Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Česko - informace o tématu

Výrobní linka baterií v automobilce Škoda Auto (ilustrační foto)

Mizerné období českého průmyslu nebere konce. Stavebnictví jakbysmet

Průmyslová produkce v Česku v květnu zrychlila meziroční pokles na 3,2 procenta, v dubnu se snížila o 0,4 procenta. Hlavním důvodem byla nižší výroba motorových vozidel. V meziměsíčním srovnání byl výkon českého průmyslu nižší o 2,2 procenta. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Přečíst článek

Lukáš Kovanda: Podmínky v průmyslu se zhoršují. Na vině jsou vysoké úroky, boj s inflací i slabý odbyt v Německu

Výrobní podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu se v červnu meziměsíčně výrazně zhoršily. Zhoršují se takto každý měsíc už po dobu více než dvou let. Tuzemský průmysl se totiž stále nepřeklenul přes realitu poměrně vysokých úrokových sazeb a relativně slabého odbytu na vývozních trzích v čele s tím německým.

Přečíst článek
Karel Komárek

Komárkova KKCG kvůli poptávce investorů zvýšila emisi dluhopisů na šest miliard

Společnost KKCG Financing, součást skupiny KKCG, jejímž zakladatelem je druhý nejbohatší Čech Karel Komárek, dokončila emise dluhopisů v hodnotě šesti miliard korun. Emise byla původně stanovena na pět miliard, ale na základě silné poptávky investorů byla zvýšena. 

Přečíst článek
Fronta na nezbytné pivo

REPORTÁŽ: Vlakem na Turky. České dráhy nezvládly počet vagónů na cestu do Hamburku

Národní fotbalovou reprezentaci čeká dnes večer utkání s Tureckem. Chlazené pivo ve vlaku směr Hamburk došlo už v poledne.

Přečíst článek
Otavově MTX Group loni klesl provozní zisk o dvě miliardy  korun

Otavově MTX Group loni klesl provozní zisk o dvě miliardy korun, přesto jde o druhý nejlepší výsledek

Průmyslové skupině MTX Group českého podnikatele Petra Otavy v loňském roce klesl zisk před zdaněním, odpisy a amortizací EBITDA o dvě miliardy na 3,1 miliardy korun. Celkové nekonsolidované tržby skupiny loni meziročně klesly o čtvrtinu na 54,3 miliardy korun. Jde i tak po roce 2022 o druhý nejlepší výsledek skupiny v její historii. 

Přečíst článek
Důvěra v českou ekonomiku je nejvyšší za dva roky. Nálada stoupá hlavně podnikatelům

Důvěra v českou ekonomiku je nejvyšší za dva roky. Nálada stoupá hlavně podnikatelům

Lidem v Česku se vrací důvěra v ekonomiku. Souhrnný ukazatel ekonomického sentimentu vykázal letos v červnu hodnotu 98 bodů. Jedná se o nejvyšší údaj od června 2022. Zároveň jde o údaj, jenž je jen poměrně těsně pod úrovní dlouhodobého průměru let 2003 až 2023, který odpovídá hodnotě 100 bodů.

Přečíst článek
Seniorka, Havířov, ilustrační foto

Věra Tůmová: Kdo spasí české důchodce? A hlavně ty, kteří budou nemohoucí?

Česko stárne, což není žádná převratná novinka. Už léta se na základě vývoje demografických dat přece ví, jak rychle u nás poroste počet seniorů, kteří budou potřebovat trvalou péči, protože už ji sami nebudou zvládat. Řešení této tristní situace v Česku není zatím ale ani na dohled.

Přečíst článek
Peter Pellegrini jako nový slovenský prezident navštíví Česko

Pellegrini tradici neporuší a navštíví Prahu. Těším se na Pavla, uvedl

Peter Pellegrini jako nový slovenský prezident navštíví Česko při své první zahraniční cestě ve vrcholné funkci 26. června, řekl to agentuře TASR. Pellegrini se prezidentského úřadu ujme tuto sobotu. Ve středu přijela na dvoudenní rozlučkovou návštěvu ČR dosluhující hlava slovenského státu Zuzana Čaputová. Pellegrini řekl, že se těší na setkání s českým prezidentem Petrem Pavlem.

Přečíst článek
Český výrobce bezpilotních letounů Primoco dodá stroje za téměř půl miliardy

Rekordní zakázka. Český výrobce bezpilotních letounů Primoco dodá stroje za téměř půl miliardy

Výrobce bezpilotních letounů Primoco UAV SE dodá evropskému zákazníkovi 24 strojů Primoco One 150 v hodnotě 18 milionů eur, tedy zhruba 450 milionů korun. Firma uvedla, že je to největší zakázka od jejího vzniku v roce 2015. Dvanáct letadel podle generálního ředitele společnosti Ladislava Semetkovského dodá během tohoto měsíce, zbylých 12 strojů dokončí a předá v druhé polovině letošního roku.

Přečíst článek
Rekord. Sázky na mistrovství světa v hokeji přesáhly 2,9 miliardy korun

Rekord. Sázky na mistrovství světa v hokeji přesáhly 2,9 miliardy korun

Sázky na letošní mistrovství světa v hokeji překonaly dosavadní maximum. Činily více než 2,9 miliardy korun a překonaly loňský rekord o téměř miliardu korun. Nejvíce sázeným zápasem bylo nedělní finále Česka se Švýcarskem, kdy se prosázelo přes 192 milionů korun. Zájem vystupňoval příjezd českých hvězd z NHL Davida Pastrňáka, Pavla Zachy a Martina Nečase.

Přečíst článek
Tameh vznesl u soudu námitku k restrukturalizačnímu plánu Liberty Ostrava

Tameh napadl u soudu restrukturalizační plán Liberty Ostrava

Společnost Tameh Czech, která dodávala energie huti Liberty Ostrava, vznesla u soudu námitku proti jejímu restrukturalizačnímu plánu. Plán je podle ní nereálný, řekl mluvčí Tamehu Patrik Schober. Ivo Štěrba za Liberty uvedl, že lhůta pro vznášení námitek věřitelů k restrukturalizačnímu už uplynula a firma konečné rozhodnutí soudu očekává v nejbližších dnech.

Přečíst článek
Reklama

News box

Ceny ropy 🛢 na světových trzích rostou. Děje se tak poté, co úterní obavy z poklesu čínské poptávky zastínil pokles zásob suroviny ve Spojených státech, který byl větší, než se čekalo. Poptávku pohání i slabší dolar. Severomořská ropa Brent přidávala 1,36 procenta na 84,87 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI si připisuje 2,22 procenta na 82,55 dolaru za barel.
Nový zákon o kybernetické bezpečnosti vláda na dnešním zasedání po odkladu z minulého týdne schválila. Informoval o tom vicepremiér pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti). Předpis do českého práva zavádí evropskou bezpečnostní směrnici NIS2 a zároveň obsahuje možnost prověřit a vyloučit dodavatele, kteří představují pro stát bezpečnostní riziko. Novelu nyní projedná Parlament.
Obrana nakoupí munici pro americké vrtulníky systému H-1 za 3,74 miliardy korun bez DPH, mezi lety 2025 až 2031 ji dodá česká firma STV Group. Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) o zakázce informovala vládu. Česko v roce 2019 nakoupilo celkem 12 vrtulníků americké firmy Bell za 14,6 miliardy korun bez DPH. Jde o osm vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři stroje AH-1Z Viper, poslední dva dorazily do ČR v červnu. Číst více
Akcie energetické společnosti ČEZ v první hodině po vyhlášení výsledku tendru na stavbu nových jaderných bloků v elektrárně Dukovany posílily 💪 z 898 na 908 korun za akcii. Ranního maxima 909,50 koruny za akcii zatím nedosáhly. Vyplývá to z údajů pražské burzy. Vláda dnes rozhodla o stavbě dvou jaderných bloků v Dukovanech, stavět je bude jihokorejská společnost KHNP.
Francouzsko-italský výrobce luxusních brýlí 👓 EssilorLuxottica převezme od americké firmy VF za 1,5 miliardy dolarů 💲(34,7 miliardy korun) značku streetwearových oděvů Supreme.  Číst více
Rozpočtové náklady na přípravné práce pro dva nové jaderné  bloky v Dukovanech budou v příštích pěti letech celkem 80 až 85 miliard korun. Nebude kvůli tomu nutné dělat mimořádná rozpočtová opatření, řekl novinářům ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). 
Nové jaderné bloky v Dukovanech postaví korejská společnost KHNP. Zatím půjde o dva reaktory, vláda ovšem bude ještě s vítězem jednat o opci na výstavbu dalších dvou bloků v Temelíně. Cena za jeden reaktor při výstavbě dvou bloků je při současných cenách 200 miliard korun. Kabinet dal korejské společnosti přednost před francouzskou firmou EDF, uvedl to premiér Petr Fiala (ODS). Půjde o největší a nejdražší zakázku novodobé České republiky. Číst více
Tržby i zisk americké farmaceutické společnosti Johnson & Johnson ve druhém čtvrtletí překonaly očekávání trhu. Tržby vzrostly meziročně o 4,3 procenta na 22,4 miliardy dolarů (520 miliard korun), očištěný čistý zisk pak firma zvýšila o 1,6 procenta na 6,84 miliardy dolarů (158,1 miliardy korun), což odpovídá zisku 2,82 dolaru na akcii. Trh očekával tržby 22,3 miliardy dolaru a zisk na akcii 2,70 dolaru, informovala agentura Reuters.
Zlínská skupina HP Tronic zahájila přesun vybraných prodejen elektroniky 🔌 Electro World v České republice pod značku Datart. Jejich postupný rebranding plánuje na několik následujících měsíců.
Francouzská maloobchodní společnost Fnac Darty učinila s podporou českého miliardáře Daniela Křetínského nabídku na koupi předního italského distributora spotřební elektroniky Unieuro, a to zhruba za 249 milionů eur (6,3 miliardy korun). Spojením by vznikl lídr na trhu prodeje spotřební elektroniky a domácích spotřebičů v jižní a západní Evropě, uvedla agentura Reuters.  Číst více
Reklama
Reklama
Doporučujeme