Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Poslanec německé AfD Bystroň se brání. Peníze ani kryptoměnu jsem od Rusů nedostal, říká

Poslanec Alternativy pro Německo (AfD) Petr Bystroň
ČTK
 ČTK

Poslanec Alternativy pro Německo (AfD) Petr Bystroň v dopise vedení strany odmítl podezření, že od proruské sítě a od Rusů přijímal úplatky. Informovala o tom agentura DPA, která má dopis k dispozici.

Reklama

Bystroňovo prohlášení podle DPA už přijala AfD. Bystroň už dříve řekl, že chce vedení strany celou kauzu osobně vysvětlit po velikonočních prázdninách. Ty v Berlíně skončí tento týden. Příležitost k tomu bude mít příští týden v pondělí, kdy zasedá vedení AfD.

„Nikdy jsem od pracovníka VoE (nebo od nějakého Rusa) nedostal peníze či kryptoměnu,“ napsal Bystroň. Poznamenal, že vládní činitelé se pokouší vysoké volební preference opozice zvrátit očerňující kampaní a s pomocí tajných služeb. Dodal, že podezření vůči němu jsou lži a falešná obvinění.

Letadlo Aeroprakt A-22

Ukrajinci začínají improvizovat. Pro útok na cíle v Rusku předělali dvoumístné letadlo na dron

Ukrajinské ozbrojené síly před několika dny použily k útoku na strategický průmysl v hloubi Ruska lehké sportovní letadlo místní výroby, které proměnili v dron.

Přečíst článek

Zkratka VoE, kterou Bystroň použil, odkazuje na nyní zablokovanou platformu Voice of Europe. Ta publikovala protiukrajinské a proruské postoje a Bystroň tomuto médiu v minulosti poskytoval rozhovory.

Spolupředsedové AfD Tino Chrupalla a Alice Weidelová vyzvali Bystroně, aby jim do dnešních 14:00 poskytl písemné vysvětlení celého případu. Očekává se, že v pondělí bude poslanec s vedením strany o věci osobně hovořit.

Bystroň je dvojkou AfD pro červnové volby do Evropského parlamentu. Ve straně se mezitím objevily názory, že by až do vysvětlení kauzy měl zůstat mimo volební kampaň.

Reklama

Související

Poslanec německé Alternativy pro Německo (AfD) Petr Bystroň

U německé AfD je živo. Z boje o evropský parlament odstupuje lídr Krah, Bystroň pozastavil kampaň

Přečíst článek
Lídr koalice SPD a Trikolory Petr Mach

Mach: Rád bych viděl Evropu jako společenství spolupracujících suverénních národů

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme