Apple zpozdí spuštění funkce umělé inteligence, iPhony 16 přijdou bez ní

Chystaná funkce umělé inteligence (AI) společnosti Apple se objeví později, než se čekávalo, a nestihne tak spuštění revize softwaru iPhonů a iPadů. Nové přístroje iPhone 16 tak zřejmě tuto funkci získají až při aktualizaci softwaru. Apple ale bude mít více času na opravu chyb. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje.
Apple plánuje začít zavádět zákazníkům svoji funkci Apple Intelligence až v rámci aktualizací softwaru, které se objeví do října. To znamená, že funkce AI přijde několik týdnů po prvním vydání softwaru iOS 18 a iPadOS 18, které je naplánováno na září, uvedly zdroje.
Apple také podle zdrojů plánuje poprvé zpřístupnit Apple Intelligence vývojářům softwaru k předběžnému testování již v nadcházejícím týdnu prostřednictvím beta verzí iOS 18.1 a iPadOS 18.1. Tato strategie je pro firmu nestandardní, protože Apple obvykle uvolňuje náhledy následných aktualizací až v době, kdy je veřejně vydána úvodní verze nové generace softwaru.
Apple oznámil nové funkce a operační systémy na své vývojářské konferenci v červnu. Uvedl tehdy, že Apple Intelligence bude debutovat jako součást systémů iOS 18 a iPadOS 18. Nové načasování znamená, že funkce AI budou široce spuštěné až v následné aktualizaci nového operačního systému. To představuje možnost, že první modely přístroje iPhone 16 dodané spotřebitelům v tomto roce budou postrádat nové funkce AI a budou vyžadovat aktualizaci softwaru o několik týdnů později.
Apple doufá, že by nové funkce AI mohly pomoci v prodeji nových iPhonů v letošním roce. Nový přístroj nebude mít mnoho změn v designu, hlavním lákadlem k jeho nákupu by tak mělo být vylepšení softwaru.
Americká společnosti Apple zvažuje, že v roce 2026 představí skládací iPhone. Uvedl to server The Information s odvoláním na dvě osoby obeznámené s touto záležitostí. To by mohlo představovat zásadní přepracování hardwarového designu nejoblíbenějšího produktu Applu.
Skládací iPhone? Apple na něm údajně už pracuje
Enjoy
Populární videohra Fortnite se v Evropské unii brzy vrátí na zařízení s operačním systémem iOS společnosti Apple. Hru Fortnite hrají po celém světě stovky milionů hráčů.
Herní hit Fortnite se vrací na iPhony. Z App Store ho ale pořád nestáhnete
Zprávy z firem
Generativní umělá inteligence má za sebou jeden z důležitých okamžiků. Společnost Apple, která patří k nejvlivnějším firmám v technologickém sektoru, ukázala, jak velké jazykové modely a jejich možnosti nasadí do svých nových operačních systémů a zařízení. Celý princip nazvala Apple Intelligence (stejná zkrátka AI jako Artificial Intelligence) a uživatele například telefonů Samsung příliš nenadchne. Nicméně principy, které Apple využívá, jsou fascinující a zcela správné.
Stanislav Šulc: Apple Inteligence zklamala i nadchla. Zaměření na bezpečnost je správná volba
Názory
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.