Reklama

Bill Gates je "americký přítel", zhodnotil schůzku čínský prezident Si Ťin-pching

Bill Gates se 16. června 2023 v Pekingu setkal s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem
Profimedia.cz
 ČTK

Zakladatel počítačové firmy Microsoft Bill Gates se dnes sešel s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Ten řekl, že Gates je "prvním americkým přítelem", se kterým se letos v Pekingu setkal. Podle agentury Reuters o tom informovala čínská státní média.

Čínský prezident uzavřel hranice své země se začátkem pandemie covidu-19 a od té doby nebyl v zahraničí, připomíná Reuters. V minulosti se hlava Číny setkala i s dalšími americkými podnikateli, šéfem Applu Timem Cookem a šéfem Amazonu Jeffem Bezosem, píše AFP.

V neděli zamíří do Číny i americký ministr zahraničí 

V neděli má ve snaze o zlepšení americko-čínských vztahů do Pekingu přijet ministr zahraničí USA Antony Blinken.

Naděje zhasly. Čínský ekonomický motor se po covidu rozjel, a zase zadřel

Naděje zhasly. Čínský ekonomický motor se po covidu rozjel, a zase zadřel

Květnová data z čínského průmyslu a maloobchodu potvrzují, že ekonomické oživení se zadrhává. Údaje se sice zvýšily, ale z loňské nízké základny, kdy hospodářství zatížila přísná pandemická opatření. S odkazem na vládní údaje o tom informují tiskové agentury.

Přečíst článek

"Vždy jsme vkládali naděje do amerického lidu a doufáme, že přátelství mezi našimi národy bude pokračovat," uvedl dnes Si Ťin-pching podle AFP.

Vždy jsme vkládali naděje do amerického lidu a doufáme, že přátelství mezi našimi národy bude pokračovat," uvedl čínský prezident Si Ťin-pching podle AFP.

Čína se po covidu otevřela světu, ale ne tak docela. Nový zákon o špionáži je rizikem pro návštěvy zahraničních byznysmenů.

Čína se otevřela světu, ale jen trochu. Nový zákon o špionáži odrazuje zahraniční byznysmeny od návštěvy

Naděje vkládané do raketového ekonomického čínského oživení na přelomu roku se nenaplnila. Čínské akcie klesají. Návrat zahraničních manažerů do Číny a tedy i případného kapitálu se navíc stal rizikový kvůli novému zákonu o špionáži a snaze Pekingu kontrolovat informace plynoucí mimo Čínu. Byznysmeni zejména ze Západu tak své cesty do říše středu pečlivě zvažují.

Přečíst článek

Gates se s čínským prezidentem sešel z titulu své pozice spolupředsedy Nadace Billa a Melindy Gatesových. Do asijské země miliardář a filantrop přicestoval už ve středu a setkal se s partnery, s nimiž spolupracuje na rozvoji zdravotnictví. Jeho nadace ve čtvrtek oznámila, že v nadcházejících pěti letech investuje 50 milionů dolarů (1,1 miliardy korun) do institutu na vývoj léků, který dříve založila.

Gates byl v Číně již v roce 2019, kdy s čínskou první dámou jednal o prevenci nemoci AIDS.

Si Ťin-pching a Vladimir Putin na archivním snímku z února 2022, ještě před ruskou invazí na Ukrajinu.

Lukáš Kovanda: Si Ťin-pching v Moskvě Putinovi do náruče úplně nepadl. V otázce plynu volí vyčkávací taktiku

Čínský prezident Si Ťin-pching se při své právě skončené třídenní státní návštěvě Ruska snažil dávat světu zřetelně najevo, že je se svým hostitelem zajedno v celé řadě věcí. V tom pro Kreml opravdu důležitém byl však zdrženlivý. Nekývnul třeba na nabídku svého protějšku Vladimira Putina, aby Čína odebírala mnohem více plynu.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

New York

Pět z nejbohatších měst na světě je v USA. V žebříčku stoupají Austin či Dubaj

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme