Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Král luxusu Arnault přišel k dalším miliardám. Prodal akcie Carrefouru

Bernard Arnault, majitel LVMH
ČTK

Francouzský miliardář Bernard Arnault se zbavil podílu v řetězci supermarketů Carrefour. Na konto mu přistálo 724 milionů eur (asi 18,4 miliardy korun).

Reklama

Nejbohatší Evropan, Francouz Bernard Arnault, který vlastní firmu na prodej luxusního zboží LVMH, prodal svůj 5,7procentní akciový podíl v Carrefouru. Do řetězce supermarketů investoval před 14 lety prostřednictvím holdingové firmy Financière Agache. Patřil mezi tři největší akcionáře firmy, spolu s rodinou Moulinových a s brazilským podnikatelem Abiliem dos Santosem Dinizem. Z prodeje akcií na trhu získal 724 milionů eur (18,4 miliardy korun), uvedla  agentura Reuters.

Podíl Agache byl prodán za cenu 16 eur za akcii. Arnault poprvé koupil akcie v Carrefouru spolu se společnostmi Colony Capital a Axon Capital v roce 2007 za průměrnou cenu 47 eur za akcii. Společnost však od té doby uskutečnila několik transformací, z nich akcionáři profitovali. Mimo jiné osamostatnila některé své aktivity, jako je řetězec supermarketů DUA.

Hermès, ilustrační foto

Luxusu se daří. Evropa ale ztrácí kvůli nedostatku turistů

Tržby i zisky luxusních značek rostou, a to nejen ve srovnání s tragickým rokem 2020, ale i s předpandemickou realitou roku 2019. Novinkou je růst domácí poptávky a dynamicky se rozvíjející prodej přes internet.

Přečíst článek

Carrefour v květnu prodloužil o další tři roky smlouvu s generálním ředitelem a předsedou správní rady Alexandrem Bompardem, který stál v čele plánu na ozdravení firmy - plán zahrnoval snížení nákladů a přesun k prodeji přes internet. Cílem těchto kroků je zvýšení zisku a tržeb. Carrefour také v lednu jednal o svém převzetí z kanadskou firmou Couche-Tard za 16,2 miliardy eur. Kanadská firma ale nakonec od převzetí ustoupila kvůli odporu francouzské vlády.

Arnault je nejbohatším Francouzem a podle časopisu Forbes třetím nejbohatším člověkem na světě. Holdingová společnost Agache se zaměřuje na investice do módy a luxusu. V únoru koupila výrobce sandálů Birkenstock.

Zlatá ryba, ilustrační foto

Klub těch opravdu nejbohatších se za poslední rok rozrostl

Majetek v hodnotě 100 a více miliard dolarů má v současnosti celkem deset lidí. Nejčastěji zakladatelé big tech firem.

Přečíst článek

Ilustrační foto

Zadlužují se i bohatí. Úvěry mají skoro zadarmo

Nejbohatší rodiny si ve větší míře berou úvěry. Ty jsou totiž levné, zatímco měny kvůli inflaci ztrácí kupní sílu. 

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Francouzský výrobce luxusního zboží LVMH bude jedním ze sponzorů letních olympijských her v Paříži, které se bude konat příští rok. Do skupiny patří mimo jiné i klenotnictví Chaumet, které pro tuto vrcholnou sportovní událost navrhne medaile.

Medaile z olympiády v Paříži budou luxusní. Vyrobí je klenotníci ze skupiny LVMH miliardáře Arnaulta

Přečíst článek
Bernard Arnault

Jedenáct miliard dolarů je pryč. Bernard Arnault během jednoho dne přišel o část jmění

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme