Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Google v Česku roste o desítky procent. Loni utržil přes tři čtvrtě miliardy

Emise Googlu za posledních pět let vzrostly o polovinu, stojí za tím AI
iStock
 ČTK

Česká pobočka internetové firmy Google loni zvýšila čistý zisk meziročně o 42 procent na 54 milionů korun. Tržby společnosti stouply o 30 procent na 755 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Google ČR zajišťuje zejména marketingové a podpůrné služby pro irskou pobočku Google. Podílí se také na lokalizaci produktů firmy do češtiny a spolupracuje s českými softwarovými vývojáři. Google Irsko inkasuje většinu inzertních příjmů od zadavatelů na českém trhu.

Hlavní nákladovou položkou byly loni mzdy, které se meziročně zvýšily o 12 procent na 376 milionů korun. Společnost zaměstnávala 85 lidí, což je o 16 více než v roce 2022.

Firma Google je známá hlavně díky stejnojmennému internetovému vyhledávači. Provozuje také například portál pro sdílení videí YouTube nebo operační systém pro mobilní telefony a další zařízení Android. Má vlastní řadu chytrých telefonů a hodinek Pixel. Mateřskou společností Googlu je americká firma Alphabet.

Google

Americká vláda chce po Googlu, aby prodal prohlížeč Chrome

Americká vláda chce u soudu dosáhnout toho, aby internetový gigant Google prodal prohlížeč Chrome. Chce ho tak zbavit monopolu pro vyhledávání na internetu. S odkazem na své zdroje o tom informuje agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Alphabet

Investice do umělé inteligence se Alphabetu vyplácejí, zatím

Čtvrtletní tržby americké technologické skupiny Alphabet, do které patří i firma Google, překonaly očekávání. I přes skvělou aktuální kondici by růst Alphabetu mohl být ovlivněn investicemi do AI, kde je v rámci tzv. 'závodů v AI' nutné vyvažovat výdaje s udržením ziskovosti.

Přečíst článek

Šéf Amazonu Jeff Bezos

Amazon investuje čtyři miliardy dolarů do konkurenta OpenAI

Americká společnost Amazon.com investuje do startupu zabývajícího se umělou inteligencí (AI) Anthropic čtyři miliardy dolarů (97,6 miliardy korun).

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Wall Street

Týden tradera: Čip Willow od Googlu a čínské snahy o oživení ekonomiky zahýbaly trhem

Přečíst článek
Doporučujeme