Reklama

Zprávy z firem

Výplata klientů Sberbank v pobočkách KB

Půl roku od pádu Sberbank CZ vyplatil Garanční systém jejím klientům přes 97 procent pojištěných vkladů

Ti klienti zkrachovalé Sberbank CZ, kteří o náhradu usilovali, už pravděpodobně vyplaceni byli. K výplatě tak nyní zbývá zhruba 700 milionů korun, na které má nárok 37 tisíc klientů zkrachovalé banky. Je mezi nimi mnoho těch s malými zůstatky na účtu, není výjimkou, že si takoví klienti pro náhradu vůbec nepřijdou.

Přečíst článek
Karel Komárek

Komárkův Allwyn má volnou cestu na americkou burzu

Akcionáři americké SPAC společnosti Cohn Robbins Holdings, schválili plán sloučení s loterijní firmou Allwyn Entertainment ze skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka. Allwyn je tak zase o krok blíž k debutu na americké burze.

Přečíst článek
České dráhy, ilustrační foto

České dráhy zakončily pololetí ve ztrátě. S novým jízdním řádem přijde zdražení

Skupina Českých drah letos v první polovině roku hospodařila se ztrátou 931 milionů korun. Meziročně je to zhoršení o 714 milionů korun. Ke ztrátě přispěly hlavně rostoucí náklady na energie a materiál, které stouply o miliardy korun. V závěru roku je proto možné, že národní dopravce zdraží jízdné.

Přečíst článek
Nezaměstnanost v Česku dál klesá

Nezaměstnanost mírně stoupla. Nedojde-li na energetickou krizi, dál dramaticky neporoste

Nezaměstnanost v srpnu mírně vzrostla. To je ale v této době obvyklé. Pokud nenastane nejčernější scénář energetické krize, dá se podle ředitele ředitel Grafton Recruitment a Gi Group Martina Malo očekávat, že nezaměstnanost bude i nadále oscilovat mezi 2,7 až 3,3 procenty.

Přečíst článek
Tim Cook s novým IPhonem

Apple mění hru a nabízí satelitní služby. A chce pomáhat řidičům

Technologický gigant Apple představil sadu nových produktů. Jako obvykle se snaží posouvat kvalitu v jasně nastavených mantinelech předchozími modelovými řadami. Žádnou převratnou novinku, o které by se psalo jako o revoluci, zdánlivě nepředstavil a na náhlavní zařízení pro virtuální realitu si ještě budeme počkat. Přesto Apple mění hru mobilních telefonů – nabízí totiž dostupné satelitní služby, dosud vyhrazené vlastníkům výrazně dražších zařízení. A taky nenápadně potvrzuje zájem o velkou cílovku – řidiče. 

Přečíst článek
PPF, ilustrační foto

PPF zavírá bankovní byznys v Rusku. Koupil ho miliardář Tyryškin

PPF pod vedením Jiřího Šmejce výrazně mění byznysovou strukturu. Chce se více soustředit na evropské trhy.

Přečíst článek
Lufthansa (ilustrační foto)

Důvody problémů na evropských letištích odhaleny. Zmizeli mladí pracovníci

Letiště po celé Evropě se potýkají s nedostatkem personálu. Kvůli tomu cestující často čelí neúměrně dlouhým frontám, zpoždění letů a dalších nepříjemností. Podle agentury Bloomberg za problémem stojí neschopnost vedení letišť efektivně najímat mladé zaměstnance. Těch je přitom na pracovním trhu dostatek, jen často volí jinou práci.

Přečíst článek
Vodík, budoucnost dopravy

Tereza Jalůvková z J&T: Kdo vydělá na energetické krizi?

Společnosti ze sektoru „čisté energie“ si mohou výrazně polepšit. Mezi vítěze současné situace se tak může řadit na americké burze obchodovaná společnost Plug Power, která se zabývá technologií vodíku.

Přečíst článek
Karel Komárek

Ontarijští učitelé ustoupili, miliardář Komárek bude mít britskou megaloterii

Britský zlatý důl je pro KKCG na dosah. Desetiletá licence na provozování Národní loterie je největší zakázkou veřejného sektoru v Británii. Spor s konkurenční firmou skončil.

Přečíst článek
Porsche - ilustrační snímek

Porsche míří na burzu. Volkswagen si přijde na stamiliardy

Volkswagen chystá ambiciózní vstup Porsche na burzu. Cílem je získat prostředky na elektrifikaci modelových řad Porsche.

Přečíst článek
Německá jaderná elektrárna Neckarwestheim

Němci se bojí zimy. Dvě jaderné elektrárny „zůstanou k dispozici“

Atomové elektrárny Isar 2 a Neckarwestheim by měly do poloviny dubna 2023 ještě zůstat k dispozici, aby v případě potřeby mohly během zimy poskytnout v jižním Německu dodatečný příspěvek do energetické sítě, uvedl německý ministr hospodářství Robert Habeck.

Přečíst článek
Reklama

News box

Vítězné hnutí ANO jedná v Prostějově o případné koaliční spolupráci s ODS, hnutím PéVéčko a SPD. "Jednání budou na tomto půdorysu pokračovat v pondělí. Předpokládám, že se posuneme dál," řekl lídr ANO a primátor Prostějova František Jura. ANO dosud v Prostějově vládlo s ODS, PéVéčkem a ČSSD. Sociální demokracie se ale do zastupitelstva tentokrát nedostala.
Zhruba desetina Prahy je bez 💡💡💡elektřiny, problém je na rozvodně Jih. Pokud by byla závada větší, je možné proud přepojit z jiných směrů. Uvedl to mluvčí Pražské energetiky (PRE) Karel Hanzelka. O výpadku informovali hasiči, vyprošťují lidi z výtahů. Omezil také provoz některých tramvajových linek.
Plzeňský lídr 🏴‍☠️🏴‍☠️🏴‍☠️Pirátů Pavel Bosák stojí za vznikající koalicí, kterou Piráti zamýšlejí v Plzni s hnutím ANO a STAN a s kontroverzní podporou od dvou zastupitelů za SPD. Právě to kritizoval předseda Pirátů Ivan Bartoš. Bosák uvedl, že bude situaci ještě v neděli večer vysvětlovat na předsednictvu České pirátské strany v Praze. Proti vznikající koalici ANO, Pirátů a STAN s podporou SPD se postavil také šéf Starostů Vít Rakušan, plzeňský lídr STAN Aleš Tolar ale řekl , že jemu zatím nikdo nic nevytkl.
Českobudějovická ODS, která vyhrála komunální volby ve městě, se dohodla na dalším postupu při vyjednávání o koalici se Společně pro Budějovice. Tento subjekt tvoří TOP 09 a KDU-ČSL. Nemají však podepsanou smlouvu o spolupráci. Uvedl to předseda jihočeské ODS Martin Kuba. Občanští demokraté a Společně pro Budějovice mají dohromady 19 mandátů ze 45 v zastupitelstvu.
Vítězné ANO v Litoměřicích a Teplicích jedná o koalici s druhými v pořadí. V případě lázeňského města je to s ODS, která řadu let na radnici vládla. V Litoměřicích občanští demokraté oznámili, že po dvaceti letech odchází do opozice. Druhé ve městě na soutoku Labe a Ohře skončilo nové hnutí Naše Litoměřice.
Švýcaři se v nedělním referendu vyslovili proti zákazu intenzivního průmyslového chovu 🐄🐔🍗🐄🐔zvířat, vyplývá z prvotních výsledků plebiscitu. Podle informací zveřejněných před 14.00 ve vládní aplikaci VoteInfo, kde se výsledky neustále aktualizují, hlasovalo proti návrhu 66,19 procenta voličů. Ve Švýcarsku už teď platí pro chov hospodářských zvířat velmi přísné zákony. I vláda proto doporučovala návrh odmítnout s tím, že změny by znamenaly další náklady, a tak i zvýšení cen potravin, uvedla agentura Reuters.
Německá energetická společnost RWE podepsala se státní ropnou firmou ADNOC ze Spojených arabských emirátů smlouvu o dodávkách ⛽⛽⛽ zkapalněného zemního plynu do Německa. Smlouva byla uzavřena během návštěvy německého kancléře Olafa Scholze v Abú Zabí. Dodávka 🔥🔥🔥 zkapalněného zemního plynu bude mít objem 137 tisíc kubických metrů a do konce prosince bude přepravena do plovoucího terminálu v Brunsbüttelu
Za poslední čtyři roky ztratila 🌹🌹🌹 ČSSD v komunálních volbách na jihu Čech téměř 85 procent voličů. Zatímco v roce 2018 získala 259 788 hlasů, letos to bylo 38 397 hlasů.
Zástupci vítězného hnutí ANO v Opavě podepsali s uskupeními Občané městských částí Opavy a Zelená pro Opavu memorandum o koaliční spolupráci. Koaliční smlouvu chtějí podepsat do konce příštího týdne. ANO má ale ještě možnost přizvat do koalice další partnery. 
Do návrhu souboru opatření Evropské komise proti vysokým cenám ⚡⚡⚡ energií by mohlo ještě přibýt prodloužení dočasného krizového rámce pro velké firmy a jednat se ještě bude i o změně způsobu stanovení cen elektřiny. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to řekl ministr průmyslu a obchodu Josef Síkela (za STAN). O návrhu opatření mají v pátek jednat evropští ministři zodpovědní za energetiku. Podle Síkely by se do něj do té doby mohla ještě některá opatření zapracovat. Číst více
Reklama
Reklama
Doporučujeme