Kryptoměny dnes čelí silnému prodejnímu tlaku, cena nejznámější kryptoměny bitcoin spadla pod 20 tisíc dolarů (zhruba 447 tisíc korun). K poklesu cen už dříve přispěl pád americké kryptoměnové banky Silvergate, k napětí se pak dnes přidala i všeobecná nervozita na finančních trzích. Tržní hodnota všech zhruba 22 800 kryptoaktiv klesla pod hranici jednoho bilionu dolarů.
Zakladatel zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX Samuel Bankman-Fried se před soudem v New Yorku označil za nevinného v případu, v němž čelí obvinění z miliardové zpronevěry. Bankamn-Fried je obviněn z osmi trestných činů. Americké úřady případ kryptoměnové burzy FTX označily za jeden z největších podvodů americké historie. Proces s Bankmanem-Friedem bude pokračovat 2. října, píše agentura AP.
Kdyby se udílel titul pro největšího záporáka globálního byznysu, poprali by se o tento titul dva muži. Elon Musk a pak teprve třicetiletý Sam Bankman-Fried, o němž do letoška v Česku slyšelo jen pár zasvěcenců a čtenářů amerických byznysových magazínů. SBF, jak se mladíkovi běžně říká, totiž dokázal udělat takový průšvih na kryptoměnovém trhu, že se z něj tento oklepávat roky. Pokud se z něj vůbec oklepe. Zde je další příběh roku 2022.
Přílišná volatilita a s ní spojené absurdní riziko. To je podle hlavního stratéga JP Morgan Asset Management Jareda Grosse hlavní důvod, proč kryptoaktiva jsou pro většinu relevantních finančních institucí „efektivně neexistující“.
Jeho jmění se ještě před rokem odhadovalo na 26 miliard dolarů. Nyní padlý kryptobaron Sam Bankman-Fried před soudem přiznal, že má asi 100 tisíc dolarů. Soudit jej bude stejný muž, který rozkryl jeden z nejrozsáhlejších podvodů historie.
Soudce v New Yorku souhlasil s propuštěním zakladatele zkrachované kryptoměnové burzy FTX Samuela Bankmana-Frieda z vazby na kauci ve výši 250 milionů dolarů (asi 5,7 miliardy korun) složenou v dluhopisech, píše agentura AP.
Za dlouholetý „domeček z karet“ označila způsob fungování kryptoměnové zkrachovalé burzy americká Komise pro cenné papíry (SEC). Zakladatel a šéf burzy Sam Bankman-Fried byl v pondělí zatčen na Bahamách a americkou komisí obviněn z podvodu. Podle komise nekalým způsobem vybral od investorů více než 1,8 miliardy dolarů (asi 41,4 miliardy korun). Spojené státy podle všeho požádají o jeho vydání.
Úřady na Bahamách na základě americké žádosti zadržely Sama Bankmana-Frieda, zakladatele a ředitele americké kryptoměnové burzy FTX, která minulý měsíc zbankrotovala. Oznámily to tiskové agentury s odvoláním na newyorského federálního prokurátora Damiana Williamse. Ten také avizoval, že budou oznámeny nové informace ohledně trestního stíhání Sama Bankmana-Frieda. Ten má být podle bahamské policie dnes předveden před soud na karibském ostrově.
Zakladatel a bývalý ředitel zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX Sam Bankman-Fried je ochoten 13. prosince vypovídat před výborem pro finanční služby americké Sněmovny reprezentantů. Napsal to na Twitteru. Regulační orgány se snaží objasnit jeho roli v bankrotu FTX, který otřásl celým odvětvím kryptoměn.
Na to, že by se nejrozšířenější kryptoměna bitcoin vrátila na své rekordy a stála opět 70 tisíc dolarů, by vsadil v současné nejisté době vyvolané pádem burzy FTX a dalších platforem jen málokdo. Jeden z nejvíce proslulých rizikových investorů z amerického Silicon Valley Tim Draper jde ale ve svém optimismu ještě dál – bitcoin se podle něj bude do půl roku prodávat za čtvrt milionu dolarů (5,8 milionu korun), řekl CNBC muž, který v minulosti úspěšně investoval do Tesly, Skypu či vyhledávače Baidu.
Podnikatelka Renáta Kellnerová s rodinou požádala soud na Aljašce o prošetření nehody, při níž v roce 2021 tragicky zahynul její manžel, miliardář Petr Kellner, a další čtyři lidé. Uvedla to investiční skupina PPF. Vrtulník s Kellnerem, dvěma dalšími klienty a dvěma horskými vůdci předloni v březnu havaroval poblíž ledovce Knik krátce poté, co manévroval nad hřebenem. Stroj se následně svezl asi 150 metrů po svahu, kde zůstal ležet.
Objem akciových obchodů na pražské burze za 30 let od zahájení obchodování dosáhl deseti bilionů korun. Za posledních deset let to bylo 2,4 bilionu korun, uvedl mluvčí Burzy cenných papírů Praha Jiří Kovařík. Burza v těchto dnes slaví 30 let od svého založení. Její budoucnost je podle analytiků nejistá, problémem je odchod velkých firem.
V prvním čtvrtletí letošního roku proti předchozímu kvartálu mírně stoupl počet insolvenčních návrhů, povolených oddlužení i prohlášených konkurzů firem. Naopak klesly počty konkurzů občanů i živnostníků. Vyplývá to z předběžných statistik společnosti InsolCentrum.
Zájem Čechů o luxusní nemovitosti v zahraničí se v poslední době zvyšuje. Lidé nemají zájem pouze o typicky české dovolenkové destinace jakými jsou Chorvatsko či Španělsko, ale čím dál více investují také do nemovitostí v Thajsku či Dubaji. Uvedla realitní kanceláře Luxent, která se na luxusní nemovitosti specializuje.
Cestovní kanceláře letos hlásí meziročně vyšší poptávku u velikonočních 🥚 zájezdů k moři 🏖, poznávacích i wellness pobytů. Odjezdy Češi nejčastěji směřují na Zelený Čtvrtek. Podle průzkumu ERV Evropské pojišťovny vyrazí tyto Velikonoce k moři více než 100 tisíc klientů CK Čedok, Fischer a Blue Style. Nejčastěji do Egypta, Tuniska, SEA, Ománu a také na Kapverdy.