Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Politika

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Jak ukončit válku s Ruskem? Zelenskyj má plán, který chce představit v USA

Kyjev má plán na ukončení války s Ruskem, chce ho představit současnému americkému prezidentovi i jeho dvěma možným nástupcům po listopadových volbách, řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který hovořil i o současné ukrajinské operaci v Kurské oblasti. Podle agentury Reuters Zelenskyj rovněž potvrdil úspěšný test první balistické rakety ukrajinské výroby.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko

Napětí na hranicích stoupá. Bělorusové u Ukrajiny rozmisťují vojáky a vybavení, tvrdí Kyjev

Bělorusko pod záminkou vojenského cvičení soustřeďuje na hranicích s Ukrajinou značný počet vojáků a techniky, uvedlo ukrajinské ministerstvo zahraničí, podle kterého jsou na hranicích i běloruské síly pro speciální operace.

Přečíst článek
Kamala Harrisová

Harrisová jede. Za necelý měsíc získala na prezidentskou kampaň přes 12 miliard

Kandidátka americké Demokratické strany do prezidentských voleb Kamala Harrisová za necelý měsíc od zahájení své kampaně za zvolení hlavou státu vybrala 540 milionů dolarů (12,1 miliardy korun). Velké množství finančních darů získala minulý týden při stranickém sjezdu, oznámila její kampaň.

Přečíst článek
Afghánský Tálibán zakázal, aby na veřejnosti zněl ženský hlas

Tvrdý diktát Tálibánu. Na veřejnosti nesmí být slyšet ženský hlas

Ženy v Afghánistánu podle nových pravidel hnutí Tálibán nejenže musejí chodit mimo domov celé zahalené, na veřejnosti nesmí být ani slyšet jejich hlas, uvedla agentura AP, podle níž omezení kritizovala vysoká představitelka OSN Roza Otunbajevová.

Přečíst článek
Premiér Petr Fiala

Vláda, to jsou kabrňáci. Fiala je nadmíru spokojen

Premiér Fiala znovu potvrdil prohlášení správce státní pokladny, ministra financí Stanjury, že v rozpočtové rezervě není pro letošní rok ani kačka, natož miliardy na zvýšení platů některých státních zaměstnanců.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Hizballáh útočil na Izrael stovkami raket, označil to za první fázi odvety

„První část odvety“. Hizballáh útočil na Izrael stovkami raket, cílil i na Mossad

Libanonské militantní hnutí Hizballáh vypálilo na Izrael několik stovek raket, když předtím izraelská armáda zasáhla podle svého vyjádření tisíce cílů Hizballáhu na jihu Libanonu. Izraelská armáda tvrdí, že šlo o preventivní operaci s cílem odvrátit chystaný útok Hizballáhu. Ten uvedl, že udeřil v odvetě za červencové zabití svého vysoce postaveného velitele v Bejrútu Izraelem a že první fáze odvety skončila.

Přečíst článek
Šéf ANO Andrej Babiš

Favoritem voleb zůstává ANO. Ve Sněmovně by bylo šest subjektů, říká červencový průzkum

Sněmovní volby by v červenci s převahou vyhrálo hnutí ANO, získalo by 33 procent hlasů. Druhou ODS by volilo 14 procent lidí, třetí hnutí STAN by mělo devět procent hlasů. Do dolní komory by se dostali také Piráti, hnutí SPD a těsně i Přísaha. Vládní TOP 09 by se v červenci do Sněmovny nedostala, preference jí klesly pod pět procent. Vyplývá to z volebního modelu, který zveřejnila agentura Median.

Přečíst článek

Je to vyvrhel a terorista, řekla Zacharovová o Petru Pavlovi

Petr Pavel je „nehorázný ubožák“, obula se mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová do českého prezidenta Petra Pavla. Reagovala tak na prezidentova slova, kdy Pavel uvedl, že plynovod Nord Stream mohl být pro Ukrajince legitimním cílem, pokud jej ničili s úmyslem přerušení dodávek plynu a ropy do Evropy.

Přečíst článek
Harrisová přijala nominaci demokratů do voleb v USA

Harrisová přijala nominaci demokratů do voleb v USA, nabídla novou cestu vpřed

Americká viceprezidentka Kamala Harrisová v projevu na závěr sjezdu demokratů formálně přijala nominaci své strany do listopadových prezidentských voleb a voličům vzkázala, že mají šanci vytyčit „novou cestu vpřed".

Přečíst článek
Robert Kennedy

Karel Pučelík: Kennedy musí z kola ven, navzdory demokratickému rodokmenu je hrozbou pro Trumpa

Potomek slavné rodiny Kennedyových doufal v demokratickou nominaci, nyní však kandiduje jako nezávislý a nakonec možná dostane slib místa v případné Trumpově administrativě. Jakou roli hrají kandidáti třetích stran? Mají vůbec šanci ovlivnit volby?

Přečíst článek
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Ukrajinci se v hlavním vysílacím čase nabourali do několika ruských televizních stanic

Ukrajinská vojenská rozvědka HUR ovládla servery několika ruských televizních stanic, na kterých pak odvysílala informace o ruské invazi na Ukrajinu, oznámila ukrajinská tisková agentura UNN. Zároveň uvedla, že ruské protiopatření vyústilo v pozastavení vysílání devíti stanic, HUR si však udržela přístup na jejich servery.

Přečíst článek

News box

V čele sněmovního rozpočtového výboru stane v tomto volebním období zástupce nastupující vládní koalice ANO, SPD a Motoristů ekonom Vladimír Pikora (Motoristé). Předsedou výboru ho zvolili jeho členové. Protikandidáta neměl a v tajné volbě získal 25 hlasů od 26 členů výboru. 
Společnost Creditas Real Estate ze skupiny Creditas staví v brněnském Starém Lískovci bytový komplex Vista, který po dokončení v roce 2028 bude mít téměř 1000 bytů. Dominantou komplexu bude budova s 18 podlažími a kaskádovitou strukturou, uvedla společnost v tiskové zprávě. Číst více
Evropské akcie jsou na rekordu, k jejich růstu přispívají mimo jiné naděje na ukončení dosud nejdelšího omezení činnosti amerických federálních úřadů, takzvaného shutdownu. Panevropský index STOXX Europe 600 přidává 0,6 procenta a pohybuje se mírně nad 583,30 bodu.
Čtvrtina českých zaměstnanců si chce v nejbližších 12 měsících říct o přidání platu. Češi tak patří mezi národy, které si o přidání chtějí říct nejméně. Nemají ani velkou ambici měnit zaměstnavatele nebo říct si o kariérní postup, vyplývá z průzkumu, který poradenská firma PwC udělala mezi 50 tisíci zaměstnanci ve 48 zemích světa. Číst více
Ukrajinská vláda pozastavila 🛑 výkon funkce ministru spravedlnosti Hermanu Haluščenkovi, kterého se týká nové vyšetřování korupce, napsala agentura Reuters. Haluščenko byl v minulosti také ministrem energetiky, přičemž jeho hlas je zachycen v nahrávce rozhovoru s některými podezřelými v případu, který vyšetřuje Národní protikorupční úřad Ukrajiny (NABU). Číst více
Jedním z důsledků ruské války na Ukrajině je globální nedostatek výbušniny TNT 💣. Ta je přitom klíčová pro řadu průmyslových odvětví, včetně těžby a stavebnictví. Několikanásobný nárůst ceny TNT může v USA zdražit ceny stavebních projektů, ale i energií a v důsledku také spotřebního zboží jako mobilní telefony, upozornil server stanice CNBC. Číst více
Doporučujeme