Reklama

Googlu hrozí další pokuta od EU. Tentokrát kvůli obchodu Play

Aplikace Google Play
Pixabay

Evropští antimonopolní regulátoři začali vyšetřovat obchod s aplikacemi Google Play. Oznámila to společnost Google s tím, že se zároveň odvolá proti rekordní pokutě 4,125 miliardy eur (přes 100 miliard ), kterou má v Evropské unii zaplatit za zneužití dominantního postavení na trhu u svého operačního systému Android. Google by tak kvůli praktikám obchodu Play mohl čelit další pokutě, uvedla agentura Reuters.

Reklama

Od letošního května Evropská komise podle firmy vyšetřuje praktiky jejího virtuálního obchodu s aplikacemi Google Play. Podle srpnových informací agentury Reuters komise vyšetřuje, zda vývojáře aplikací poškozuje hrozba Googlu, že firma jejich aplikace z obchodu Google Play odstraní, pokud nebudou používat její platební systém.

Soud potvrdil pokutu přes čtyři miliardy eur

Tribunál Soudního dvora Evropské unie v září z velké části potvrdil rozhodnutí Evropské komise (EK), že společnost Google zneužívala svůj operační systém Android k potlačení konkurence. Kvůli neshodě v jednom bodě však pokutu pro Google snížil o pět procent na 4,125 miliardy z původních 4,34 miliardy eur. „Připravujeme odvolání," uvedla dnes firma.

ilustrační foto

Google končí v Číně s překladačem. Už mu toho kvůli tlaku Pekingu moc nezbývá

Po vyhledávači, mapách a mailu přestanou mít zájemci v Číně možnost využívat i překladač od Googlu. Mateřská firma technologické společnosti Alphabet oznámila, že kvůli „nízkému využití” službu zastavuje. Google má s Pekingem napjaté vztahy již léta, upozornil server CNBC.

Přečíst článek

Komise Google za zneužití dominantního postavení na trhu u operačního systému Android pokutovala v roce 2018. Google podle komise od roku 2011 omezoval výrobce zařízení, která Android využíval. Google se bránil, že postupoval stejně jako nespočet jiných podniků, rozhodnutí EU podle něj neodpovídalo ekonomické realitě mobilních softwarových platforem.

Google od EK za posledních deset let dostal za porušování pravidel hospodářské soutěže už tři pokuty. Celková výše vyměřených sankcí přesáhla osm miliard eur. Loni Google prohrál soudní spor o pokutu 2,42 miliardy eur, kterou dostal od Evropské komise v červnu 2017 kvůli zvýhodňování vlastního srovnávače obchodních nabídek ve výsledcích internetového vyhledávání.

Playstation 5 od společnosti Sony

Sony čelí miliardové žalobě kvůli PlayStationu. Na výsledek čekají zástupy hráčů

Japonská společnost Sony čelí v Británii žalobě o pět miliard liber (146 miliard korun) kvůli své herní konzoli PlayStation. Její uživatelé jsou přesvědčeni, že firma zneužívá svého postavení na trhu a v posledních šesti letech jim účtovala příliš vysoké ceny za hru samotnou i neúměrné poplatky za nákupy doplňků. Informoval o tom server BBC.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Dobíjecího centrum pro elektromobily.

Prodeje elektromobilů loni překonaly milník, blíží se rok zvratu. Trh táhly Čína a Evropa

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme