Co Čech, to cyklista. Zájem o půjčovny kol Českých drah roste
Po celé republice je nyní celoročně otevřeno na šest desítek půjčoven, dříve jich od ledna do prosince fungovalo jen dvacet.
Cyklopůjčovny Českých drah ČD Bike za první pololetí evidovaly přes 2900 výpůjček jízdních kol, meziročně se zájem zvýšil o téměř čtvrtinu. Bylo to i díky rozšíření služeb – po celé republice je nyní celoročně otevřeno na šest desítek půjčoven, dříve jich od ledna do prosince fungovalo jen dvacet. Dnes to sdělila mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová. Půjčovny fungují ve větších železničních stanicích nebo na nádražích v turisticky oblíbených lokalitách. V nabídce mají klasická jízdní kola pro děti i dospělé, elektrokola i koloběžky, nechybí ani různé cyklodoplňky.
„Stále populárnější jsou u zákazníků elektrokola, a proto je průběžně rozšiřována jejich flotila. Letos poprvé je většina půjčoven otevřena celoročně, takže nabízí své služby nejenom během hlavní turistické sezony,“ uvedla mluvčí.
V hlavní sezoně se k 60 celoročně otevřeným cyklopůjčovnám přidává ještě sedm dalších. „Jízdní kola tak nyní nabízíme v 67 pobočkách. Celkem bylo za prvních šest měsíců letošního roku odbaveno přes 2900 výpůjček,“ uvedl generální ředitel ČD Michal Krapinec.
Na firemní akci i školní výlet
Zákazníci stále více využívají možnost zajistit si hromadnou výpůjčku pro větší skupinu, jako jsou firemní akce, školní výlety nebo akce sportovních oddílů. Pro takové výpůjčky jsou ideální půjčovny s rozšířenou nabídkou kol, například v Třeboni, Karlových Varech – Dolní nádraží, v Břeclavi nebo Olomouci, poznamenala Rajnochová.
Zamluvit si kola mohou zájemci až s dvouměsíčním předstihem v rezervačním systému v e-shopu ČD či v aplikaci Můj vlak, přes které se uskuteční víc než polovina objednávek.
Pro všechny půjčovny kol ČD Bike platí jednotný ceník. Za kolo zaplatí zákazníci s platnou jízdenkou Českých drah nebo IN Kartou 210 korun za den, za elektrokolo 420 Kč. Kompletní přehled půjčoven, ceník a další informace včetně možnosti rezervace najdou zájemci na stránkách www.cd.cz/cdbike.
České dráhy ve spolupráci s Deutsche Bahn a Dánskými státními drahami DSB nabídnou od května příštího roku novou přímou mezinárodní vlakovou linku Praha – Berlín – Hamburk – Kodaň. Po dokončení rozsáhlé rekonstrukce trati mezi Berlínem a Hamburkem bude souprava ComfortJet jezdit rychlostí 230 kilometrů v hodině a půjde tak o nejrychlejší pravidelný vlak v historii Českých drah.
České dráhy spustí nejrychlejší pravidelnou linku ve své historii. Dojede až do Kodaně
Zprávy z firem
Národní dopravce České dráhy (ČD) v loňském roce do provozu uvedl 144 nových vlaků za téměř 19 miliard korun, uvedl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Z hlediska modernizace vozového parku jde o rekordní rok. Pro dálkové linky dráhy převzaly osm vlaků ComfortJet, na regionálních trasách dráhy začaly provozovat nové RegioPantery a RegioFoxy. Letos dráhy do konce roku plánují nasadit do provozu 14 z 20 objednaných ComfortJetů pro dálkovou dopravu.
Rekordní rok pro České dráhy. Dopravce uvedl do provozu vlaky za 19 miliard
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.