Reklama

Apple mění pravidla a nabízí spořící účet. Nejvýhodnější na trhu

Apple card savings
Apple
Stanislav Šulc

Americká technologická společnost Apple má již za pár týdnů představit revoluční novinku v podobě náhlavního setu pro virtuální realitu. A údajně má jít o nejdůležitější produktovou novinku od uvedení Apple Watch. Mnohem tišeji pak Apple zavádí mnohem revolučnější novinku, která může ohrozit budoucnost bank – zavádí spořicí účet.

Reklama

Američtí uživatelé Applu to již znají. Jednou ze služeb, které cupertinská společnost svým domovským zákazníkům nabízí, je kreditní karta Apple Card. Díky ní mohou výhodně nakupovat zboží a služby s nejrůznějšími slevami a využívat i dalších benefitů. Nyní se k benefitům podle serveru CNBC přiřadí i zcela zásadní novinka – spořicí účet. Pořádně výhodný spořicí účet.

Podle informací CNBC bude aktuální sazba na tomto účtu 4,15 procenta. Průměrné úročení na podobných typech účtů přitom podle vládní agentury Federal Deposit Insurance Corporation činí 0,35 procenta. U tradičních bank se na podobné úroky dostanou jen střadatelé, kteří si uloží vyšší částky (většinou minimálně 5000 dolarů).

Apple CEO Tim Cook

Bloomberg: Apple chystá největší produktový launch za dekádu

Společnost Apple a její šéf Tim Cook na červnové konferenci WDC (Worldwide Developers Conference) chystá jeden ze svých největších produktových startů v historii. Podle agentury Bloomberg firma veřejnosti představí dlouho očekávaný headset pro smíšenou realitu (AR), nové Macbooky, podle dosavadních informací také oznámí otevření dalších Apple Storů v Indii.

Přečíst článek

Výhodou aktuálního účtu, který pro Apple zřídila banka Goldman Sachs, je to, že se tímto úrokem zhodnocuje jakákoli částka.

 „Apple si tím výrazně posiluje svůj vlastní peněžní ekosystém,“ domnívá se Kevin Stankiewicz ze CNBC.

Pro vyšší finanční gramotnost

Apple při uvedení nového produktu uvedl, že jeho cílem je podpořit finanční gramotnost svých uživatelů.

„Tento účet nabídne našim uživatelům možnost využít ještě více výhod Apple Card a zároveň mohou šetřit peníze každý den. Chtěli jsme vytvořit nástroj pro zdravější finance všech uživatelů. Zároveň jim umožní velmi snadno posílat, utrácet i šetřit peníze přímo v jedné aplikaci,“ uvedla Jennifer Bailey, viceprezidentka Applu pro Apple Pay a Apple Wallet.

Výhodou novinky má být zejména automatické ukládání veškerých peněz právě na tomto spořicím účtu.

V praxi by to tedy mělo vypadat tak, že když vám někdo pošle peníze prostřednictvím této aplikace, peníze se vám rovnou připíšou na spořicí účet s výhodnějším úrokem. Maximální částka, kterou může uživatel na účtu zhodnocovat, činí 250 tisíc dolarů.

Apple, ilustrační foto

Trh s PC se propadl o třetinu. Strádají všichni, Apple nejvíce

První kvartál letošního roku přinesl na trh s osobními počítači nebývale silný propad – výrobci dodali meziročně „jen“ 56,9 milionu přístrojů, tedy o 29 procent méně. Nejhůře na tom mezi pěticí největších výrobců byla společnost Apple, jejíž dodávky propadly o 40,5 procenta, poznamenává agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Vládní dluh stoupl, ilustrační foto

Aktuální sazby spořicích účtů. Víme, kde vám dají nejlepší sazbu

Sazby spořicích účtů v tuzemských bankách se v roce 2023 zatím moc nehýbou. Za celý loňský rok až do současnosti se jim podařilo zhodnocení zdvojnásobit, v těch nejlepších sazbách jsou už dokonce trojnásobně vyšší. Ty nejlepší nabízejí malé banky a kampeličky. Souvisí to s rostoucí inflací a následným zvyšováním základní úrokové sazby České národní banky (ČNB), která se tak pokoušela rozjetou inflaci přibrzdit. Od loňského léta pak začaly tuzemské banky zvedat sazby i kvůli hrozící speciální dani z mimořádných zisků. Největší změnou tak nyní je jen pozastavení vydávání spořicích účtů u Hello bank. Podívejte se, které banky aktuálně nabízejí na spořicích účtech nejvyšší úrok.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Šampiony akciových trhů jsou letos technologické firmy. Japonsko a Německo trhly rekord

Šampiony akciových trhů jsou letos technologické firmy s AI. Japonsko a Německo trhly rekord

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme