Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Kreativní marketing vstupuje do nové éry. Slovo si bere umělá inteligence. V Publicis Groupe budou připraveni

Kreativní marketing vstupuje do nové éry. Slovo si bere umělá inteligence. V Publicis Groupe budou připraveni
iStock
Newstream & Partner

Platforma skupiny Publicis Groupe, která se zaměřuje na digitální transformaci, rozšiřuje své kompetence v oblasti umělé inteligence. Do interních týmů, které pomáhají posílit automatizaci marketingových procesů pomocí integrovaných AI řešení, jmenovala klíčové strategické osoby.

Reklama

Barbara Grabiwoda, ředitelka pro strategii Publicis Le Pont, řídí nový tým AI commerce z pozice vedoucí programu. Úzce spolupracuje s Pawlem Piatekem, ředitelem pro poskytování služeb v oblasti obchodu, který má v tomto týmu ještě druhou funkci, a to provozní. Marcin Skulimowski, absolvent doktorského studia na Fakultě fyziky a aplikované informatiky na Univerzitě v Lodži, který má dlouholeté zkušenosti s teorií a aplikacemi sémantických technologií, byl přibrán jako konzultant AI Architect.

Sci-fi film Ex Machina, ilustrační foto

Umělá inteligence je velká věc. Co už umí a kam směřuje, odhalují experti

Jak změní umělá inteligence svět? Je chatovací nástroj ChatGPT opravdu takovou revolucí, jak by se nyní mohlo zdát? A může budoucí umělá inteligence (AI) získat vědomí, milovat nebo se dokonce mstít? Zeptali jsme se přímo u zdroje, těch, kteří se na jejím vývoji podílejí. V rámci seriálu Young Money Patrika Borýska přinášíme rozhovor s českými vědci, vývojáři a popularizátory AI Tomášem Mikolovem a Filipem Dvořákem. V Česku zřejmě není nikdo, kdo by této oblasti rozuměl víc než tihle dva. V Silicon Valley už je dobře znají. Oba založili startupy, které mají ambici posunout hranice možností umělé inteligence.

Přečíst článek

Hlavním cílem nově zřízených týmů je maximálně využít možností, které nabízí umělá inteligence v oblasti generativní AI, a aplikovat automatizaci při tvorbě obsahu pro oblast e-commerce. Cílem nových investic do kompetencí v oblasti AI je pomáhat všem třem centrům Publicis Le Pont v Polsku, Maďarsku a České republice.

V souvislosti s touto iniciativou zřizuje Publicis Le Pont kreativní centrum pod názvem Generativní AI Centrum, které se bude zaměřovat na tvorbu vizuálů, textů a generování insightů. Tým má agilitu startupu a silné zaměření na produktové myšlení. Tým povede Roy Bar-Adon a jeho členy budou Eric Rainsberry (jako Creative Lead), János Szabó (Product Lead) a Lev Kvichko (jako Gen AI engineer). Kromě svých současných povinností budou úzce spolupracovat se svými klientskými partnery a Gen AI startupy.

Nastupuje nová éra obchodu i marketingu

„V popředí našeho konání stojí hluboké přesvědčení o síle umělé inteligence a jejím potenciálu způsobit revoluci v oblasti e-commerce. Jsme si vědomi, že hra s umělou inteligencí bude v dohledné budoucnosti nově definovat toto odvětví, a jsme odhodláni uvést naši vizi v život a stát v jejím čele. Zaměřujeme se na testování a ověřování špičkových řešení společně s našimi klienty, která nastaví nové standardy efektivity a produktivity. Jako vedoucí programu se také zaměřuji na sladění globálních a interních školení Open AI a na získaní dovedností a znalosti potřebných k orientaci ve složitém právním a autorskoprávním prostředí. Naším cílem v dlouhodobém horizontu je posilovat naše komplexní portfolio služeb pomocí AI a zároveň zachovat náš závazek k etickým a udržitelným postupům,“ uvedla ředitelka pro strategii Barbara Grabiwoda. 

Umělá inteligence může vystřídat lidskou činnost v případě rutinních úkolů.

Umělá inteligence může nahradit polovinu pracovních míst. Ale změny si ani nevšimneme

Umělá inteligence může zefektivnit práci lidí, ale plně ji nenahradí. Vystřídat lidskou činnost může v případě opakovaných, rutinních úkolů. Přestože podle personalistů některé pracovní pozice v důsledku využití umělé inteligence postupem času vymizí, řada jiných vznikne. V příštích letech umělá inteligence podle personalistů zjednoduší některé úkony a bude práci lidí více doplňovat.

Přečíst článek

Roy Bar-Adon říká: „Nastává vzrušující doba. Už teď vidíme, jak spojení sil s Gen AI umožňuje našemu talentovanému týmu dosahovat spolu s našimi partnery jedinečných výsledků. Nyní jsme schopni vytvářet spotřebitelské a uživatelské zážitky šité na míru každé značce, a to desetkrát rychleji a s větším zaměřením na uživatele než kdykoli předtím. Umělá inteligence posiluje náš lidský potenciál a pohání nás k vytváření poutavějšího, produktivnějšího a působivějšího obsahu, o jakém se nám ani nesnilo, doplnil šéf kreativního centra Roy Bar-Adon. 

Přichází věk umělé inteligence. Učitelé by se měli naučit, jak nově učit, říká Hana Součková, generální ředitelka SAP ČR

Hana Součková: Přichází věk umělé inteligence. Práci bude muset změnit miliarda lidí

Co vlastně znamená pro pracovní proces pojem umělá inteligence, si mnoho lidí ještě neumí představit. Ale pozor, jak říká Hana Součková, šéfka české pobočky globálního technologického lídra, společnosti SAP, díky nástupu této éry přijde v příštích letech o svou spokojenou práci v kanceláři asi tak miliarda lidí po celém světě. Je proto dobré se připravit na budoucí, rychle přicházející dobu. Učitelé by měli zapomenout na Marii Terezii. Je tu nová technologická revoluce.

Přečíst článek

 

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Tomáš Čupr na konferenci Singularity Czech Republic

Tomáš Čupr: Zlomový vynález pro obchod byl čarový kód. Teď procházíme další změnou

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme