Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Kontroverzní diva Paris Hilton hlásí návrat. Je světovým guru v NFT

Paris Hilton
ČTK/AP
Stanislav Šulc

Celebrita, která „nikdy nic neuměla“, opět prokázala skvělý cit pro budoucí byznys. Do segmentu non-fungible tokenů nastoupila již v roce 2017 a v současnosti patří k lídrům na trhu s digitálními obrázky. Části její sbírky se prodávají na nejprestižnějších aukcích světa. 

Reklama

Paris Hilton je esencí 21. století. Je kontroverzní, část světa ji nenávidí, část světa miluje. A přiznejme si, že těch, kdo ji nenávidí je nejspíš většina. Ztělesňuje totiž opravdu téměř vše, co řadu lidí na současnosti irituje.  

Vezměme to postupně. Je dědičkou miliardového impéria (ačkoli přesněji jeho velmi malé části, protože starý pán Hilton většinu odkázal nadaci). Je bohatá, aniž by se o to zasloužila. Z tradičního pohledu Paris „nic neumí“, což navíc dává docela ostentativně na odiv. 

Nicméně to je všechno pravda jen zčásti. Paris totiž umí svět. Od začátku tohoto milénia je neustále na očích všem a téměř všichni ji znají. Stala se influencerkou patnáct let předtím, než svět toto slovo začal používat. A zůstala influencerkou, i když řada mnohem šikovnějších lidí zazářila a shořela. 

Nejdůležitějšími momenty její „kariéry“ se stalo několikaminutové pornovideo, které uniklo na internet z jejího soukromí (a okamžitě se stalo nejsledovanějším pornem všech dob a sklidilo i několik ocenění v této obskurní branži). A pak její nástup do vězení. Nikdo do té doby a nejspíš ani od té chvíle nedokázal z nástupu do vězení udělat globální událost číslo jedna. Přitom si Paris šla sednout na 45 dní za porušení předchozí podmínky za jízdu pod vlivem alkoholu. Nic banálnějšího snad ani nelze vymyslet.  

Celebritou z podstaty 

Z povětsných 15 minut slávy se stalo zatím 20 let slávy, a přitom Paris zdaleka nekončí. 

Paris Hilton naučila svět, že monetizovat lze všechno. Ve 21. století se totiž nejcennější komoditou stala schopnost strhnout pozornost. A za to jsou největší brandy ochotny platit stamilionové sumy. V dolarech samozřejmě. 

CryptoPunk v Lobkowiczkém paláci

Co přinese rok 2022 fenoménu NFT? Podivné obrázky za miliony čekají perné chvíle

Kdo loni investoval velké částky do digitálních tokenů známých pod zkratkou NFT, může letos přijít o hodně. Tlak na cenu mnoha sérií je enormní a zájem o ně upadá. Propad cen se nevyhýbá ani nejúspěšnějším sériím, jako jsou CryptoPunks nebo Bored Ape Yacht Club.

Přečíst článek

Nicméně Paris Hilton se nepotřebuje spojovat se žádnou existující značkou, ačkoli by po ní nejspíš celá řada právě toto chtěla. Paris si raději založí vlastní značky a vyvaří na tom miliardy dolarů. 

Ale postupně. Paris si sílu své osobní značky uvědomila dávno. A je možné, že i její pokusy u filmu a v hudební branži byly jen snahou o rozšiřování brandu Paris Hilton. O desce Paris z roku 2006 nejspíš nikdo neslyšel, natož aby ji slyšel a něco si z ní zapamatoval. Přesto Paris má na kontě vlastní desku, kterou při jejím startu protočily stovky rozhlasových stanic po celém světě. A kdo může něco takového říct. A navíc, dědička miliardového impéria se mezi lety 2013 a 2017 živila jako DJka na Ibize. A v roce 2014 se stala nejlépe placenou ženskou dýdžejkou světa. Že to bylo jen kvůli jménu a s vlastní hudbou to nijak nesouviselo? A zajímá to někoho? 

Podobný vzorec lze vysledovat v její filmografii. Paris se v menších rolích objevila v desítce filmů. A jistě si ji nikdo nepamatuje ani kvůli jediné z těchto rolí, kde většinou stejně zemřela během prvních pár sekund na plátně. A přesto i filmová dráha této divy má smysl. Téměř nepochopitelně získala hned několik nominací na filmové ceny, některé z nich proměnila i ve vítězství. Co na tom, že šlo o ceny typu Nejlepší výkřik na plátně v rámci MTV Film Awards? Co na tom, že získala Zlatou malinu za nejhorší herecký výkon? 

A navíc, před pár lety objevila kouzlo streamingu a na YouTube měla velmi sledovaný pořad. A jeden skončil teprve loni. Jistě si umíte představit, že na tom vydělávala opět pohádkově. A aby toho nebylo málo, Paris Hilton je samozřejmě módní ikonou s vlastním fashion impériem, jehož valuace je v miliardách dolarů. A pozor: Paris si můžete pozvat na vlastní mejdan v některém z newyorských či losangeleských duplexů. Vyjde vás to na pár set tisíc dolarů. 

Kim Kardashian je většinovou akcionářkou Skims.

Spodní prádlo Kim Kardashian umí přitáhnout pozornost i investory

Rodina Kardashianových dokáže svoji televizní popularitu – i přesto, nebo právě proto, že se jejich show mnohdy pohybují na hraně vkusu – dobře zpeněžit. Naposledy, možná nejznámější člence klanu Kim, přinesla v druhém kole investic do značky spodního prádla Skims 240 milionů dolarů. 

Přečíst článek

Paris Hilton u Jimmyho Fallona změní dějiny 

Paris Hilton však v posledních měsících slaví skutečný návrat na výsluní. Zvou ji do nejprestižnějších talk show amerických televizí. A to kvůli jedinému důvodu: Paris se stala globální ikonou v novém uměleckém hnutí takzvaných NFT, neboli non-fungible tokenů. 

„NFT mi doslova uhranuly. Jsem jimi posedlá. Nikdy jsem nebyla ničím tak pohlcena, jako právě touto novinkou. Tohle je budoucnost,“ prohlásila loni v dubnu pro CoinDesk miliardářka. Připomeňme, že právě v dubnu 2021 startovala druhá vlna zájmu o NFT, která vyšponovala ceny těchto aktiv do milionových rovin. 

Muchovské ilustrace

Digitální Mucha jde do dražby. V nabídce bude i Slovanská epopej

Již tento pátek budou mít sběratelé možnost pořídit si skutečný unikát. Do prodeje jdou ilustrace legendárního Alfonse Muchy v podobě nezaměnitelných digitálních tokenů, tedy NFT. Netradičním artiklem zahajuje činnost nová platforma na prodej digitálního umění Vive Arts. Ceny budou startovat níž než u Muchových klasických děl.

Přečíst článek

Nicméně Paris Hilton není v kryptu ani v NFT rychlokvaškou. Sbírku NFT začala budovat velmi záhy poté, co se tato digitální umělecká začala objevovat na soukromých forech. Části její sbírky se objevily například na první aukci, kterou na své specializované virtuální aukční síni Metaverse uspořádala Sotheby’s.  

Jednou z největších událostí digitální komunity se stal okamžik, když se Paris Hiltonová objevila v talk show Jimmyho Fallona a oba prezentovaly své „avatary“ z NFT-kolekce Bored Apes Yacht Club. Pro kryptooptimisty to byl okamžik odpovídající legendárnímu vystoupení The Beatles v show Eda Sullivana, kterým oficiálně odstartovala Beatlemania v USA. Když se tyto dvě megacelebrity tradičního světa vyznaly ze své lásky k NFT, je to okamžik změny, kterou plně doceníme až zpětně. 

Paris Hilton rozdává NFT 

A toto vystoupení bylo památné ještě něčím dalším. Divákům ve studiu totiž Paris rozdala jejich vlastní NFT. O pár týdnů později pak na svých stránkách spustila aukci nových NFT z vlastní řady prostřednictvím platformy Origin, jejíž investorskou a ambasadorkou není nikdo jiný než právě Paris. Zájem byl enormní a za cenu 11,11 dolarů si NFT s puncem Paris Hilton nazvané My Forever Fairytale koupilo více než 25 tisíc lidí. 

Ruské tanky

Invaze na Ukrajinu přinese další zdražování

Burzy se boji ruské invaze na Ukrajinu jako nikdy, uklidnit je může jen dnešní telefonát Bidena a Putinem. Barel ropy stojí poprvé od roku 2014 přes 2000 korun, rekordně zdražuje hliník.

Přečíst článek

Bude zajímavé sledovat, do jakých sfér se právě toto NFT vydá a kolik bude stát za pár měsíců. Její twitterový účet sleduje téměř 17 milionů uživatelů. Právě Twitter se přitom stává čím dál vstřícnější sociální sítí pro sběratele NFT a nově spouští možnost si svá NFT přidat do profilové sekce. Není tedy nemožné, že z oněch 25 tisíc šťastlivců se brzy stanou milionáři. Paris Hilton na tom jistě bude pracovat i za ně. 

Kancelář prestižní aukční síně Sotheby's v Londýně

Miliardář Drahi jedná o návratu Sotheby's na burzu

Po dvou letech od změny majitele by se mohla jedna z nejprestižnějších světových aukčních síní Sotheby's vrátit na burzu. Vlastník, francouzský miliardář Patrick Drahi, proto již absolvoval předběžné rozhovory s potenciálními poradci o případném uvedení akcií na veřejný trh, uvedla agentura Bloomberg s odkazem na informované zdroje blízké jednání. Cílem podle Bloombergu je uvést akcie na newyorské burze příští rok.

Přečíst článek

Muchova epopej bude 25 let vystavena v paláci Savarin.

Jak bude vypadat barokní palác Savarin? Stane se domovem Muchovi epopeje

Slovanská epopej Alfonse Muchy se opět vrátí do Prahy. Od roku 2026 najde výjimečný výtvarný cyklus svoje místo v Savarinu.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Miliardáři

Filantropie

Leadership

Biohacking

Fashion

Design

Umělá inteligence

Work-life balance 

Reklama

Související

Digitální umění se představuje v Praze

Vidět hudbu, slyšet barvy. Světové digitální umění se představuje v Praze

Přečíst článek
Investoři do „Bored Apes“ žalují Sotheby's i Paris Hilton

Draze nakoupili, teď litují. Investoři do Bored Apes tvrdí, že naletěli Paris Hilton, chtějí soud

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Reklama
Doporučujeme