Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

průzkum - informace o tématu

V pátek začal Karlovarský filmový festival

Valná většina mladých filmařů naráží na problémy. Kde jsou největší?

Mladí zájemci o filmové obory v České republice se chtějí v kinematografii prosadit více než kdy jindy. Při vstupu do filmového průmyslu však čelí mnoha překážkám, ať už v oblasti financování, nedostatku praktických zkušeností či mentoringu. Podle nového průzkumu provedeného společností Allwyn mezi zájemci o filmové obory tak mnozí z nich zvažují přesun za filmovou kariérou do zahraničí.

Přečíst článek
Mladí lidé jsou v některých částech Evropy více proti migraci než staří

Nové generační rozdíly. Mladí lidé v Evropě začínají více zbrojit proti migraci, ukázal průzkum

Mladí lidé v některých částech Evropy, typicky ve středoevropských a východoevropských zemích, jsou více proti migraci než starší generace. Ukázala to analýza, kterou list The Guardian provedl na datech vyplývajících z posledního průzkumu Eurobarometru. Podle deníku výsledky naznačují, že mladí lidé by mohli podpořit posílení krajní pravice ve volbách do Evropského parlamentu, které se uskuteční příští měsíc.

Přečíst článek

Živě: Výsledky druhého průzkumu Ipsos k volbám do EP

Zájem o evropské volby mírně roste, zajímá se o ně šest z deseti lidí. Osm z deseti Čechů ví, že se letos volby do EP konají. A čtyři z deseti znají i termín hlasování.

Přečíst článek
Ukrajina za války přišla o 30 procent ekonomiky a pětinu území

Fialova vláda Ukrajinu podporuje příliš, uvedli Češi v průzkumu

Zájem Čechů o dění na Ukrajině, která více než dva roky čelí ruské invazi, se v posledním roce a půl téměř nemění. O vývoj situace se nadále zajímají necelé dvě třetiny lidí.

Přečíst článek

Nejdůvěryhodnějším českým politikem je prezident Pavel. Druhé místo bere Babiš

Nejdůvěryhodnějším vrcholným politikem v Česku zůstává prezident Petr Pavel, věří mu 54 procent lidí. Následují předseda ANO Andrej Babiš s 46 procenty a předseda SPD Tomio Okamura se 40 procenty.

Přečíst článek

Stanislav Šulc: Češi a další Evropané chtějí vůdce. Tak aby z toho zase nebyl Vůdce

Krátce před oslavami Velikonoc vyšly v českých médiích výsledky zásadního průzkumu veřejného mínění. Uvedly, že velká část Evropanů nevěří tradičním politikům a stranám a chybí jím silný vůdce. Češi patří k těm, kteří populistického vůdce chtějí také. Naopak Němci jej ze všech dotazovaných národů chtějí nejméně. Výsledky jsou to opravdu děsivé. A nikoli ty výsledky z Německa.

Přečíst článek
Pražský hrad

Češi chtějí následovat silného lídra, který by vzal zemi z rukou mocných a bohatých, ukázal průzkum

Téměř dvě třetiny lidí v Česku si přejí silného lídra, který by vzal zemi z rukou mocných a bohatých. V únorovém průzkumu agentury Ipsos se takto vyjádřilo 65 procent dotázaných v České republice.

Přečíst článek
Senioři na jachtě

Nejlépe se mají důchodci v Norsku. Ale ani ti v Česku se nemají špatně

Nejvyšší důchodovou dávku v takzvaném prvním pilíři systému penzí pobírají důchodci v Norsku. Ti dostávali v roce 2022 v přepočtu přes 46 tisíc korun. Češi si v absolutním srovnání vedli nadprůměrně s částkou překračující 16 tisíc korun. Vyplývá to z analýzy společnosti Picodi ze 44 zemí světa, na kterou upozornila investiční platforma Portu.

Přečíst článek
Dvě třetiny hospod po lednovém navýšení DPH zdražily čepované pivo, v průměru o tři koruny na půllitr

Pivo zdražily dvě třetiny hospod. Smiřte se s tím

Většina (62 procent) výčepů přikročila po lednovém zvýšení DPH ke zdražení piva. Milovníci čepovaného moku si připlatí v průměru tři koruny na půllitr, vyplynulo z průzkumu největšího českého pivovaru.

Přečíst článek
Ruský prezident Vladimir Putin

Válku na Ukrajině Rusové podporují, uvedl průzkum. Jakých cílů Putin dosáhl, však většina z nich netuší

Skoro tři pětiny Rusů nedokážou říct, jakých cílů ruský prezident Vladimir Putin na Ukrajině dosáhl, uvedl server The Moscow Times s odvoláním na průzkum, podniknutý společností RussianField před dnešním Putinovým vystoupením o stavu země.

Přečíst článek
Koruna k euru nemůže než ztrácet, říká uznávaný obchodník na forexu

Pětkrát více Čechů euro určitě nechce, než kolik jich jej rozhodně chce, uvádí průzkum

Češi jsou ke společné měně skeptičtí. Dvě třetiny dotázaných v průzkumu agentury Median pro Radiožurnál si myslí, že pro ně přijetí eura nebude prospěšné. „Z výsledku průzkumu je jasné, že stoupenci eura musí přijít s novými argumenty v jeho prospěch. Otázkou je, zda je ještě mají kde brát,“ podotýká ekonom Lukáš Kovanda.

Přečíst článek
Reklama

News box

Nejúspěšnější aukcí v červnu na portálu Aukro.cz byla sada čtyř zlatých svatováclavských dukátů z loňského roku, které vznikly ke 100. výročí zahájení jejich ražby ve slovenské státní mincovně v Kremnici. Nový majitel je koupil za 850 tisíc korun. Druhou příčku obsadila aukce motocyklu Jawa. Model 250 Special vyráběný v letech 1934 až 1940 se prodal za téměř 288 tisíc korun.

Na Trumpa zaútočil dvacetiletý Matthew Crooks z Pensylvánie. Jeho totožnost odhalila FBI. Útočník byl členem Republikánské strany, napsal list The Washington Post.

Řada světových státníků odsoudila střelbu na bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa na jeho sobotním předvolebním mítinku v Pensylvánii, při níž byl Trump zasažen do pravého ucha. Dva lidé včetně střelce přišli o život. Čelní představitelé mnoha zemí vyjádřili zděšení, ostře odsoudili politické násilí a popřáli Trumpovi rychlé zotavení.
Horší než na Balkáně. České firmy patří v publikování účetních závěrek k nejhorším v regionu CEE. Zatímco sousední Slovensko či některé balkánské země se pohybují kolem 80 až 90 procent, v Česku jde dlouhodobě o 35 až 50 procent aktivních společností. Vyplývá to z analýzy pojišťovny Coface.
FBI zatím nezjistila motiv střelce na republikánského kandidáta na prezidenta USA Donalda TrumpaStřelbu na sobotním předvolebním mítinku v pensylvánském Butleru ale vyšetřuje jako pokus o vraždu
Reklama
Reklama
Doporučujeme