Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Chmurný výhled pro německou ekonomiku i Česko. Průmyslová výroba roste hlemýždím tempem

Chmurný výhled pro německou ekonomiku i Česko. Průmyslová výroba roste hlemýždím tempem.
ČTK
 ČTK

Průmyslová výroba v Německu se v dubnu meziměsíčně zvýšila o 0,3 procenta, zatímco v březnu o 2,1 procenta klesla, oznámil dnes německý statistický úřad. Je to slabší růst, než se čekalo. Statistika tak po pondělní zprávě o nečekaném poklesu zakázek německého průmyslu přispívá k chmurnému výhledu německé ekonomiky, uvedla agentura Reuters.

Reklama

Analytici odhadovali, že se výroba meziměsíčně zvýší o 0,6 procenta. Údaj za březen statistici zpřesnili z původně hlášeného poklesu o 3,4 procenta. I po této revizi je průmyslová výroba o 1,6 procenta nižší než před rokem.

Německý kancléř Olaf Scholz

Německo upadlo do recese. Poškodí to i Čechy

Německo, hlavní ekonomický partner Česka, upadlo do recese. Původně se přitom věřilo, že se německé ekonomice povede problémům vyhnout.

Přečíst článek

Aktivita ve stavebnictví se v dubnu meziměsíčně zvýšila o dvě procenta, výroba farmaceutických výrobků pak vzrostla o 6,4 procenta. Výroba automobilů o 0,8 procenta klesla.

Omezování výroby je jen otázkou času 

"Vyhlídky na zbytek roku vypadají špatně," uvedl ekonom Andrew Kenningham ze společnosti Capital Economics. Impuls, který německému průmyslu přineslo zmírnění problémů s globálními dodávkami a nižší ceny plynu na začátku letošního roku, se podle něj vyčerpal. Výrobu bude pravděpodobně stále více omezovat slabá poptávka, protože objem nevyřízených zakázek a objem těch nových klesá.

Výroba automobilů, ilustrační foto

Důvěra v německou ekonomiku dál klesá, hrozí mírná recese, ukazuje studie

Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku v květnu třetí měsíc za sebou klesla. Hospodářský institut ZEW uvedl, že Německu nyní hrozí mírná recese. Index důvěry se meziměsíčně snížil o 14,8 bodu na minus 10,7 bodu. Poprvé od prosince se tak vrátil do záporného pásma. Německo je nejdůležitějším obchodním partnerem Česka.

Přečíst článek

"Bez oživení poptávky, kterému v současné době nic nenasvědčuje, je jen otázkou času, kdy podniky začnou omezovat výrobu," konstatoval hlavní ekonom finančního ústavu Commerzbank Ralph Solveen.

Německá ekonomika se v prvním letošním čtvrtletí propadla do recese. Podle zpřesněných údajů se hrubý domácí produkt (HDP) ve srovnání s předchozími třemi měsíci snížil o 0,3 procenta. Ve čtvrtém čtvrtletí ekonomika klesla o 0,5 procenta. Na letošní rok německá vláda odhaduje, že ekonomika vzroste o 0,4 procenta.

Volkswagen, ilustrační foto

Německo má strukturální problémy. Oživení ekonomiky bude pomalejší

Německá ekonomika se bude v příštím roce zotavovat pomaleji, než se předpokládalo, uvedla dnes v tiskové zprávě Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).

Přečíst článek

"Bez výrazného oživení aktivity by recese německé ekonomiky mohla pokračovat i ve druhém čtvrtletí," uvedl analytik banky ING Carsten Brzeski.

Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.

Motor Evropy znovu zadrhává. Do Německa se vrací strašák recese

Motor Evropy znovu zadrhává, výroba klesá. Do Německa se vrací strašák recese

Průmyslová výroba v Německu se v březnu meziměsíčně snížila o 3,4 procenta. Je to vyšší pokles, než čekali analytici. Údaj zveřejnil německý statistický úřad. I když za celý kvartál výroba vzrostla, podle agentury Reuters se znovu objevují obavy z recese v největší evropské ekonomice.

Přečíst článek


 

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Lukáš Kovanda: Důvěra v průmyslu je nejnižší od světové finanční krize. A to již nehrozí pandemické restrikce

Důvěra v průmyslu je nejnižší od světové finanční krize. A to již nehrozí pandemické restrikce

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme