Reklama

Serena Williamsová končí s tenisem. Bude z ní startupová investorka

Serena Williamsová naznačila, že letos ukončí tenisovou kariéru
ČTK
Zdeněk Pečený
pez

Třiadvacetinásobná grandslamová vítězka v textu pro magazín Vogue naznačila, že letos ukončí kariéru, během které vydělala téměř 2,3 miliardy korun.

Reklama

Williamsová, která je tváří tenisu od vítězství na svém prvním US Open v roce 1999, uvedla, že někdy po letošním ročníku tohoto turnaje plánuje pověsit raketu na hřebík.

Williamsová, která posunula hranice ženského tenisu, magazínu Vogue řekla, že nikdy neměla ráda termín „odchod do důchodu“. Dává přednost výrazu „evoluce“. „Vyvíjím se. Od tenisu přecházím k jiným věcem, které jsou pro mě důležité,“ napsala. Jakým? Tenistka chce vydělané peníze zúročit jako andělská investorka do technologických společností. Víc času chce také věnovat svým nejbližším a netají se, že by byla ráda, kdyby se její rodina rozrostla o dalšího člena.  

Ačkoliv čtyřicetiletá tenisová hvězda neřekla přesně, kdy plánuje s kariérou skončit, na svém Instagramu naznačila, že právě US Open by mohl být jejím posledním turnajem. „Odpočet začal,“ řekla a dodala: „Následující týdny si vychutnám.“

Basketbalista Tomáš Satoranský

Nejvíce z českých sportovců opět vydělal Satoranský, téměř čtvrt miliardy

Nejlépe placeným českým sportovcem byl třetí rok po sobě basketbalista Tomáš Satoranský, jenž v létě po šesti sezonách zakončil své působení v NBA. Třicetiletý tahoun české reprezentace si podle žebříčku časopisu Forbes od loňského června do letošního července vydělal v přepočtu 242 milionů korun. Celková suma je tvořena hrubým platem od klubu či vyhranými odměnami a příjmy od sponzorů. Z žen si nejvíce vydělala bývalá tenisová světová jednička Karolína Plíšková, která v celkovém pořadí obsadila 17. příčku.

Přečíst článek

Za svoji kariéru Williamsová na prize money získala téměř 95 milionů dolarů (2,28 miliardy korun) a suverénně dominuje žebříčku nejvíce vydělávajících tenistek. S velkým odstupem je na druhém místě její sestra Venus s výdělkem 42,2 milionu dolarů. Z českých tenistek je na tom nejlépe Petra Kvitová, která je s více než 34 miliony dolarů na sedmé příčce.

Nová kariéra ve financích

Od posledního grandslamového triumfu Sereny na Australian Open v roce 2017 uplynulo již více než pět let. Následovalo dlouhé zranění, které vedlo ke spekulacím o konci její kariéry. Vrátila se. Ve dvouhře nastoupila na letošním Wimbledonu. „Bohužel jsem nevyhrála, nebyla jsem připravená. A nevím, jestli budu připravená vyhrát US Open. Ale zkusím to,“ přiznala Williamsová.

Conor McGregor

Sedm nejbohatších sportovců na světě. Kdo vydělává nejvíc?

Pandemie covid-19 s příjmy profesionálních sportovců pořádně zamávala. Rušily se turnaje a snižovaly odměny. Přesto nestrádají, a to hlavně díky štědrým smlouvám se sponzory. Sedm nejlépe placených sportovců světa si v loňském roce dohromady vydělalo 819 milionů dolarů před zdaněním. Kdo se v žebříčku nejbohatších sportovců umístil a v jakém sportu jsou nejvyšší výdělky, když odhlédneme od příjmů ze sponzoringu?

Přečíst článek

Letos v březnu Williamsová oznámila, že pro svůj venture capital fond Serena Ventures získala 111 milionů dolarů (2,66 miliardy korun). Fond bude investovat do technologických společností v ranném stádiu existence. Investiční firma vedená tenistkou je již aktivním andělským investorem s portfoliem 60 společností, které zahrnuje například SendWave, MasterClass a Daily Harvest.

