aktivit na poli AI.
Muskova xAI podle Business Insideru plánuje letos najmout tisíce lidí, aby pomohli s trénováním jejího chatbotu Grok. Firma se tím snaží získat výhodu v závodě o nadvládu v oblasti AI proti OpenAI, Meta a Googlu - Musk už dříve uvedl, že o talenty pro umělou inteligenci bude mezi velkými technologickými firmami válka. Firma zatím pozice neinzeruje, ale zaměstnanci o tom byli informováni svými nadřízenými.
Učí robota porozumět světu
Tutoři pro AI jsou obvykle nabíráni na šestiměsíční kontrakty na plný úvazek. A co takový lektor dělá?
Anotátoři dat hrají klíčovou roli ve vývoji velkých jazykových modelů. Označováním, kategorizací a zasazováním primárních dat do kontextu učí chatboty, jako je Grok, porozumět světu, včetně zlepšování jejich schopnosti generovat obrázky. Aby botu pomohli lépe rozumět hlasovým příkazům, nahrávají se v hlučném prostředí a analyzují přepisy vytvořené chatbotem. Firma pracuje na rozšíření týmu, který by mohl Grok školit v různých jazycích.
Kromě toho se školitelé prý zaměřují i na to, aby Grok dokázal lépe chápat, shrnovat a poskytovat kontext k příspěvkům a obrázkům na sociální síti X.
Tým miliardáře Elona Muska, kterého americký prezident Donald Trump pověřil škrty ve státní správě, má po ochromení agentury pro mezinárodní rozvoj (USAID) nový terč, informují americká i světová média. Je jím federální Úřad pro ochranu finančních zájmů spotřebitelů (CFPB), který dohlíží na banky a jiné finanční instituce. Musk naznačil, že chce jeho činnost ukončit, což je již delší dobu cílem republikánských zákonodárců.
Musk si vzal na paškál další instituci. Po USAID jde po krku Úřadu pro ochranu finančních zájmů spotřebitelů
Politika
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.