Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Češi táhnou Slovákům turismus. Hledají tam hlavně sportovní zážitky

Slovenské Tatry jsou oblíbenou destinací českých turistů.
iStock
 ČTK

Čeští turisté i 30 let od rozdělení Československa často jezdí na Slovensko, kde tvoří nejpočetnější skupinu návštěvníků ze zahraničí. Vyhledávají možnosti aktivního trávení dovolené, jejich dlouhodobě oblíbenou destinací je kromě jiného nejvyšší pohoří v zemi, Vysoké Tatry. Uvedla to mluvčí státní agentury na podporu cestovního ruchu Slovakia Travel Karolína Ducká.

Reklama

„Ve prospěch Slovenska hraje příbuzný jazyk, geografická blízkost a česko-slovenský sentiment. V srpnu tvořili návštěvníci z Česka téměř 37 procent z celkového počtu turistů, za měsíc červenec to bylo skoro 40 procent. Do tohoto počtu nejsou započítáni jednodenní návštěvníci, kteří ještě znásobují převahu turistů z Česka,“ uvedla Ducká.

V roce 2019, kdy návštěvnost Slovenska dosáhla rekordu, počet českých turistů na Slovensku překročil hranici 777 tisíc osob. Během dalších dvou let, která poznamenala pandemie covidu-19 a restrikce platné také v cestovním ruchu, počet návštěvníků z Česka klesl pod hranici 300 tisíc. Letos pak nastal obrat a za prvních deset měsíců Slovensko navštívilo téměř půl milionu turistů z ČR.

Egyptské letovisko Marsa Matruh

Reportáž: Na Hurghadu zapomeňte. Skutečný Egypt lze ještě najít u pobřeží Středozemního moře

Češi dosud detailně prozkoumávali Egypt hlavně u pobřeží Rudého moře. Nově, je to jen pár týdnů, se přímým letem z Prahy dostanou i do města Marsa Matruh na pobřeží Středozemního moře. Co tam najdou?

Přečíst článek

Češi hledají sportovní zážitky

Čeští turisté podle Ducké vyhledávají na Slovensku sportovní zážitky, například turistiku a cykloturistiku, vodní sporty i kempink. Kromě Vysokých Tater či regionu Liptov čeští turisté na Slovensku míří i do některých dalších oblastí, a to kvůli akvaparkům, lázním či kulturně-historickým památkám.

Ducká uvedla, že Slovakia Travel na českém trhu propaguje Slovensko jako blízkou a přátelskou zemi se širokou nabídkou zážitků.

Češi už kupují letní zájezdy. Cestovky přispěchaly s first minute slevami.

Češi již nakupují zájezdy na léto jako diví. Kvůli inflaci jsou ale opatrnější

Letošní dovolená měla být poslední levná. Kvůli rostoucím nákladům a propadající se životní úrovni se pak z dovolené u moře měl opět stát luxus pro vybrané. Podle cestovních kanceláří je však situace jiná a Češi opět nakupují first minute zájezdy ve velkém. Ačkoli opět rádi minimalizují riziko kvůli možným problémům v příštím roce. 

Přečíst článek

Analýza: Takhle vypadá opravdová inflace. Ze situace v Turecku by Češi páchali sebevraždy

Inflace 70 procent je podle Turků jen papírová. Ve skutečnosti je nárůst cen podle místních daleko rychlejší, což se týká zejména cen pohonných hmot a nájmů. Ty jen za poslední rok vystřelily na troj- i čtyřnásobek. Pro srovnání: v Česku benzin a nafta podražily „jen“ o necelou polovinu, nájmy se na mnoha místech dokonce snížily kvůli pandemii. A co je horší: problémy se začínají podepisovat na turistickém ruchu, který je pro Turecko významným zdrojem příjmů. 

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Veletrh pracovních příležitostí v Bratislavě

Číslo roku: 6480. Tolik Čechů pracuje na Slovensku. Naopak Slováků v ČR dělá rekordní počet

Přečíst článek
První slovenský mrakodrap - Eurovea Tower v Bratislavě před dokončením.

Podtrženo a sečteno. Česká ekonomika je 30 let po rozpadu výkonnější než ta slovenská

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme