Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Klub těch opravdu nejbohatších se za poslední rok rozrostl

Zlatá ryba, ilustrační foto
Pixabay
Stanislav Šulc

Majetek v hodnotě 100 a více miliard dolarů má v současnosti celkem deset lidí. Nejčastěji zakladatelé big tech firem.

Reklama

Let Jeffa Bezose se stal do velké míry mementem. Na jedné straně oslava toho, co jednotlivec v současnosti s dostatkem peněz dokáže. Na straně druhé kritika za to, že jde o mrhání penězi, které by mohly být použity mnohem smysluplněji. Lety do vesmíru však již nejspíš z repertoáru nejbohatších lidí nevymizí a lze očekávat, že se nad zemský povrch postupně vydá velká část z nejprestižnějšího klubu planety.

Ten se v angličtině nazývá Club of centibillionaires a dostanou se do něj jen lidé, jejichž majetek překročí astronomickou hranici 100 miliard dolarů. To se poprvé na konci devadesátých let podařilo zakladateli Microsoftu Billu Gatesovi, ale poté jeho majetek poklesl a znovu se 100miliardářem stal až zakladatel Amazonu Jeff Bezos v roce 2018.

Oba jsou v tomto prestižním klubu i dnes. Podle Bloomberg Billionaires Index mu Jeff Bezos vévodí s majetkem v hodnotě 210 miliard a Gates je na čtvrté příčce s majetkem 151 miliard dolarů. Zajímavější ale je, že v současnosti je celkem 10 mužů, kteří do tohoto klubu patří. Naproti tomu před rokem jich bylo jen pět. Nově do něj přibyli spoluzakladatelé Googlu Larry Page a Sergey Brin, bývalý šéf Microsoftu Steve Ballmer, proslulý investor Warren Buffett a zakladatel Oracle Larry Ellison.

Americký miliardář a filantrop Warren Buffett odchází z rady Nadace Gatesových.

Firmu vám zabijí tři věci, říká Warren Buffett

Jsou tři věci škodlivé pro firmu jako rakovina, radí investorská legenda.

Přečíst článek

Reklama

Za nárůstem majetku nejbohatších lidí světa a tedy za rozšířením klubu 100miliardářů stojí zejména fakt, že většina z nich pochází z technologického sektoru. Ten přitom během pandemie patřil k hlavním vítězům a akcie těchto slavných společností výrazně rostly. Výjimkou je nejbohatší Francouz Bernard Arnault, jeho luxusní impérium LVMH však také prošlo pandemií velmi dobře, a také Warren Buffett, který opět potvrdil, že jeho investorský čich je nejlepší na světě.

Klub dolarových 100miliardářů; data jsou platná k 27. červenec 2021 Newstream

Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku

Miliardáři na táboře v Sun Valley: řešily se nákupy, bitcoin i rafting

Bill Gates, Mark Zuckerberg, Jeff Bezos a další těžkotonážní jména dnes odjíždějí z prázdninového pobytu v Idahu. Teprve se uvidí, které nové akvizice z toho vyplynou.

Přečíst článek

Bitcoin, ilustrační foto

Nejbohatší Američané se dívají po kryptoměnách

Miliardáři a institucionální investoři se zajímají o investice do kryptoměn, nehledě na pokles trhu. Má to být ochrana před inflací i spekulace pro budoucnost.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí. 

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Americký miliardář Jeff Bezos

Bezos prodal akcie Amazonu za miliardy dolarů a opět pokukuje po postu nejbohatšího člověka

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme