Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

prodej - informace o tématu

Trafika Relay v parteru bývalého Cukrovarnického paláce v Praze

Obyčejná práce: Zodpovědná otročina za pár korun, hodnotí své zaměstnání trafikantka

„Je to hrozná práce, ale příliš si vybírat nemůžu, protože nemám vzdělání a do gastronomie se mi už znovu nechce.” Tak hodnotí svou práci třicetiletá Zuzana, která prodává v trafice s občerstvením u jedné ze stanic pražského metra. Každé ráno vstává v půl páté a v práci je celou směnu na nohou. Nějaké posedávání dle ní nepřipadá v úvahu. 

Přečíst článek
Sídlo automobilky Stellantis v Turíně.

Stellantis zazáří. Uzavřel dohodu, díky níž v Evropě prodá až půl milionu aut

Automobilový koncern Stellantis uzavřel rámcovou dohodu za několik miliard eur s firmou Ayvens, která se zabývá leasingem a správou vozových parků. Stellantis na základě smlouvy v Evropě v příštích třech letech prodá až 500 000 aut.

Přečíst článek

Dalibor Martínek: Jeden hezký příběh končí. Kijonková odešla ze Zásilkovny, bude si užívat peníze

Ten příběh se pořád opakuje. Nějaký mladý dravec vymyslí nový koncept, sežene investora, pár let sedí v exekutivě, rozvíjí expanzivní plány. Ale potom přijde okamžik, ke kterému podnikatelské myšlenky nové štiky v rybníce vždy směřovaly. Vykešovat peníze, zhodnotit své několikaleté úsilí, a odjet do teplých krajin.

Přečíst článek
Šéfka Zásilkovny Simona Kijonková končí. Oceňovanou manažerku čeká role investorky

Šéfka Zásilkovny Kijonková končí. Vrhne se na investice

Oceňovaná manažerka a zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková končí s podnikatelskými aktivitami. Po exitu ze skupiny Packeta ji čeká především dráha investorky.

Přečíst článek

Danone plánuje prodat své ruské aktivity byznysmenovi napojenému na Čečensko

Francouzská potravinářská společnost Danone plánuje prodat své ruské aktivity podnikateli napojenému na Čečensko. S odkazem na své zdroje a zhlédnuté dokumenty to napsal britský deník Financial Times (FT).

Přečíst článek
Zase ty řopíky. Ministerstvo obrany prodává části opevnění

Zase ty řopíky. Ministerstvo obrany prodává části opevnění

Ministerstvo obrany (MO) prodává další části předválečného pohraničního opevnění. V nyní zveřejněné nabídce je 20 lehkých železobetonových opevnění, známých jako řopíky, a jedno těžké opevnění. Kromě nich se chce úřad zbavit i několika nepotřebných pozemků nebo bytu v pražské Troji. Nabízí 33 položek s minimální požadovanou kupní cenou přes 23 milionů korun.

Přečíst článek
Palác Broadway

Palác Broadway je opět na prodej. A se slevou. Najde konečně kupce?

Už pošesté se pokouší stát prodat funkcionalistický palác Broadway v centru Prahy. Oproti poslední, nezdařené aukci zlevnil o 19 milionů korun, nabízen je za 911 milionů.

Přečíst článek
Zámek v Kunraticích je na prodej.

Boj o Kunratický zámek začíná. Místní dorovnali cenu

Městská část Kunratice nevzdala boj o koupi místního zámku. Plánuje dorovnat částku 106 260 000 korun z elektronické aukce Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZVMP). Podle úřadu ale vítěz aukce nabídl zvýšení ceny o 20 milionů korun.

Přečíst článek
Praha nekoupí od České pošty její hlavní sídlo v Jindřišské ulici

Praha nekoupí od České pošty její hlavní sídlo v Jindřišské ulici. Nevyhovuje

Praha nakonec nekoupí od České pošty její hlavní budovu v Jindřišské ulici. Pro potřeby magistrátu tam není dost prostoru a modernizace objektu by byla příliš nákladná, uvedl magistrát. Prodejem nemovitostí se pošta snaží stabilizovat své hospodaření. V dřívějším tendru na koupi hlavní budovy v Jindřišské s vyvolávací cenou 1,538 miliardy korun se v závěru loňského roku neobjevil žádný zájemce.

Přečíst článek
Odbory prodávají Art Deco Imperial Hotel v Praze, chtějí 2,15 miliardy

FOTOGALERIE: Art Deco Imperial Hotel v centru Prahy je na prodej

Odbory nabízí k prodeji Art Deco Imperial Hotel v centru Prahy, za který chtějí minimálně 2,15 miliardy korun, uvedl server HN.cz. Nabídky budou odbory přijímat do 15. dubna.

Přečíst článek
Zámek v Kunraticích je na prodej.

Zámek v Kunraticích jde do dražby s cenovkou 106 milionů. Prodej přitáhne spekulanty, bouří se místní

Už za pár dní se koná aukce výjimečné nemovitosti. Za barokní zámek v Kunraticích a přilehlý hektarový park chce stát 106 milionů korun. Dražbu ale provází řada kontroverzí.

Přečíst článek
Reklama

News box

Ceny ropy v závěru týdne rostou, za dnešek 📈 přidávají téměř tři procenta a jsou poblíž šestiměsíčního maxima. Ropa je na cestě vykázat i malý zisk za celý týden. Nahoru jí pomáhá napětí na Blízkém východě, které zvyšuje riziko přerušení dodávek. To převážilo nad obavami, že snižování úrokových sazeb ve Spojených státech začne později než v červnu, jak se doposud očekávalo.
Objem spravovaných prostředků americké společnosti BlackRock, která je největším světovým správcem aktiv, dosáhl díky růstu trhů rekordní hodnoty 1️⃣0️⃣,5️⃣ bilionu dolarů (přes 250 bilionů korun). Společnost díky vyšším poplatkům za investiční poradenství a správu v prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 36 procent. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení. Číst více
Pražská burza šestý týden v řadě 📈 posilovala. V uplynulém týdnu stoupl index PX o 2,2 procenta na 1559 bodů a je tak na nejvyšší závěrečné hodnotě od 20. června 2008. Nejvíce rostly akcie ČEZ, největší oslabení zaznamenala Pilulka. Vyplývá to z internetových stránek burzy. V předchozím týdnu index PX posílil o 0,7 procenta.
Americká technologická společnost Apple bude muset v Británii čelit hromadné 📜 žalobě kvůli poplatkům v obchodě s aplikacemi App Store. Soud dnes totiž rozhodl, že nevyhoví žádosti Applu o zamítnutí žaloby. Informovala o tom agentura Reuters.
Nizozemsko letos poskytne Ukrajině dodatečnou vojenskou podporu ve výši jedné miliardy eur (25,4 miliardy korun); celkově se tak nizozemská pomoc vyšplhá na tři miliardy eur (7️⃣6️⃣ miliard korun). Na příští rok má Nizozemsko pro zemi, která se už přes dva roky brání ruské agresi, připraveny taktéž tři miliardy eur. Na síti X to napsal nizozemský premiér Mark Rutte.
Předseda bankovního výboru amerického Senátu Sherrod Brown vyzval prezidenta 👴 Joea Bidena, aby zakázal prodej čínských elektromobilů ve Spojených státech. Informují o tom agentura Reuters a server BBC.
Státní zástupce Jaroslav Šaroch dnes podal 🛑 odvolání proti rozsudku, kterým pražský městský soud v polovině února podruhé nepravomocně osvobodil předsedu hnutí ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše a jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou v kauze Čapí hnízdo. ČTK to sdělil mluvčí pražských žalobců Aleš Cimbala.
Cena zlata se dnes vyšplhala na další rekordní maximum, poprvé překonala hranici 2400 dolarů (zhruba 5️⃣7️⃣ tisíc korun) za troyskou unci (31,1 gramu). K jejímu růstu přispívají geopolitická rizika na Blízkém východě a obavy ohledně čínské ekonomiky, napsala agentura Reuters.
Americká banka JPMorgan Chase 📈 zvýšila v prvním čtvrtletí zisk meziročně na 13,42 miliardy dolarů (319 miliard korun) z 12,62 miliardy. Pomohly jí vyšší příjmy z úroků. Největší americká banka to uvedla ve svém dnešním sdělení. Její akcie po oznámení odepsaly před zahájením dnešního obchodování čtyři procenta.
Téměř polovina dětí, které se hlásí na střední školy v Praze, je z jiných krajů, a místa v metropoli tak  nemusí stačit, uvedl radní pro školství Antonín Klecanda (STAN). Hlavní město má ve středních školách 19 651 volných míst, přičemž v devátých třídách základních škol je letos asi 12 500 pražských dětí. 
Reklama
Reklama
Doporučujeme