Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Nejdražší dovolenkové destinace světa. Noc za přespání vyjde na desetitisíce

Kolik stojí pobyt v deseti nejdražších dovolenkových destinací světa?
iStock
Jiří Frydlewicz
fry

Letní prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a turistická sezóna jede v plném proudu. A zatímco průměrně vydělávají turista objevuje spíše zavedené a cenově dostupné adresy, ti movitější se mohou porozhlédnout po něčem atraktivnějším. Možnou inspirací pro ně by mohl být žebříček deseti nejdražších destinací světa, který sestavil web floridapanhandle.com.

Reklama

Americký cestovatelský web, který cituje server CNBC, sestavil nejdražší desítku míst z celkem sta lokalit. Shromáždil údaje o cenách za ubytování na jednu noc, dal dohromady průměrné denní náklady za dopravu, průměrnou cenu na tři nejoblíbenější atrakce v dané lokalitě, náklady na jídlo i cenu letenek. 

Pomyslným vítězem se stalo hlavní město francouzského zámořského společenství Svatého Bartoloměje Gustavia, ležícího v Karibiku. Ubytování v nejdražší prázdninové destinaci vyjde průměrně na 1700 dolarů za noc pro jednu osobu, to je něco málo přes 37 tisíc korun. Pokud jde o čtyřčlennou rodinu, šplhají náklady daleko výše. Za noc rodina zaplatí 3783 dolarů, tedy necelých 83 tisíc korun. Průměrné denní náklady na jídlo ve městě, které má pouhých 2300 obyvatel, se pohybují okolo 58 dolarů (1272 korun). Za jídlo turisté utratí v průměru 24 dolarů, asi 526 korun.

Baltské moře

České lázně strádají. Na dovolenou se lidé vydávají raději k Baltu

Letní sezona bude tento rok pro většinu lázeňských a wellness hotelů v Česku zklamáním, více lidí chce na dovolenou do zahraničí, uvedl manažer portálu Spa.cz Richard Šipoš.

Přečíst článek

Na opačném konci spektra se nachází město Biškek, hlavní město Kyrgyzstánu. Čtyřčlenná rodina zde za noc průměrně zaplatí 193 dolarů, tedy něco málo přes 4200 korun. I ostatní náklady jsou pochopitelně neporovnatelné s luxusem v Karibiku. Průměrná útrata za jídlo se pohybuje okolo 29 dolarů (636 korun), za dopravu jde o pouhý dolar a atrakce jsou jen o další dolar dražší.

FOTOGALERIE: Kolik průměrně utratí turisté za den v deseti nejdražští dovolenkových destinacích? A které to jsou? Podívejte se:

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Miliardáři

Filantropie

Leadership

Biohacking

Fashion

Design

Umělá inteligence

Work-life balance 

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme