Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Hackeři připravili kryptospekulanty o 600 milionů dolarů

kryptoměny
Pixabay
 ČTK

Hackeři ukradli z platformy Poly Network kryptoměny v hodnotě kolem 600 milionů dolarů (asi 13 miliard korun). Část lupu se již kryptospekulantům vrátila.

Reklama

Podle agentury Bloomberg jde zřejmě o největší krádež v tomto odvětví. Společnost Poly Network o krádeži informovala na twitteru. Vyzvala pachatele k vrácení ukradeného majetku, který podle serveru BBC tvoří především kryptoměny ether a binance.

Podle analytické společnosti Elliptic nicméně hackeři později část ukradených kryptoměn v hodnotě zhruba 258 milionů dolarů vrátili, napsala agentura Reuters. Podle spoluzakladatele firmy Ellipic Toma Robinsona by vrácení části kryptoměn mohlo být důsledkem potíží, kterým by hackeři mohli čelit při snaze o jejich legalizaci. „Demonstruje to, že i když dokážete kryptoměny ukrást, jejich vyprání a přeměna v hotovost jsou extrémně těžké,” uvedl Robinson.

„Objem peněz, který jste ukradli, patří mezi největší v historii decentralizovaných financí,” uvedla firma. Dodala, že krádež se dotkla desetitisíců lidí. Varovala hackery, že budou čelit stíhání ze strany úřadů.

Krádež je svým rozsahem podobná dřívějším kybernetickým útokům na kryptoměnové burzy Coincheck a Mt. Gox. Z burzy Coincheck hackeři v roce 2018 ukradli 530 milionů dolarů a burza Mt. Gox v roce 2014 přišla o půl miliardy dolarů.

Kryptoměny, ilustrační foto

Šéf SEC promluvil o bitcoinu: Jde nám o bezpečí investorů

V minulosti vytvořil pro univerzitu MIT sérii videí o kryptoměnách, která se stala hitem internetu. Nyní nový šéf americké Komise pro cenné papíry volá po utažení šroubů nad těmito aktivy.

Přečíst článek

bitcoin

Bitcoin skokově posiluje. Pomohl tomu Musk, Dorsey i Amazon

Hodnota světově nejznámější kryptoměny bitcoinu se po delší době opět výrazněji zvedá. Přiblížila se hranici 40 tisíc dolarů.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Ethereum, ilustrační foto

Dva studenti americké MIT ukradli kryptoměny za miliony dolarů. Stačilo jim 12 sekund

Přečíst článek
Bitcoin rychle stoupá. Svědčí mu dubnový nárůst nezaměstnanosti v USA

Bitcoin rychle stoupá. Svědčí mu dubnový nárůst nezaměstnanosti v USA

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme