Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Microsoftu hrozí miliardové sankce, kvůli Teams i Slacku

Microsoftu hrozí miliardové sankce, kvůli Teams i Slacku
iStock
 ČTK

Evropská komise (EK) nadále plánuje žalobu proti americké technologické společnosti Microsoft za narušení pravidel hospodářské soutěže. Uvádějí to zdroje deníku Financial Times (FT). Konkrétně se podle nich úřad hodlá zaměřit na videokonferenční a komunikační software Teams.

Reklama

Řízení proti v současnosti nejhodnotnější technologické společnosti na světě pokračuje už několik let. Zhruba před měsícem Microsoft nabídl ústupky a oznámil, že v budoucnu bude nabízet Teams a balík programů Microsoft Office samostatně po celém světě. Společnost řízená generálním ředitelem Satyou Nadellou tak chtěla předejít postihu ze strany EU.

Podle FT to však Bruselu zřejmě nestačí. Evropská komise chce proti Microsoftu v zájmu ochrany hospodářské soutěže ještě podniknout další kroky.

Ze zprávy zatím není jasné, kdy přesně EU postup oznámí, ale mohlo by to být až za několik týdnů. Konkurenti Microsoftu se tento týden mají sejít se zástupci komise, aby o případu diskutovali. Řízení s Microsoftem ve věci Teams bylo původně zahájeno v roce 2020 po stížnosti konkurenční společnosti Slack.

V případě, že EU skutečně vyměří pokutu za porušení hospodářské soutěže, jsou pro Microsoft v sázce značné částky: Podle evropské legislativy je možné uložit sankce ve výši až desetiny ročního celosvětového obratu. Microsoft měl v roce 2023 obrat téměř 230 miliard amerických dolarů (5,3 bilionu korun).

Zisk Microsoftu vzrostl o pětinu. Nesmírné jsou jeho investice do AI

Sázka softwarového giganta na umělou inteligenci zdá se být bezbřehá. Ve třetím finančním čtvrtletí Microsoft do rozvoje svých služeb v oblasti umělé inteligence nalil 14 miliard dolarů.

Přečíst článek

Francouzský prezident Emmanuel Macron

Macron zve zahraniční investory do Versailles. Někteří už Francii přislíbili velké peníze

Americké firmy Amazon, Microsoft a Pfizer ve Francii chystají velké investice. Francouzský prezident Emmanuel Macron si korporátní manažery pozval do Versailles na investiční fórum Choose France, kde chce Francii představit jako atraktivní destinaci pro zahraniční investice.

Přečíst článek

Umělá inteligence (AI)

Objem globálních investic do umělé inteligence se letos přiblíží HDP Česka

Investice světových firem do umělé inteligence (AI) se budou letos dál zvyšovat a na konci roku mohou dosáhnout šesti bilionů korun, což se blíží hrubému domácímu produktu ČR. Ten loni činil 7,3 bilionu korun. Vyplývá to z analýzy investiční společnosti XTB.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme