Reklama

Zapomeňte na Stranger Things, nejsledovanějším hitem Netflixu je temná Wednesday

Zapomeňte na Stranger Things, nejsledovanějším hitem Netflixu je temná Wednesday
Netflix
Stanislav Šulc
sta

Seriál, který vychází ze světa Addamsovy rodiny, přilákal k obrazovkám Netflixu tolik lidí, že během pouhého týdne prosledovali rekordní počet hodin. Kolik? Neuvěřitelných 341 milionů. To se nepovedlo ani očekávané čtvrté sérii Stranger Things. 

Reklama

Netflix úspěchy svých seriálů počítá ve zcela nových kategoriích. A veřejně neuvádí žádné jiné statistiky než počet takzvaně prosledovaných hodin. Konkrétně během prvního týdne od uvedení nového filmu či seriálu, přičemž seriály logicky skórují víc než filmy. 

To se potvrdilo i v uplynulých dnech, kdy se jasnou jedničkou Netflixu stal seriál Wednesday, který spadá do fikčního vesmíru Addamsovy rodiny a vypráví příběh populární postavy z původního seriálu (i pozdějších filmů), tedy malé dívky Wednesday. Ta už oproti původním dílům trochu povyrostla a studuje na Akademii Nevermore, kde vyšetřuje sérii vražd. 

Světová premiéra páté řady seriálu Koruna v Londýně.

Kolik vlastně stojí Koruna? Patří k nejdražším seriálům všech dob

Rodinné i dějinné anabáze Alžběty II., prince Charlese, princezny Diany a dalších členů nejprominentnější rodiny světa dospěly na Netflixu do páté série. Dostáváme se v ní do devadesátých let, pozorujeme rozpad manželství nástupníka trůnu a oslavy zlaté svatby populární královny. To vše v pečlivě stylizovaných kulisách, které z Koruny činí jeden z nejdražších seriálů všech dob.

Přečíst článek

Diváci na to zjevně slyšeli, protože podle dat Netflixu za první týden od uvedení u Wednesday diváci po celém světě proseděli neuvěřitelných 341 milionů hodin. 

„Jde o rekord pro anglicky mluvený seriál. Na druhou příčku tak spadl dosavadní lídr, kterým byla čtvrtá série Stranger Things s 335 miliony hodin,“ uvedla BreAnna Bel z magazínu Variety. 

Reklama

Absolutním lídrem pak nadále zůstává první série Hry na oliheň, která během prvního víkendu přikovala k obrazovkám globální publikum na neuvěřitelných 571,8 hodiny. 

Hra o oliheň (v originále Squid Game)
video

Hra na oliheň vydělá Netflixu 891 milionů dolarů. To je čtyřicetkrát víc, než stála

Drsný jihokorejský seriál Hra na oliheň (v originále Squid Game), který se stal podzimním hitem Netflixu včetně Česka, se nejpopulárnější streamovací službě vyplatí. Podle interních dokumentů firmy, na které se odvolává server Bloomberg, by měl seriál o hře na přežití vygenerovat hodnotu 891 milionů dolarů (asi 19,5 miliardy korun). Výroba seriálu stála 21,4 milionu dolarů, tedy asi čtyřicetkrát méně. Netflix uniklé neoficiální informace nekomentoval.

Přečíst článek

Reklama

Související

Bitva o českého diváka vrcholí. Disney+ nabídne stovky filmů a seriálů

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme