Reklama

retail - informace o tématu

Obchod Marks & Spencer na Václavském náměstí v Praze

Marks & Spencer zavře přes polovinu obchodů ve Francii. Obsadí jen dopravní uzly

Britské společnosti Marks & Spencer loni uštědřila těžké rány nejen koronavirová pandemie, ale zejména vystoupení Británie z Evropské unie. V jeho důsledku se řetězec částečně stahuje z francouzského trhu. V provozu budou jen prodejny na letištích, nádražích a jiných dopravních uzlech.

Přečíst článek
Uživatelské recenze

Nečekané dopady pandemie. Lidé nechtějí cash a hodnotí zboží na síti

Přečíst článek
Obchodní centrum - ilustrační snímek

Dopady uvolňování: Tržby v maloobchodě v červnu vzrostly

Meziročně se tržby v maloobchodě očištěné o kalendářní vlivy v červnu zvýšily reálně o 7,1 %, bez očištění o 7,2 %. Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy meziměsíčně vzrostly o 0,6 %.

Přečíst článek
Bioprodukty

Kouzelné slovo eko. Obliba těchto produktů mezi Čechy roste

Velké řetězce s drogerií nabízejí stále více možností, jak nakupovat ekologičtější produkty. Zájem je také o zboží bez obalu.

Přečíst článek
Luxusní hodinky

Švýcarský luxus láká mladé na superhrdiny i udržitelnost

Tvůrci nejdražších švýcarských hodinek mají před sebou velký úkol: Vyřešit otázku, jak přilákat mladé. Překvapivě v tom jsou docela dost úspěšní.

Přečíst článek
Obchod Marks & Spencer na Václavském náměstí v Praze

Český Marks & Spencer definitivně mění pobočky. Skončil s čerstvým zbožím

Mražené zboží a trvanlivé potraviny místo čedaru a skotského lososa. Brexit připravil Čechy o čerstvé britské potraviny.

Přečíst článek
Prodejna Asko Nábytek v Teplicích, ilustrační foto

Tržby řetězce Asko Nábytek se loni propadly o desetinu na 1,6 miliardy

Řetězec Asko Nábytek loni v důsledku nuceného uzavření prodejen kvůli pandemii koronaviru propadl do ztráty asi 62,4 milionu korun. O rok dříve měl zisk 60,8 milionu. Vyplývá to z výroční zprávy firmy.

Přečíst článek
Obchodní centrum - ilustrační snímek

Slováci utrácejí víc než před pandemií. Služby ale zatím tratí

Květen byl prvním měsícem, kdy byly na Slovensku otevřeny všechny obchody. Slováci utráceli více než loni i než v květnu 2019.

Přečíst článek

News box

Designér a umělecký ředitel pánských kolekcí módního domu Louis Vuitton Virgil Abloh prohrál po dvou letech boj s rakovinou. Abloh byl časopisem Time v roce 2018 označen za jednoho ze sta nejvlivnějších lidí planety a byl dlouhodobě považován za nejvlivnější osobnost tmavé pleti v byznysu luxusních značek. Abloh založil značku Off-White a spolupracoval nejen s LVMH, ale také s řadou světových osobností, mimo jiné pro dům IKEA v roce 2019 navrhl nábytkovou řadu pro mileniály.
Virgil Abloh
Virgil Abloh Myles Kalus Anak Jihem / Creative Commons / CC-BY-SA-4.0
Obchodníci za první adventní víkend hlásí o desítky procent vyšší tržby oproti běžnému víkendu. Zvýšený zájem podpořila vrcholící slevová akce Black Friday, kterou většina prodejců o půlnoci ukončí. Lépe se dařilo e-shopům než kamenných obchodům. Vyplývá to z ankety ČTK mezi obchodníky.
Soubor 106 kreseb Františka Kupky, které vznikly počátkem 20. století pro francouzskou encyklopedii, se v Praze vydražil za 42,6 milionu korun. Včetně aukční přirážky za cyklus zaplatí kupec 51,12 milionu korun. Vyvolávací cena souboru byla 25 milionů korun, při aukci Galerie Kodl na Žofíně se postupně zvyšovala po 200 tisících korunách příhozy dražitelů po telefonu či internetu.
Obraz Emila Filly Hlava starého muže z roku 1914 s vyvolávací cenou osm milionů korun se na aukci v Praze prodal za 27 milionů korun. I s aukční přirážkou za něj kupec zaplatí 32,4 milionu korun. Obraz vznikl za Fillova rotterdamského exilu, kdy malíř rozvíjel svou inspiraci díly kubistických velikánů Pabla Picassa a Georgese Braqua.
Kamil Fila - Hlava starého muže
Kamil Fila - Hlava starého muže Galerie Kodl
Německá továrna automobilky Tesla zahájí produkci na začátku prosince. Tvrdí to tamní časopis Automobilwoche, podle kterého má Tesla v prvním pololetí roku 2022 v plánu vyprodukovat kolem 30 tisíc vozů. Továrna měla získat povolení k provozu již letos v červnu, průtahy nastaly kvůli řízení dopadu na životní prostředí. Podle agentury Bloomberg by měl projekt získat kladné stanovisko v řádu dní.
Premiér Petr Fiala (ODS) v prvním vystoupení po svém jmenování předsedou vlády vyzval občany k očkování proti covidu a poděkoval zdravotníkům za jejich práci. "Je třeba chovat se zodpovědně," uvedl schůzce na zámku v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem.
Celostátní výbor klubu Starostů a nezávislých bude v neděli večer vybírat nového kandidáta na ministra průmyslu a obchodu ze čtyř jmen. V České televizi to prohlásil kandidát STAN na ministra školství Petr Gazdík s tím, že vybrané jméno strana sdělí v pondělí premiérovi Petru Fialovi. Původní kandidát STAN Věslav Michalik odstoupil kvůli nejasnostem kolem financování jeho firmy.
Prezident Miloš Zeman jmenoval na zámku v Lánech novým premiérem předsedu ODS Petra Fialu. Kvůli nákaze Zemana onemocněním covid-19 byli odděleni průhlednou stěnou. Všichni přítomní zároveň měli respirátor. Jmenování se původně mělo uskutečnit již v pátek, prezident byl ale po prokázání nákazy odvezen do nemocnice a svůj program zrušil.
Liberec chce v nejbližších letech vybudovat podle náměstka primátora Ivana Langra (Starostové pro Liberecký kraj) zhruba 300 nových nájemních bytů, miliony investuje také do obnovy zanedbaných bytových domů. Na začátku 90. let dostalo město ze státem vlastněného bydlení asi 18 tisíc bytových jednotek, postupnou privatizací se ale počet městských bytů snížil na dnešních zhruba 1200.
Návštěvnost internetových stránek z mobilních telefonů v říjnu proti září stoupla o jedno procento na 6,47 milionu uživatelů. Počet zhlédnutých stran se pak zvýšil o téměř 13 procent na 3,67 miliardy. Návštěvnost ovlivnily zejména volby do Poslanecké sněmovny 8. a 9. října. Vyplývá to z měření NetMonitor.
Reklama
Doporučujeme