Reklama

Avast loni zvýšil zisk. A oznámil fúzi s Američany

Avast
Avast

Rok 2021 je už navždy pro spoluzakladatele Avastu Eduarda Kučeru a Pavla Baudiše rokem jejich největšího byznysového dealu. Plácli si s Američany na jeho prodeji. Ale byl to úspěšný rok i co se výsledků firmy týče. Avast oznámil, že jeho provozní zisk překročil půl miliardy dolarů.

Reklama

Antivirová firma Avast loni zvýšila upravený provozní zisk EBITDA o 4,5 procenta na 517,6 milionu dolarů, tedy v přepočtu zhruba 11,6 miliardy korun. Výnosy vzrostly podle aktuálních měnových kurzů o 5,4 procenta na 941,1 milionů dolarů, což je přes 21 miliard korun. Společnost uvedla, že datum uzavření fúze se společností NortonLifeLock očekává 4. dubna.

Příjmy z přímého prodeje spotřebitelům se zvýšily o 11,1 procenta na 811,2 milionu dolarů, což představuje organický růst o 9,4 procenta. Objem fakturací se zvýšil o 2,9 procenta na 948,4 milionu dolarů a upravený plně zředěný zisk na akcii stoupl o 7,8 procenta na 37 centů.

fúze a akvizice, ilustrační foto

Prodeje evropských firem loni dosáhly pětiletého rekordu. Velkým dílem díky Avastu

Covidová doba přála prodejům firem. Loni se hodnota takových obchodů v regionu střední a východní Evropy vyšplhala na pětiletý rekord, jak vyplynulo ze studie poradenské společnosti Mazars.

Přečíst článek

Průměrný výnos na zákazníka vzrostl o 8,4 procenta na 49,4 dolaru. Každý klient využíval průměrně 1,43 produktu Avastu. Počet zákazníků 16,36 milionu zůstal v podstatě na stejné úrovni jako v předchozím roce a to i přes dvouciferný růst v některých regionech s nedostatečným rozšířením antivirů.

Loni v září Avast úspěšně spustil nové integrované řešení Avast One, které kombinuje antivirovou technologii společnosti, rozsáhlou ochranu ve formě virtuální privátní sítě pro běžné prohlížení a ochranu identity prostřednictvím služby monitorování narušení dat, firewall a funkce aktualizace softwaru k ochraně před používáním zastaralého softwaru.

Avast založili v roce 1988 čeští výzkumníci Eduard Kučera a Pavel Baudiš, firma je jedním z průkopníků v oboru počítačového zabezpečení. V roce 2016 Avast koupil konkurenční českou antivirovou firmu AVG. Avast je podle tržeb druhou největší antivirovou firmou na světě za společností Symantec.

Pavel Baudiš a Eduard Kučera

Cesta Pavla Baudiše a Eduarda Kučery k miliardám

Od prográmku, který překonal virus Vienna, po úspěšný prodej americkému gigantu. Jak Pavel Baudiš a Eduard Kučera založili Avast a vybudovali z něj jednoho z lídra trhu kyberbezpečnosti.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme