Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Scénář blízký holdingu Malina. Ostravská FG Energy je v insolvenci a chystá reorganizaci

solární panely
Pixabay
 ČTK

Ostravská firma FG Energy, která se zabývá instalacemi fotovoltaických zařízení, je v insolvenci. Insolvenční návrh na ni podalo před měsícem několik věřitelů, od nichž si firma nechala zaplatit zálohy, ale fotovoltaické elektrárny jim nedodala.

Reklama

FG Energy v poslední den lhůty, v níž se k návrhu měla vyjádřit, poslala soudu žádost, aby jí lhůtu prodloužil, protože připravuje reorganizační plán, uvedl server Lidovky.cz. Svým vyjádřením firma prakticky potvrdila, že nemá prostředky na vyrovnání s věřiteli, a splňuje tak podmínky pro bankrot. „Dlužník tímto sděluje, že má v úmyslu předložit reorganizační plán, který v současné době projednává,” sdělila v žádosti soudu jednatelka FG Energy Olena Sydletska.

Společnost žádá o prodloužení lhůty do konce července, nebo alespoň do 12. července. Očekává, že do té doby předloží reorganizační plán. Své pohledávky soudu přihlásilo už více než 20 věřitelů firmy.

Lázeňský hotel Savoy ve Františkových Lázních

Končí první díl konkurzů kolem Arca Investments. Dohoda umožní vyplatit věřitele lázní Savoy

Končí první konkurz v rámci insolvence investiční skupiny Arca Investments, který se týkal společnosti Františkovy Lázně Savoy (FLS). Insolvenční správci se dohodli s fondem IFIS, který byl největším věřitelem, na vypořádání pohledávek. Část výtěžku z prodeje majetku FLS se přesune i do majetkové podstaty Arca Investments, sdělili zástupci fondu IFIS.

Přečíst článek

Scénář podobný holdingu Malina

Lidovky napsaly, že FG Energy jsou jednou z menších firem v instalacích fotovoltaických panelů na střechy a že firma podobně jako například Energetický holding Malina vybírala zálohy a instalaci nedokončila nebo vůbec nezačala. V květnu firmu vyloučil Cech akumulace a fotovoltaiky kvůli nedodržování kodexu a dalším problémům.

Energetický Holding Malina, který je v současnosti kvůli problémům se zajištěním velkého množství zakázek na fotovoltaiku v úpadku, chce dokončit všechny rozdělané zakázky.

Malina chce dokončit rozdělané zakázky, je jich na 1500

Energetický Holding Malina, který je v současnosti kvůli problémům se zajištěním velkého množství zakázek na fotovoltaiku v úpadku, chce dokončit všechny rozdělané zakázky. Celkově jde o přibližně 1500 instalací v různé fázi rozpracovanosti. O dalších 2300 zakázkách, u nichž ještě nebyla zahájena instalace, ale byly vybrány zálohy, plánuje firma rozhodnout do konce června.

Přečíst článek

„FG Energy je jen dceřinou společností dříve stejnojmenné polské firmy. I ta je v problémech. Od polského antimonopolního úřadu, který má pod palcem i ochranu spotřebitele, dostala v lednu definitivně pokutu 28,4 milionu zlotých, tedy 152 milionů korun, za celou řadu prohřešků," uvedly Lidovky.

Fotovoltaickou elektrárnu si plánuje nově pořídit zhruba 42 procent firem v Česku.

Fotovoltaiku nově plánuje 42 procent tuzemských firem, ukazuje průzkum. Hlavním cílem je pokrytí vlastní spotřeby

Fotovoltaickou elektrárnu si plánuje nově pořídit zhruba 42 procent firem v Česku. Jde hlavně o firmy ze zemědělství či stavebnictví. Dalších 27 procent z těch, které ji už mají, ji chce rozšířit. Jejich hlavním cílem je pokrytí vlastní spotřeby. Vyplývá to z průzkumu společnosti Raiffeisen - Leasing. Podle dalšího průzkumu firmy Persola je zvýšení energetické soběstačnosti při pořízení fotovoltaiky hlavním motivem i pro domácnosti.

Přečíst článek

Jaroslav Míl: Energetické firmy tvoří obří zisk na účet spotřebitelů

Jaroslav Míl: Energetické firmy tvoří obří zisk na účet spotřebitelů. Zavření jádra v Německu situaci nezmění

Ekonomicky je to nesmysl, je to jenom politika a ideologie, říká k uzavření posledních tří německých jaderných elektráren Jaroslav Míl, bývalý šéf ČEZ a také bývalý poradce vlády v otázkách energetiky. Míl je starý praktik, o energetice toho ví víc než všichni ministři.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Energetický Holding Malina je v úpadku. Dluží 1,4 miliardy.

Energetický Holding Malina je v úpadku. Tisícům zájemců o fotovoltaiku dluží 1,4 miliardy

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme