Reklama
Newstream & Partner

Newstream & Partner

Contentová spolupráce s prvoligovými korporátními partnery. 

články autora

Jak ušetřit na skladování?

Jak ušetřit na skladování? Poptejte specialistu na bazarové regály z Plzně

Regály jsou jedním z nejpoužívanějších kusů nábytku. A není se čemu divit. Své využití nachází nejen ve skladech a výrobních prostorách, ale i archivech, zdravotnických zařízeních, kancelářích či domácnostech. Uskladnit do nich můžete v podstatě vše.

Přečíst článek
Nové trendy a změny v hotelnictví

Nové trendy a změny v hotelnictví

Hoteliéři si pomalu zvykají na novou normalitu a na to, jak utváří moderní hotelovou současnost. Dnešní doba podněcuje k zamyšlení se nad stávajícími procesy, ale zároveň skýtá i skvělou příležitost implementovat nové technologie a služby a tím zvýšit zisky v ubytovacích zařízeních. Nastal tedy čas podniknout kroky potřebné k tomu, aby váš hotel držel tempo zrychleného vývoje. Představujeme vám některé z nových trendů a změn v hotelnictví.

Přečíst článek
Řetězec Penny své prodejny na Štědrý den neotevře

Prodejny Penny budou na Štědrý den zavřené. Řetězec odmění zaměstnance i jinak

I v letošním roce oslaví všichni zaměstnanci Penny Štědrý den se svými nejbližšími. Ačkoliv zákon umožňuje mít 24. prosince dopoledne otevřeno, všechny prodejny řetězce zůstanou v tento sváteční den zavřené. 

Přečíst článek
Automobilová nehoda (ilustrační foto)

Jak se počítá autopojištění?

Konečně si splníte sen o vlastním automobilu? Už se nemůžete dočkat, až si ho vyzvednete a poprvé s ním vyjedete na silnici? Než se tak skutečně stane, sjednejte si pro vozidlo autopojištění, které vás ochrání před škodami, které můžete způsobit někomu jinému, ale třeba i před těmi, které vzniknou vám.

Přečíst článek
Elektrifikovaná vozidla Amazonu

Doručování zboží či zásilek přechází z nafty na baterie. Amazon a spol. tomu razí cestu

Jedním z průkopníků silniční dopravy na elektřinu se stávají přepravní služby takzvaně na poslední míli. Právě pro tento úkol jsou totiž vozidla na baterie vhodnou alternativou. Pořizují je nejen specializované doručovací společnosti, ale i přední obchodníci jako internetový obchod Amazon, maloobchodní síť Walmart nebo prodejce nábytku Ikea. Plány i objednávky se pohybují v tisících elektromobilů.

Přečíst článek
video

Šéf CzechTrade: Čeští vývozci se musí víc zaměřit na trhy mimo Evropu

Podpora exportu jako základního pilíře pro rozvoj ekonomiky, reakce na změny v zahraničním obchodu v kontextu nedávných a aktuálních turbulencí, krize jako nový „normální stav“ či příležitosti ve Skandinávii: to je průřez tématy, jimž se podrobněji věnovala akce Future of Export Summit.

Přečíst článek
Jitka Štědroňová

Vytěžit – vyrobit – vyhodit? To není náš styl, říká Jitka Štědroňová z Canonu

Velké korporace spotřebují navzdory digitalizaci spousty kancelářských zařízení. Jeden z jejich předních výrobců Canon se však snaží, aby dopady na životní prostředí byly co možná nejnižší. A vedle zavádění ekologických produktů také nabízí starší přístroje neziskovému sektoru, prozrazuje Jitka Štědroňová z Canon CZ a SK.

Přečíst článek
Jan Jašek

Udržitelný přístup je konkurenční výhodou

Principy udržitelnosti jsou součástí firemní kultury. Definovat je a dodržovat představuje pro firmy nesporně výzvu. Naopak, jejich nedodržování může mít negativní dopady, a to nejen na reputaci či financování, ale i na vztahy se zákazníky a dodavateli.  

