Reklama

Svět musí masivně investovat do kyberbezpečnosti. Nejvíc Češi a Poláci

Kyberbezpečnost - ilustrační foto
Pixabay
 ČTK

Útoků v kyberprostoru přibývá a staly se významnou součástí globálních konfliktů. Podle výzkumné agentury International Data Corporation tak porostou investice do kyberbezpečnosti o desítky miliard dolarů ročně. Kdo aktuálně má investovat nejvíc? Země ze střední Evropy, míní agentura. Utrácet přitom mají hlavně vlády.

Reklama

Evropské výdaje na bezpečnost informačních technologií se v letošním roce zvýší o 10,8 procenta na téměř 47 miliard dolarů (zhruba 1,2 bilionu korun). Předpověděla to výzkumná společnost International Data Corporation (IDC). Nejvýraznější nárůst těchto výdajů letos v rámci Evropy očekává v České republice a v Polsku, a to o více než 15 procent.

Potyčka na mítinku Andreje Babiše v Ústí nad Labem

David Ondráčka: Policie pomáhá a chrání. Má ale důvěru lidí?

Zásah policistů bez uniforem, kteří nesmyslně zaklekli čtrnáctiletého kluka na mítinku Babiše, zvedl vlnu vášní. Padla ostrá slova, že se policie utrhla z řetězu, je to jako za StB, ať ministr Rakušan okamžitě jedná.

Přečíst článek

IDC předpokládá, že evropské výdaje na bezpečnost informačních technologií porostou také v dalších letech a v roce 2026 překonají 66 miliard dolarů (1,6 bilionu korun). Jejich průměrný roční růst v letech 2021 až 2026 odhaduje na 9,4 procenta. Nejrychleji by podle IDC měly výdaje v tomto období růst v České republice.

„Evropský trh s kybernetickou bezpečností pokračuje v rychlém rozvoji,“ uvedl analytik Stefano Perini ze společnosti IDC. Za zvýšenou potřebou ochrany před kybernetickými hrozbami podle něj stojí mimo jiné rostoucí závislost na cloudových službách a přechod k hybridnímu stylu práce, který umožňuje zaměstnancům vykonávat určitou část pracovních povinností z domova.

IDC předpokládá, že nejrychlejším tempem letos v Evropě porostou výdaje na bezpečnost informačních technologií ze strany vlád. Následovat by je měly výdaje ze strany dopravního sektoru a velkoobchodu.

Reklama

Hacker, ilustrační foto

Hackeři z kryptosměnárny vyvedli půl miliardy dolarů, stopy vedou do Ruska a Severní Koreje

Takzvaný kryptoměnový most RenBridge umožňující přenos mincí určité kryptoměny z jednoho blockchainu do druhého, posloužil hackerům za poslední dva roky k vyprání nelegálně nabyté kryptohotovosti v hodnotě nejméně 540 milionů dolarů (asi 12,9 miliardy korun). Uvedl to server CNBC s odkazem na analýzu společnosti Elliptic. Podle expertů by se proto měly tyto „cross-chain bridges“ regulovat stejně jako kryptoburzy.

Přečíst článek

Airbus A380 (ilustrační foto)

Gigantický Airbus 380 chybí. Hodí se nejenom Emirates, potřebují ho i evropská letiště

Společnost Emirates, která nakoupila nejvíce Airbusů A380, nadále u evropského výrobce letadel lobuje za nový model největšího dopravního letadla. A podle jejího šéfa začíná Airbus jejich prosby brát vážně.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme