Reklama

Andrej Babiš - informace o tématu

Poslanec ANO Andrej Babiš

Politický diář Jany Havligerové: Babiš v obytňáku

Týden v české politice očima komentátorky Jany Havligerové.

Přečíst článek

Dalibor Martínek: Vysvědčení pro Babišovu vládu. Čert by dal uhlí. Co dáme my?

Přečíst článek
Politický diář Jany Havligerové

Jana Havligerová: Bavíme se s politiky

Odcházející premiér Babiš si stále chválí volební výsledek. Tentokrát proto, že ANO k sobě přetáhlo bývalé voliče ČSSD a KSČM. Podle něj je dobře, že volí jeho hnutí, další levicové partaje přeci nejsou potřeba. Viděno jeho očima, docela jistě není potřeba vůbec žádná další politická strana. Ale na úplný coming-out je zřejmě ještě brzy.

Přečíst článek
Politický diář Jany Havligerové

Politický diář Jany Havligerové: Úřední šiml řehtá, politici přihlížejí

Energetická krize začíná, Babišova vláda končí. Podle toho „okamžitá“ pomoc nejohroženějším domácnostem vypadá. Nula od nuly pojde.

Přečíst článek
Duslo Šaľa

Slovensku hrozí hospodářský kolaps. Svézt se s ním může i Česko

Kvůli vysokým cenám plynu na Slovensku výrazně propadla výroba močoviny, která se přidává do výfukových systémů aut za účelem snížení emisí. Její nedostatek může vážně poškodit slovenskou ekonomiku a mít dopad i na Česko.

Přečíst článek
Andrej Babiš, předseda hnutí ANO

Krotký Babiš, to úplně nesedí

Premiér Babiš opětovně prohlásil, že Zemanovu nabídku jednat o vládě nepřijme a jeho hnutí půjde do opozice.

Přečíst článek
Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO)

Viliam Buchert: Babiš prezidentem? Pokud Zeman skončí předčasně

Ta otázka se objevuje už několik let. Pokusí se Andrej Babiš dobýt také Pražský hrad? Pokud by stávající premiér jasně vyhrál i poslední sněmovní volby, mohlo to být i pravděpodobné. Jenže situace se změnila. Za jakých podmínek by se přesto Babiš mohl stát prezidentem?

Přečíst článek
Andrej Babiš, předseda hnutí ANO

Babiš otočil. Ve sněmovně zůstanu, i když budeme v opozici

Premiér Andrej Babiš (ANO) zůstane ve sněmovně, i kdyby jeho hnutí ANO nebylo v příští vládě. Z opozice bude sledovat, jak nová vláda plné své sliby.

Přečíst článek
Andrej Babiš s manželkou Monikou přichází do štábu ANO

Babiš: Nepočítali jsme, že prohrajeme

Rozhovory o sestavování vlády podle Andreje Babiše mají začít ve středu. Zda bude kandidovat na prezidenta, odmítl. "Nyní o tom neuvažuji, teď jde o to, kdo sestaví vládu," prohlásil stávající premiér.

Přečíst článek

News box

V Rusku se v pátek poprvé od začátku pandemie za jeden den nakazilo koronavirem více než 100 tisíc lidí. Jde o devátý denní rekord v řadě.

Česká ekonomika loni stoupla v průměru o 2,9 procenta. Vyplývá to z odhadu analytiků. Odhady se přitom pohybují od 2,6 do 3,5 procenta

Průměrný plat učitelů vzrostl loni meziročně o devět procent na 48 444 korun, proti roku 2017 si polepšili asi o 53,6 procenta, plyne z predikce ministerstvo školství.

Evropská unie hodlá investovat desítky miliard eur do posílení svého čipového průmyslu a zdvojnásobit svůj podíl na globální produkci čipů na 20 procent. Řekl to novinářům evropský komisař pro vnitřní trh Thierry Breton.

Testy v pátek odhalily 47 220 nových případů covidu v Česku, druhý nejvyšší denní počet od začátku epidemie. Přibýlo i hospitalizací, bylo jich 2128.

Spojené státy brzy přesunou malý počet amerických vojáků do východní Evropy a členských zemí NATO kvůli napětí souvisejícímu s Ukrajinou. Řekl to novinářům americký prezident Joe Biden.
Reklama
Doporučujeme