Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Biohacking: Jak vylepšit kondici těla a mysli

Bryan Johnson

Biohacking: Jak žít věčně, aneb má Bryan Johnson opravdu recept na dlouhověkost?

Recept jak žít věčně? To si myslí, že má Bryan Johnson, jeden z nejznámějších biohackerů současnosti, zakladatel firmy Braintree. Firmu spolu se službou Venmo prodal v roce 2013 za slušné peníze PayPalu. Tento recept, který nazval Blueprint, zahrnuje řadu strategií, které slibují zpomalit, zastavit či i zvrátit stárnutí. Johnson založil také firmu Kernel, která se soustředí na zdraví mozku a zkoumá nemoci jako Alzheimer, mrtvice, otřes mozku, ale také zkoumá mozkovou aktivitu v různých stavech vědomí.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Biohacking: Med a další produkty včel jsou zapomenutým zdrojem prospěšných látek

Včelí produkty lidstvo používá odnepaměti. Nejpoužívanějším výrobkem včelí kolonie je bezesporu med. Používá se primárně jako potravina, ale má také nespočet léčivých efektů na lidský organismus. Pořizujeme si kvalitní med, ideálně přímo od včelaře. Med by neměl být zahříván nad zhruba 40 stupňů, aby si zachoval všechny látky s pozitivními účinky. Med totiž obsahuje zbytky pylu a propolis, a díky tomu řadu enzymů, vitamínů, minerálů a fytochemikálií.

Přečíst článek
ilustrační foto

Biohacking: Ani v prosinci nezapomínejte na ovoce a zeleninu. Inspiraci hledejte u předků

Sezónními čerstvými plodinami konzumovanými v prosinci jsou nejčastěji ty exotické, dovezené ze vzdálených krajů. Našemu zdraví vždy prospívá zařazení ovoce a zeleniny do našeho jídelníčku, podle výzkumů i ty zavařené, usušené či jinak zpracované také dodají benefity našemu organismu. Vždy je tedy lepší konzumovat nějakou zeleninu a ovoce, než žádnou. Pokud bychom se chtěli vydat cestou našich předků, ti v této době konzumovali uchovanou kořenovou zeleninu, košťáloviny, sušené ovoce a luštěniny.

Přečíst článek
Vlašské ořechy

Biohacking: Hrst ořechů, zelený čaj či speciální drink. A váš mozek pookřeje

Přelomová studie ukázala, že konzumace středomořské stravy s vyšším obsahem polyfenolů zlepšuje mozek, pomáhá snižovat váhu i obvod břicha. Navíc se příznivě projevuje na krevním tlaku i hladině cukru v krvi.

Přečíst článek

Biohacking: Pupalkové a brutnákové oleje pomáhají nejen ženám

Pupalkový a brutnákový olej jsou zdravými oleji, které se ale příliš nehodí k vaření. Důvodem je vysoká cena a zdravotní benefity, které vyzývají k jejich použití spíše jako léčiva. Jedním z hlavních důvodů jejich léčebného využití je vysoký obsah specifického druhu polynenasyceného tuku, gama-linolenová kyseliny (GLA), které patří do kategorie omega 6.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Biohacking: Čaj aneb mnohými zapomenutá antioxidační mana

V podzimních plískanicích je horký čaj vítaným občerstvením jak doma, tak venku v restauracích a kavárnách. V našich zeměpisných šířkách jsou nejoblíbenějšími druhy čaje černý, bylinkový, ovocný a zelený. Společné mají to, že nás vnitřně zahřejí, povzbudí trávení, hydratují a dodají specifické mikroživiny v tom konkrétním typu čaje obsažené.

Přečíst článek
mišpule obecná

Biohacking: Sezóna zdravých plodů zdaleka neskončila. Mlsejte mišpule, brukve či kaštany

I v nynějším chladném počasí je sezóna čerstvých potravin, a to nejen těch z holandských skleníků. Stále můžeme vyjít na zahradu a posbírat řadu druhů zeleniny a dokonce i ovoce. Nadšenci pro staré druhy plodin mají nyní možnost sklízet mišpule, což je druh ovoce příbuzný růžím a šípkům. Jejich konzumace je specifická tím, že se plody musí nechat na stromě přemrznout a buď uskladnit, nebo nechat v průběhu zimy na stromě a sklízet postupně.

Přečíst článek

Vytvořte si tříměsíční plán, jak si hacknout život, radí nová kniha

V nové knize Biohacking najdou čtenáři informace k sestavení individuálního jídelníčku. Autorka Alžběta Shejbalová popisuje širokou škálu doplňků stravy a radí, jak si z nich vytvořit prospěšnou kombinaci.

Přečíst článek
Hericium erinaceus. Houba, která chutná a vyživuje mozek

Biohacking: Hericium. Houba, která chutná a vyživuje mozek

Lví hříva, botanicky korálovec ježatý, latinsky hericium erinaceus je jedlá a medicinální houba používaná zejména v čínské medicíně po tisíce let. Tam je jí připisován posilující vliv na srdce, plíce, ledviny, játra a slezinu a tím podporuje dobré trávení a vyrovnává hladinu energie. Díky znatelným účinkům byla houba poslední desetiletí zkoumána i vědci, kteří zjistili řadu nepopiratelných benefitů pro zdraví lidského organismu.

Přečíst článek
Unikátní česká kosmetika SAIN
video

Revoluční objev českých vědců umí omladit pleť

Alaptid, unikátní bioaktivní peptid, je známý pro své omlazující účinky již od osmdesátých let, až v posledních letech však došlo k jeho využití v praxi. Objev Evžena Kasafírka z Výzkumného ústavu pro farmacii a biochemii v Praze se stal hlavní účinnou složkou anti-age řady pečující kosmetiky SAIN.

Přečíst článek
Květ černého bezu

Biohacking: Echinacea a Černý bez pomáhají odehnat podzimní virózy. Slouží v řadě podob

Použití specifických rostlin a bylin v naší denní rutině v tomto ročním období nám přinese řadu benefitů. Podle typu rostliny a naší motivace experimentovat je můžeme použít jako přísadu do jídla, udělat si odvar ve formě čaje, konzumovat v doplňcích stravy jako extrakt či kapsle.

Přečíst článek

News box

Tržby v českém maloobchodě v březnu mírně zrychlily meziroční růst 📈 na 3,4 procenta po únorovém revidovaném zvýšení o 3,2 procenta. V meziměsíčním srovnání tržby obchodníků stouply o 0,4 procenta. Uvedl to Český statistický úřad. K meziročnímu růstu maloobchodních tržeb podle statistiků stejně jako o měsíc dřív nejvíc přispěl internetový prodej a prodej pohonných hmot. Číst více
Tržby ve službách v Česku se v letošním prvním čtvrtletí meziročně zvýšily 📈 o tři procenta, rostly tak páté čtvrtletí za sebou. K růstu v období od ledna do konce března letošního roku přispěla všechna hlavní odvětví s výjimkou ubytování, stravování a pohostinství, kde tržby klesly. Uvedl to Český statistický úřad.
Na Rudém náměstí v Moskvě začala vojenská přehlídka u příležitosti 80. výročí vítězství Sovětského svazu nad nacistickým Německem. Účastní se jí ruský prezident Vladimir Putin, čínská hlava státu Si Ťin-pching či slovenský premiér Robert Fico. Naprostá většina evropských představitelů ale v Moskvě na protest proti ruské agresi na Ukrajině chybí.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj telefonoval se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem, hovořili o příměří ve válce Ruska s Ukrajinou. Zelenskyj zopakoval, že Kyjev je připraven na jednání s Ruskem v jakémkoli formátu, pokud Moskva ukáže ochotu k bezpodmínečnému příměří. Trump poté na síti Truth Social vyzval "k, ideálně, třicetidennímu bezpodmínečnému příměří". Pokud nebude dodržováno zavede další sankce vůči Moskvě.

Číst více
Americký miliardář a spoluzakladatel softwarové společnosti Microsoft Bill Gates dnes slíbil, že do roku 2045 vloží 99 procent svého zbývajícího majetku do své nadace. Odhadl, že nadace díky tomu bude moci v příštích 20 letech vynaložit na různé projekty dalších zhruba 200 miliard dolarů (asi 4,4 bilionu korun), a to v závislosti na vývoji inflace a finančních trhů, píše server BBC. Číst více
Doporučujeme