Přečíst článek
Patrik Vlášek

Ředitel Ericonn: Investovat do nemovitostí má cenu tam, kde příjem z nájmu převyšuje hypoteční úrokovou sazbu

„Převážně investujeme do rezidenčních nemovitostí a pozemků ve statutárních městech a nejdále v dostupnosti do 30 kilometrů. Dále nás zajímají rekreační střediska v lokalitě Jižní Čechy a v horských oblastech Šumava a Krkonoše,“ říká Patrik Vlášek, obchodní ředitel společnosti Ericonn.

Přečíst článek
René Klčo (Microsoft), Petra Cihlařová UP 21, Hynek Sochor v pásikavom tričku (Soulmate ventures)

Startupy a investoři na jedné lodi. Akce Microsoftu podpořila jejich propojení

Akce Microsoftu s Impulse Ventures a Disraptors propojila venture capital, soukromé investory a startupy z Česka s cílem prodiskutovat možnosti vzájemné spolupráce a rozvoje. Newstream byl mediálním partnerem akce.

Přečíst článek
Daniel Havel

Investice do nemovitostí nejsou jen pro úzký okruh lidí. Chtěl jsem je přiblížit co nejširší skupině, říká zakladatel Rentier.cz Daniel Havel

Dvojciferná inflace nutí Čechy přemýšlet, jak ochránit svoje úspory před znehodnocením. Souvisejícím trendem je boom internetových investičních platforem. „Nepochybuji o tom, že se investiční aktivity v blízké budoucnosti zcela přesunou do online prostředí, a nahradí tradiční přístupy,“ říká Daniel Havel, zakladatel investiční platformy do nájemních nemovitostí Rentier.cz.

Přečíst článek
ESG, ilustrační foto

ESG je příležitost, říkají poradci z Grinity

Rostoucí klimatická rizika si žádají rozsáhlé změny napříč světovou ekonomikou. Evropská unie přichází proto se sérií opatření, která umožní transformaci ekonomiky v duchu udržitelnosti a společenské zodpovědnosti. Pokud firmy budou chtít zůstat konkurenceschopné v nových podmínkách, budou nuceny zásadně změnit přístup ke svému podnikání.

Přečíst článek

Experience Talks: Jak nastavit vztah se zákazníkem, aby z toho těžili všichni

Jak nastavit vztah se zákazníky, aby firma prosperovala nebo překonala krizi? O své zkušenosti se s posluchači podělili přední odborníci na zákaznickou zkušenost v rámci prvního pražského setkání z cyklu přednášek Experience Talks.

Přečíst článek
Generální ředitel Kia Czech Arnošt Barna

Šéf Kia Barna: Česko je automobilovou velmocí, ale v oblasti podpory elektromobility má velké rezervy

Buď budete stále dohánět zpřísňující se limity, nebo to naopak pojmete jako příležitost. Tak se na obrovský tlak, pod který se kvůli ekologii dostal automobilový průmysl, dívá generální ředitel Kia Czech Arnošt Barna. Korejská automobilka si evidentně vybrala druhou cestu. Za 13 let tak už v Evropě nebudou prodávat jiné vozy než s elektrickým pohonem, o deset let později už má jít o uhlíkově neutrální firmu.

Přečíst článek
Wall Street

Největší tuzemská událost pro tradery: XTB Online trading konference 2022 už teď v březnu

Porazte nejistotu na trhu. Na konferenci XTB Online trading již 26. března od 10 hodin se top tradeři a investoři podělí o své prověřené strategie. Jak vydělávat i v nejistých časech?

Přečíst článek

News box

Česká koruna si ve středu mírně polepšila vůči euru i dolaru. Z údajů serveru Patria Online vyplývá, že koruna zpevnila shodně o dva haléře na 24,29 Kč/EUR a 23,12 Kč/USD.

Německá automobilka Volkswagen investuje do roku 2025 do své kmenové továrny v dolnosaském Wolfsburgu 4️⃣6️⃣0️⃣ milionů eur (11,2 miliardy korun) a bude tam vyrábět elektrický vůz ID.3. Šéf automobilové značky Volkswagen Thomas Schäfer uvedl, že vyrábět by se tam výhledově mohlo také elektrické kompaktní SUV.

Americký internetový prodejce Amazon dostal ve Francii pokutu 3️⃣,3️⃣ milionu eur (80,3 milionu korun) za to, že včas neupravil smluvní ustanovení týkající se prodejců třetích stran, ale udělal to s měsíčním zpožděním. Francouzský úřad pro ochranu hospodářské soutěže a spotřebitelů (DGCCRF) udělil Amazonu pokutu 9️⃣0️⃣ tisíc eur za každý den prodlení. Amazon se proti rozhodnutí hodlá odvolat, uvedla agentura Reuters.

Investiční skupina PPF prodala letos na podzim v Rusku společnost Fantom, což představuje obchodní centrum v Astrachani a také administrativní komplex Comcity v Moskvě. Z obou transakcí PPF předpokládá ztrátu dohromady zhruba 104 milionů eur (asi 2,5 miliardy korun). Firma to uvedla ve zprávě o výsledcích za letošní první pololetí. Na obchody jako první upozornil server Hospodářské noviny.

Nabídková cena ojetých aut 🚗 v autobazarech od začátku roku klesla o 8️⃣ procent na 220 tisíc korun. Naproti tomu u dealerů jednotlivých značek se medián ceny ve stejném období zvýšil o 8,5 procenta, tedy o 42 tisíc korun. Stejně tak rostla i cena v inzerátech od soukromých osob. Vyplývá to z analýzy skupiny Aures Holdings.

Vůdci skupiny krajně pravicových extremistů, proti nimž provedly velký zátah německé úřady, byl i člen německého šlechtického rodu a soudkyně a bývalá poslankyně za pravicově populistickou stranu Alternativa pro Německo (AfD), uvedl s odvoláním na své zdroje deník Bild. Skupina se podle agentury Reuters snažila o navázání kontaktů s Ruskem.

Ekonomika Evropské unie ve třetím čtvrtletí vzrostla 📈 podle sezonně přepočtených údajů o 0,4 procenta. Ve své konečné zprávě to uvedl Eurostat. O dvě desetiny bodu tak zvýšil dříve uváděnou hodnotu růstu hrubého domácího produktu (HDP) sedmadvacítky unijních zemí. Tempo růstu zpomalilo proti 0,7 procenta ze druhého kvartálu. Česká ekonomika podle konečné zprávy o 0,2 procenta klesla, zatímco v polovině listopadu úřad uváděl pokles o 0,4 procenta.
Souhrnná hodnota všech soukromých i veřejně obchodovaných technologických firem z Evropy letos klesla o více než 400 miliard dolarů a nyní se pohybuje kolem 2,7 bilionu dolarů 💲 (62,8 bilionu korun). Ve své výroční zprávě o stavu evropského technologického odvětví to uvedla společnost rozvojového a rizikového kapitálu Atomico. Na vrcholu byla hodnota těchto firem koncem loňského roku, kdy činila zhruba 3,1 bilionu dolarů.
Elektronická evidence tržeb (EET) pravděpodobně bude ke konci letošního roku zrušena bez náhrady. Senátní hospodářský výbor to podpořil hlasy většiny zástupců stran vládní koalice Ze sedmi přítomných členů výboru byli proti jen Ondřej Feber (ANO) a Hana Žáková (za STAN). Horní parlamentní komora bude o zrušení rozhodovat za týden.
Hypotéky jsou nyní třikrát dražší než loni, což zásadně zpomalilo prodeje bytů. Z analýzy Central group dále vyplynulo, že u novostaveb se cenový růst zastavil. Ceny u novostaveb zůstanou stabilní, starší byty v Praze zlevní až o 10 procent. Developeři raději odloží výstavbu, než aby prodávali v době stále rostoucích nákladů pod cenou. 
Reklama
Reklama
Reklama
Doporučujeme