Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Svět musí masivně investovat do kyberbezpečnosti. Nejvíc Češi a Poláci

Kyberbezpečnost - ilustrační foto
Pixabay
 ČTK

Útoků v kyberprostoru přibývá a staly se významnou součástí globálních konfliktů. Podle výzkumné agentury International Data Corporation tak porostou investice do kyberbezpečnosti o desítky miliard dolarů ročně. Kdo aktuálně má investovat nejvíc? Země ze střední Evropy, míní agentura. Utrácet přitom mají hlavně vlády.

Reklama

Evropské výdaje na bezpečnost informačních technologií se v letošním roce zvýší o 10,8 procenta na téměř 47 miliard dolarů (zhruba 1,2 bilionu korun). Předpověděla to výzkumná společnost International Data Corporation (IDC). Nejvýraznější nárůst těchto výdajů letos v rámci Evropy očekává v České republice a v Polsku, a to o více než 15 procent.

Potyčka na mítinku Andreje Babiše v Ústí nad Labem

David Ondráčka: Policie pomáhá a chrání. Má ale důvěru lidí?

Zásah policistů bez uniforem, kteří nesmyslně zaklekli čtrnáctiletého kluka na mítinku Babiše, zvedl vlnu vášní. Padla ostrá slova, že se policie utrhla z řetězu, je to jako za StB, ať ministr Rakušan okamžitě jedná.

Přečíst článek

IDC předpokládá, že evropské výdaje na bezpečnost informačních technologií porostou také v dalších letech a v roce 2026 překonají 66 miliard dolarů (1,6 bilionu korun). Jejich průměrný roční růst v letech 2021 až 2026 odhaduje na 9,4 procenta. Nejrychleji by podle IDC měly výdaje v tomto období růst v České republice.

„Evropský trh s kybernetickou bezpečností pokračuje v rychlém rozvoji,“ uvedl analytik Stefano Perini ze společnosti IDC. Za zvýšenou potřebou ochrany před kybernetickými hrozbami podle něj stojí mimo jiné rostoucí závislost na cloudových službách a přechod k hybridnímu stylu práce, který umožňuje zaměstnancům vykonávat určitou část pracovních povinností z domova.

IDC předpokládá, že nejrychlejším tempem letos v Evropě porostou výdaje na bezpečnost informačních technologií ze strany vlád. Následovat by je měly výdaje ze strany dopravního sektoru a velkoobchodu.

Hacker, ilustrační foto

Hackeři z kryptosměnárny vyvedli půl miliardy dolarů, stopy vedou do Ruska a Severní Koreje

Takzvaný kryptoměnový most RenBridge umožňující přenos mincí určité kryptoměny z jednoho blockchainu do druhého, posloužil hackerům za poslední dva roky k vyprání nelegálně nabyté kryptohotovosti v hodnotě nejméně 540 milionů dolarů (asi 12,9 miliardy korun). Uvedl to server CNBC s odkazem na analýzu společnosti Elliptic. Podle expertů by se proto měly tyto „cross-chain bridges“ regulovat stejně jako kryptoburzy.

Přečíst článek

Airbus A380 (ilustrační foto)

Gigantický Airbus 380 chybí. Hodí se nejenom Emirates, potřebují ho i evropská letiště

Společnost Emirates, která nakoupila nejvíce Airbusů A380, nadále u evropského výrobce letadel lobuje za nový model největšího dopravního letadla. A podle jejího šéfa začíná Airbus jejich prosby brát vážně.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí. 

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová

Jourová: Že mají Češi v EU slabý hlas? To jsou jen mindráky, pojďme se na ně vykašlat

Přečíst článek

Máme se líp než Španělé, ale hůř než Italové. Životní úroveň Čechů je podobná jako ve Slovinsku

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme