Reklama
Vše o: Prezidentské volby 2023

Babiš mimo hru, ukazuje model. O vítězi se rozhodne mezi Nerudovou a Pavlem

Andrej Babiš by nyní nepostoupil do druhého kola prezidentské volby.
ČTK
 ČTK

Předseda ANO Andrej Babiš by se podle volebního modelu agentury Median poprvé ocitl až na třetím místě, a nedostal by se tak do druhého kola prezidentské volby. Na prvním místě by byl generál Petr Pavel se ziskem 28 procent a druhá bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová s 27,5 procenta.

Reklama

Babiš by podle modelu Medianu, který zveřejnil ve středu, získal 24,5 procenta hlasů. V druhém kole by Nerudová porazila Pavla.

Vše o volbě prezidenta čtěte zde

Pavla by Nerudová porazila poměrem 54 ku 46 procentům hlasů. Předsedu ANO by Nerudová překonala poměrem 65 ku 36 procentům. Pavel by nad Babišem vyhrál podobným poměrem.

Čtvrtý by v prvním kole prezidentské volby nyní skončil senátor Pavel Fischer. O půl procentního bodu méně by získal senátor Marek Hilšer. Odborový předák Josef Středula by dostal čtyři procenta, Jaroslav Bašta 3,5 procenta. Po jednom procentu hlasů by získali od voličů Tomáš Zima a Karel Diviš.

Průzkum pro volební model se konal mezi 8. až 19. prosincem. Zapojil se do něj reprezentativní vzorek 1000 respondentů ve věku 18 let a více.

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme