Gates uvedl, že do dvaceti let rozdá veškerý svůj majetek. A opřel se do Muska

Americký miliardář a spoluzakladatel softwarové společnosti Microsoft Bill Gates slíbil, že do roku 2045 vloží 99 procent svého zbývajícího majetku do své nadace.
Gates odhadl, že nadace díky tomu bude moci v příštích 20 letech vynaložit na různé projekty dalších zhruba 200 miliard dolarů (asi 4,4 bilionu korun), a to v závislosti na vývoji inflace a finančních trhů, píše server BBC.
Kritika Muska
Miliardář rovněž podrobil ostré kritice miliardáře Elona Muska kvůli jeho roli při snižování americké zahraniční pomoci a obvinil ho, že „zabíjí nejchudší děti na světě“. Musk, který je nejbohatším člověkem na světě, podporoval amerického prezidenta Donalda Trumpa v jeho volební kampani. Trump ho následně pověřil vedením úřadu pro zefektivnění státní správy (DOGE).
„Obrázek nejbohatšího člověka na světě zabíjejícího nejchudší děti na světě není pěkný,“ řekl Gates listu Finacial Times. Musk následně Gatese na své sociální síti X označil za „velkého lháře“.
Devětašedesátiletý Gates uvedl, že jeho nadace již na různé zdravotnické a rozvojové projekty vynaložila 100 miliard dolarů. „Až umřu, budou o mně lidé říkat spoustu věcí, ale jsem rozhodnutý, že 'zemřel bohatý' mezi ně patřit nebude,“ prohlásil.
Členové komunity v jižním Texasu, kde se nachází středisko a kosmodrom společnosti SpaceX miliardáře Elona Muska, odhlasovali formální založení nového města s názvem Starbase. Naplnil se tak jeden z Muskových dlouholetých snů, píše agentura AFP.
Musk se dočkal. Lidé z kosmodromu SpaceX v Texasu si odhlasovali vznik města Starbase
Zprávy z firem
Možná nastal čas, aby konzervativci začali odhazovat červené čepice. Trumpovský styl se před několika měsíci mohl jevit jako magnet na nespokojené voliče, nyní funguje spíše jako přítěž. Aktuálně to pocítil lídr australské opozice Peter Dutton, který neobhájil ani svůj poslanecký mandát. Stejně dopadl už i kanadský konzervativec Pierre Poilievre.
„Faktor Trump“ prohrává konzervativcům volby. Nyní zaúřadoval v Austrálii
Názory
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.