Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Tržby řetězce Asko Nábytek se loni propadly o desetinu na 1,6 miliardy

Prodejna Asko Nábytek v Teplicích, ilustrační foto
Asko Nábytek
 ČTK

Řetězec Asko Nábytek loni v důsledku nuceného uzavření prodejen kvůli pandemii koronaviru propadl do ztráty asi 62,4 milionu korun. O rok dříve měl zisk 60,8 milionu. Vyplývá to z výroční zprávy firmy.

Reklama

Tržby loni firmě klesly přibližně o deset procent na 1,6 miliardy korun. Společnosti se dařilo v internetovém prodeji. Digitalizaci a nové prodejní kanály chce i nadále rozvíjet. Loni zahájila výstavbu nové prodejny v Havířově, musela ale přehodnotit původně plánované otevírání dalších obchodů. 

Asko Nábytek v září loňského roku otevřelo v Brně nový výdejový sklad. Slouží pro osobní odběry služby click & collect, kterou firma v roce 2019 rozšířila do všech 13 prodejen, ale i jako logistická základna pro e-shop. Internetový prodej Asko spustilo v roce 2009.

„Společnost velmi výrazně rostla v oblasti internetového obchodování, které bylo v období uzavření prodejen v podstatě jediným, ale zcela zásadním, spolehlivým obchodním kanálem, a i v době, kdy kamenné prodejny nesměly přijímat zákazníky, generovalo významnou část tržeb, a v určitém rozsahu tržby kamenných prodejen nahrazovalo,” uvedli jednatelé firmy ve výroční zprávě. Osvědčila se také služba click & collect (objednej a vyzvedni).

Automobilky doplatily na emisní kartel, ilustrační foto

Německé automobilky zaplatí obří pokutu za emisní kartel. Brzdily inovace

Čtyři německé automobilky, konkrétně BMW, Volkswagen, Audi a Porsche musí zaplatit pokutu 875 milionů eur (22,6 miliardy korun). Sankci jim vyměřila Evropská komise za to, že ještě společně s automobilkou Daimler vytvořily emisní kartel. Daimler se ale pokutě vyhnul, protože na dohodu upozornil.

Přečíst článek

Asko Nábytek loni nepropouštělo, zaměstnanci dostali podle informací ve výroční zprávě všechny slíbené benefity. Firma zaměstnávala asi 400 lidí, na mzdy vynaložila 171 milionů korun, o přibližně tři procenta více než o rok dříve. Jednatelé společnosti dále uvedli, že firma využila dotační programy COVID nájemné a Antivirus.

Trhu nábytkářských sítí v České republice dominuje švédská IKEA. Ve finančním roce 2019/2020 řetězci klesly tržby o 166,5 milionu korun na 10,5 miliardy korun, zisk se firmě snížil asi o osm procent na 1,1 miliardy korun. IKEA ale zaznamenala meziroční nárůst prodejů na internetu o 97,5 procenta.

Mezi další řetězce na českém trhu patří XXXLutz, Jysk, Möbelix nebo Sconto.

Kvůli pandemii koronaviru vláda loni v březnu zakázala až na výjimky maloobchodní prodej, opatření začala uvolňovat na konci dubna. Z důvodu zhoršení epidemické situace do většiny obchodů lidé nesměli od 22. října, následovalo zhruba třítýdenní rozvolnění v prosinci. Po Vánocích už znovu prodejny až na výjimky otevřít nesměly.

Primark otevřel prodejnu na Václaváku, první v ČR.

Tržby maloobchodu za květen vzrostly o 5,8 procenta, pomohlo rozvolňování

Maloobchodní tržby za květen očištěné o vliv kalendářních dnů stouply o 5,8 procenta. V meziměsíčním srovnání byly o 7,3 procenta vyšší. Oznámil Český statistický úřad (ČSÚ).

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme