Další padlá kostka z kryptodomina. Kvůli krachu FTX končí banka Silvergate Capital

Mateřská společnost americké kryptoměnové banky Silvergate Capital se rozhodla ukončit její operace a zahájit její dobrovolnou likvidaci. Společnost Silvergate Capital Corporation to uvedla ve středu. Akcie banky po středečním uzavření burz odepsaly 35 procent. Podnik utrpěl ztráty po dramatickém kolapsu kryptoburzy FTX, a je tak další z řady obětí turbulencí na krpytoměnovém trhu.
Banka Silvergate Capital už dříve uvedla, že zkoumá, zda dokáže zůstat provozuschopná. V pátek večer pozastavila svou platební síť Silvergate Exchange Network, která umožňovala jejím zákazníkům provádět převody 24 hodin denně. Banka uvedla, že vyplatí všechny vklady zákazníků v plné výši.
Mladé, nové a atraktivní projekty přitahují pozornost investorů. A právě na ně se bude zaměřovat seriál Young Money na newstream.cz. Každý týden vám budeme přinášet tematické články a rozhovory o startupech, technologiích, moderních investicích a kryptoměnách.
Jsme na prahu další kryptorevoluce? Sledujte nový seriál Young Money
Money
„Ve světle nedávného vývoje v oboru a regulačních opatřeních Silvergate věří, že uspořádané zastavení operací banky a dobrovolná likvidace je nejlepším postupem," stojí ve středečním prohlášení.
Konec vztahů s Coinbase a dalšími
Vztahy se Silvergate minulý týden přerušilo několik jejích partnerů, včetně významných firem, jako je Coinbase Global a Galaxy Digital. Kryptoburza Coinbase uvedla, že v Silvergate nemá žádnou klientskou ani firemní hotovost. Šéf kryptoburzy Binance Changpeng Zhao řekl, že jeho společnost neutrpěla žádné ztráty na majetku.
Více o dění na kryptoměnovém trhu čtěte zde:
Silvergate vznikla jako malá banka v Kalifornii v roce 1988, v roce 2019 vstoupila na burzu. Záhy se začala zajímat o kryptoměny a stala se jednou z oblíbených bank v kryptoměnovém průmyslu. Její konec ukazuje rozsah dopadu na průmysl digitálních aktiv po krachu FTX, která v listopadu vyhlásila bankrot poté, co jí nezbývaly peníze na výběry zákazníků, uvedla agentura Reuters.
Zakladatel zkrachovalé kryptoburzy FTX Sam Bankman-Fried a lidé z jeho okolí poskytli ve Spojených státech přes 300 nezákonných politických darů. Uvádí se to v nové obžalobě, kterou zveřejnil federální soud na Manhattanu. Bankman-Fried je obžalován ze čtyř případů podvodu a osmi spiknutí, uvedla agentura Reuters.
Podvody, spiknutí, nezákonné politické dary. Na Bankmana-Frieda se valí další obžaloba
Leaders
Ceny kryptoměn se ve čtvrtek navzdory přísnějšímu regulačnímu postoji americké vlády zvyšují. Bitcoin se pozdě odpoledne pohyboval kolem 24 400 dolarů (asi 541 200 korun), a proti předchozímu dni si připisoval více než sem procent. Nad ránem se dostal těsně pod 24 900 dolarů, a byl tak nejvýše od loňského srpna.
Bitcoin už zase roste na ceně, navzdory sílící regulaci
Money
Speciál Realitní Club
Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části – webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu.
- Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
- Komerční reality: kanceláře, coworking;
- Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
- Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.
Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.
Témata související s realitami:
- inflace v Česku i ve světě
- vše kolem hypotečního trhu
- co se děje na investičním trhu?