„Technologie mě vždy fascinovaly. Líbí se mi, jak utváří naše životy,“ řekla v březnu Williamsová deníku New York Times. „Když jsem potkala svého manžela, náš první rozhovor byl o investicích.“ Manželem Williamsové je spoluzakladatel Redditu Alexis Ohanian.

Ženy vs. muži. V zápase za rovné odměňování ve sportu neplatí fair play, najdou se ale světlé výjimky

Průměrnému hráči NBA stačí pouhých 91 hodin, aby vydělal stejnou částku jako průměrná hráčka WNBA za celý rok. Rozdíly v odměnách mužů a žen jsou v profesionálním sportu daleko nad společenským průměrem. Zápas za férové odměny pokračuje - nutno ale dodat, že u některý sportů celkem úspěšně. „Mnohdy k tomu postačilo jen podpoření požadavků sportovkyň ze strany médií, politiků či širší veřejnosti, podotýká Denisa Linhartová, členka Komise rovných příležitostí Českého olympijského výboru.

Přečíst článek

Jaromír Jágr v pořadu Victory Club
video

Jágr otevřeně: Už nemám motivaci se vracet na led

Jaromír Jágr se zapsal mezi největší hvězdy světového sportu. Z ledu neslezl ani v jeho padesáti letech. Hraje za Rytíře Kladno. Po posledním prohraném zápase proti Mladé Boleslavi však v rozhovoru pro iSport poprvé přiznal, že zvažuje konec kariéry. „Popravdě, nemám motivaci,“ přiznal otevřeně Jágr a přivodil tím šok nejen fanouškům klubu. Newstream s legendární 68 natáčel loni. V pořadu Victory Club se tehdy Jágr svěřil, že hokej už není jediným smyslem jeho života. Připomeňte si co legendu světového hokeje drželo dlouhá desetiletí na ledě.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Tématem druhého čísla byznysově - lifestylového čtvrtletníku je návod, jak globálně uspět, jak dobýt svět a užít si ho.

Na titulní straně představujeme neurologa Martina Tolara. Jeho společnost Alzheon je nejblíž ze všech farmaceutických firem světa k dosažení schválení léku na Alzheimerovu nemoc. Co všechno musel obětovat a jak těžké bylo prosadit se v USA?

„Amerika je kouzelná v tom, že když máte chuť něco dělat, máte výdrž a nadšení, tak vám pomůže. Ona je to země plná lidí, kteří tam přišli s jedním kufrem a vybudovali si tam z ničeho, jen ze svých snů, celý život,“ říká Tolar v hlavním rozhovoru magazínu.

A magazín dále přináší řadu příběhů osobností, kterým se ve světě podařilo uspět. Eduard Kučera například vypráví, jak těžké bylo hledat vhodného správce majetku a vysvětluje, proč se nakonec rozhodl většinu investic mít v USA.

Architekt Petr Štefek pracoval v Londýně u Normana Fostera a popisuje rozdíly mezi globální londýnskou scénou a Prahou.

Legendární investor Gabriel Eichler pak popisuje svou cestu z USA zpět do Československa a jak tu jeho know-how pomáhalo budovat svobodnou ekonomiku.

Jak dostat dítě na Oxford?

Připravit svým potomkům ty nejlepší startovní podmínky pro život, kariéru a úspěch ve světě je snem každého rodiče. Stojí to však peníze a čas. A také je k tomu potřeba učinit celou řadu správných rozhodnutí od volby střední školy přes kroužky a další mimoškolní aktivity. Odměnou ale může být studium na některé z nejprestižnějších univerzit světa na obou březích Atlantiku i Pacifiku. Jak ta správná rozhodnutí skutečně učinit poradí nejpovolanější odborníci ve druhém čísle magazínu Newstream CLUB, který právě vychází.  K dostání je v síti trafik Lagardère i online

Příští číslo magazínu Newstream CLUB vyjde již v březnu. 

Související témata

Miliardáři

Vzdělávání

Biohacking

Reklama

Související

video

Kurty, hotel, letiště, to byl můj život, říká Andrea Sestini Hlaváčková

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme