Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

OBRAZEM: Kde stojí ty největší, nejzdobnější nebo nejstarší komíny v Česku

Betonové komíny bývají ty nejvyšší. Tento je z Kladna.
Se svolení Koda
 nst
nst

Mizí rychle a moc se jich nestaví. Komínů je nyní v Česku něco přes 11 tisíc, za rok to bude zřejmě zase o pár desítek méně. Některé z těch nejzajímavějších jsme pro vás vybrali jako tip na víkendovou procházku.

Reklama

Nejdřív to byl znak prosperity. Kdo měl komín, byl úspěšný. Tak to absolutně platilo v devatenáctém století. Když měla nějaká vesnice vysoký komín, znamenalo to, že tam je výroba, lidé mají práci, nosí domů peníze, živí rodinu. Komín byl symbolem prosperity. A vytvořit architektonicky hezký, nějak jiný a ozvláštněný komín, když se továrníkovi povedlo sehnat dobrého architekta, to bylo teprve něco. Vznikla spousta architektonicky unikátních komínů.

FOTOGALERIE: Prohlédněte si zajímavé komíny v Česku

Řada z nich už padla. Doba se změnila. V současnosti je komín spíš synonymem znečišťování ovzduší, zkázy planety, emisí oxidu uhličitého. Komín, dříve milovaný, je nyní nepřítelem lidstva. Komíny, to jsou nyní emise, zánik. I proto rychle mizí. Staré padají, nové nevznikají.

Celý text o komínech čtěte v novém vydání magazínu Realitní Club. Magazín je v tištěné verzi k dostání v síti PNS nebo online i ve formě předplatného. Elektronickou verzi aktuálního čísla zakoupíte i v našem e-shopu.

Řopík na okraji Liberce je přístupný v podobě z roku 1938

OBRAZEM: Nadšenci zrekonstruovali řopík u Liberce, má i původní výzbroj včetně kulometů

Do původní podoby z roku 1938 zrekonstruovali loni nadšenci v Krásné Studánce na okraji Liberce objekt lehkého opevnění zvaný řopík. Je v něm i původní výzbroj včetně kulometů. V libereckém regionu jde zřejmě o jediné takové muzeum. Dovnitř se zájemci dostanou jen několikrát do roka.

Přečíst článek

Newstream vydává první letošní číslo magazínu Realitní Club, tématem je růst

Zpravodajský server zaměřený na byznys Newstream vydává tento týden první letošní číslo tištěného magazínu Realitní Club.

Přečíst článek

Newstream vydává třetí číslo magazínu newstream CLUB. Tématem je odkaz, hvězdou František Kinský

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází. Na obálce je František Kinský, hvězdami čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková, Luděk Sekyra, Zbyněk Frolík nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme