Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zprávy z firem

Nikola Hodková ze společnosti Infráček

Nikola Hodková: Je škoda, že se děti nerady učí matematiku nebo fyziku. Dopadá to na pracovní trh

Ve školství se pohybuje již několik let. V poslední době se však Nikola Hodková rozhodla, že do škol vrátí radost a hru. Její společnost Infráček proto vyvíjí inovativní pomůcky a hry, které mají dětem pomoci najít si cestu k předmětům, jako jsou matematika nebo chemie. Vedle toho se ale zabývá i tím, jak umělá inteligence promění pracovní trh. „Systém, kdy se ve škole něco naučím, na základě toho dostanu práci a tu budu dělat dalších dvacet třicet let, tak ten definitivně skončí. AI některé trhy úplně zruší, ale zároveň bude jiné vytvářet. Lidé se tak budou muset neustále vzdělávat,“ myslí si zakladatelka a CEO Infráčku Nikola Hodková.

Přečíst článek

Penny je nově generálním partnerem českého fotbalu

Řetězec PENNY se stal generálním partnerem české fotbalové reprezentace. Navazuje tak na svou dosavadní spolupráci s Fotbalovou asociací ČR (FAČR), která je založena zejména na podpoře mládežnického, regionálního i seniorského fotbalu nebo oblasti e-gamingu. Reprezentace má díky Penny generálního partnera po čtyřleté odmlce. Partnerská smlouva se týká mužské i ženské fotbalové reprezentace.

Přečíst článek
Stavební dělník

Metrostav loni vydělal přes miliardu

Čistý zisk skupiny Metrostav v roce 2023 meziročně vzrostl o 29 procent na 1,1 miliardy korun. Vzrostly také její provozní výnosy, tedy příjmy pocházející z hlavní činnosti firmy, a to meziročně o 3,5 procenta na 51,6 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy firmy.

Přečíst článek

Křetínský může koupit Thyssenkrupp. Má souhlas regulátorů

Německý antimonopolní úřad schválil plán investiční skupiny EP Corporate Group (EPCG) českého podnikatele Daniela Křetínského na převzetí podílu v ocelářské divizi německé firmy Thyssenkrupp. S odvoláním na oznámení úřadu o tom informovala agentura Reuters.

Přečíst článek
Twitter, který vlastní Elon Musk, se potýká s poklesem z příjmů z reklam. Chce proto tržby zvýšit prodejem uživatelských jmen.

Na síť X se vracejí inzerenti. Zatím spíše ti menší

Na internetovou síť X amerického miliardáře Elona Muska se od ledna vrátilo 65 procent inzerentů. Zaměstnancům společnosti to podle listu The New York Times tento týden sdělili vedoucí pracovníci firmy. Dodali, že velká část příjmů sítě X nyní pochází od menších podniků.

Přečíst článek
Testování techniky na nakloněné rovině

Bagr ovládaný přes iPhone i největší akustická komora v Evropě. Podívejte se do továrny Doosan Bobcat

Každý den v továrně Doosan Bobcat ve středočeské Dobříši spotřebují 25 tun skandinávských ocelových plátů. Z nich laser nařeže jednotlivé komponenty pro výrobu známých stavebních strojů Bobcat. Poté se díly ohýbají, svařují, lakují a následně z nich vznikají bagry a nakladače, které putují do celého světa.

Přečíst článek
Finální kontrolou prochází každé sklo

Autoskla Sekurit z Hořovic pracují s rozšířenou realitou. Trend vývoje pokračuje k dotykovému přednímu oknu

Hloupou, avšak zažitou frázi, že je Česká republika pouze montovnou bez valné přidané hodnoty, vyvrací většina místních továren a výrob. Jednou z nich je hořovický výrobce autoskel Sekurit, který patří do globálního koncernu Saint-Gobain.

Přečíst článek
Vydavatelství Mafra na Smíchově

Změny v dozorčí radě Mafry. Přichází Dlouhý či Dienstl

Společnost Kaprain, jako nový vlastník mediální skupiny Mafra, kompletně obměnila dozorčí radu vydavatelství.

Přečíst článek
Český premiér Petr Fiala

Fiala: Překonali jsme krizi, do české ekonomiky se vrací víra v budoucnost

Česko překonalo krizi a ekonomika se vyvíjí správným směrem. Jsou ale třeba další reformy, aby se země vyrovnala těm nejlepším v Evropě. Na celostátním sněmu Hospodářské komory ČR to řekl premiér Petr Fiala (ODS).

Přečíst článek
Huť Liberty Ostrava

Závazky za více než pět miliard. Liberty Ostrava na sebe podala insolvenční návrh

Krajský soud v Ostravě zahájil insolvenční řízení s hutní společností Liberty Ostrava. Insolvenční návrh na sebe podala sama firma.

Přečíst článek
Viktor Orbán

Maďaři musí zaplatit obří pokutu. Nezavedli nezbytná opatření ve své migrační politice, uvedl soud

Maďarsko musí zaplatit jednorázovou pokutu 200 milionů eur (4,9 miliardy korun) a penále ve výši jeden milion eur (24,7 milionu korun) za každý den prodlení za nedodržení rozsudku Soudního dvora EU, oznámil unijní soud v Lucemburku.

Přečíst článek

News box

Vrchní ředitel sekce vyzbrojování a akvizic ministerstva obrany Lubor Koudelka ✍ podepsal dohodu o společném pořízení tanků Leopard 2A8. Česko plánuje nakoupit až 77 tanků za 52,1 miliardy korun, přistoupení k dohodě odsouhlasila před dvěma týdny vláda. Koalici evropských zemí, které mají o nákup zájem, vede Německo.
Evropská unie dosáhla politické dohody na dalších sankcích proti palestinskému hnutí Hamás i násilným židovským osadníkům. 💣 Podle agentury Reuters to uvedl šéf unijní diplomacie Josep Borrell bez dalších podrobností.
Velké americké nahrávací společnosti Sony Music, Universal Music Group (UMG) a Warner Records podaly žalobu na firmy Suno a Udio, jejichž  internetové aplikace umožňují uživatelům generovat hudbu 🎶pomocí umělé inteligence (AI).  Číst více
Po devíti hodinách jednání se na valné hromadě ČEZv pražském Kongresovém centru stále projednává první bod programu. Zástupci skupiny odpovídají na dotazy minoritních akcionářů, zatím se probírala hlavně témata týkající se daně z neočekávaných zisků a odvodů z nadměrných tržeb. Účast postupně slábne. 

Kárný senát odvolal z funkce soudkyni Okresního soudu v Mostě Ivu Flaxovou 👩‍⚖️, důvodem jsou opakované průtahy. Flaxová je v pracovní neschopnosti, jednání u Nejvyššího správního soudu v Brně se neúčastnila.

Nejméně osm lidí přišlo o život při požáru 🔥 , který dnes vypukl v ruském institutu pro výzkum a výrobu elektroniky nedaleko Moskvy , oznámil gubernátor Moskevské oblasti Andrje Vorobjov na síti Telegram. Hasiči 🚒 pokračují v boji s plameny, na místě je také tucet sanitek, dodal.
Čínský internetový prodejce levné módy 👗 Shein předložil britským regulátorům dokumenty k plánovanému uvedení akcií na londýnskou burzu. Vstup firmy Shein na burzu by se mohl stát jednou z největších primárních veřejných nabídek akcií (IPO) na světě v letošním roce.
Těžba v hnědouhelném lomu Bílina by mohla skončit do roku 2030 , nikoliv v roce 2035, do kterého získal povolení těžby. Skončit s těžbou uhlí do roku 2030 je strategie ⚡skupiny ČEZ, Bílina by ale zůstala v provozu až do roku 2035, pokud by nastala nečekaná situace, řekl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. 
Riziko, že se konflikt na Blízkém východě  💣 přelije na jih Libanonu, je podle šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella každým dnem vyšším. Borrell to uvedl během jednání unijních ministrů zahraničí v Lucemburku.  Číst více
Slovenská policie 👮‍♂️ zadržela českého občana, na kterého soud ve vlasti vydal evropský zatýkací rozkaz. Slovenské policejní prezidium uvedlo iniciály zadrženého, a to P. Z. Podle serveru Seznam Zprávy je dotyčným Pavel Zítko, který čelí v Česku obžalobě z trestného činu šíření poplašné zprávy a  policie po něm v dubnu vyhlásila pátrání.
Reklama
Reklama
Doporučujeme