Reklama

Jágr otevřeně: Už nemám motivaci se vracet na led

Stanislav Šulc

Jaromír Jágr se zapsal mezi největší hvězdy světového sportu. Z ledu neslezl ani v jeho padesáti letech. Hraje za Rytíře Kladno. Po posledním prohraném zápase proti Mladé Boleslavi však v rozhovoru pro iSport poprvé přiznal, že zvažuje konec kariéry. „Popravdě, nemám motivaci,“ přiznal otevřeně Jágr a přivodil tím šok nejen fanouškům klubu. Newstream s legendární 68 natáčel loni. V pořadu Victory Club se tehdy Jágr svěřil, že hokej už není jediným smyslem jeho života. Připomeňte si co legendu světového hokeje drželo dlouhá desetiletí na ledě.

Reklama

„V Americe i tady u nás se mě často někdo ptá, proč pořád hraju. ‚Vy vůbec nechápete smysl mého života,‘ vždycky jim říkám,“ prozradila hokejová legenda v pořadu Victory Club, který s Jágrem Newstream natáčel v loňském roce.

Právě sportovci, kteří dokázali či stále dokážou být ve svém oboru na vrcholu desítky let jsou pro Jágra největšími vzory. „LeBron James, Roger Federer, Rafael Nadal, Serena Williams, Tom Brady v americkým fotbalu, to jsou lidi, který já opravdu obdivuju,“ prozradil Jágr v pořadu Victory Club na newstream.cz.

„Respektuju u nich hlavně to, že se dokázali přizpůsobit tomu životnímu stylu, prostředí, sportu, který se vyvíjí velmi rychle a letí kupředu ohromnou rychlostí. Vzpomeňme si, že před třiceti lety nebyly mobilní telefony a co za přístroje máme dnes. U sportu to je totéž,“ dodal Jágr.

Sám prý musí neustále odpovídat na otázky, proč i v padesáti plánuje hrát nejvyšší hokejovou soutěž. „Byl jsem v Americe a dostal jsem otázku, proč pořád hraju. Co mě motivuje? Mám to za potřebí? Vždyť jsi všechno vyhrál. Vždyť se budeš už jen zhoršovat. A já si myslím a vždycky jim říkám: ‚Vy vůbec nechápete smysl toho života. Kdybych se na život díval tak, jak vy se koukáte na sport nebo práci, tak ve čtyřiceti spáchám sebevraždu.' Vím, že se v padesáti budu cítit hůř než ve čtyřiceti. Názor, že by člověk měl skončit na vrcholu, je podle mě absolutní nesmysl," připomněl Jaromír Jágr.

Sledujte všechny epizody pořadu Victory Club

Radomír Lapčík, zakladatel a člen představenstva Trinity Bank a holdingu SAB Finance
video

V krizi je nutná churchillovská síla, říká bankéř Radomír Lapčík

My jsme od počátku skupinu stavěli konzervativně, díky tomu se nám krize podařilo zvládat velmi dobře, vypráví v pořadu Victory Club bankéř a finančník Radomír Lapčík. „Když ale krize nastane, šéf se musí postavit před tým a říct, že týmu věří a že krizi zvládneme,“ dodává Lapčík.

Přečíst článek

Pavel Řehák
video

Pády jsou součástí cesty k úspěchu, hoďte je za hlavu a jděte dál, říká zakladatel pojišťovny Direct Řehák

Pojišťovnu Direct povede po Pavlu Řehákovi Michal Řezníček, který měl dosud v pojišťovně na starosti veškeré obchodní aktivity. Řehák se nově soustředí na strategickou podporu pojišťovny a dalších firem ve skupině, uvedla firma. Základy nynější skupiny položil Řehák v roce 2015 koupí pojišťovny Triglav a vznikem Direct pojišťovny. Již po třicítce mohl Řehák odejít do důchodu a díky působení v České pojišťovně by až do konce života neměl nouzi o peníze. To by však pro nebyl žádný život, prozradil Řehák v dřívější epizodě pořadu Victory Club.

Přečíst článek

Karel Schwarzenberg
video

Karel Schwarzenberg: Co musí mít dobrý prezidentský kandidát? Plebs-appeal

Ve speciálním vydání pořadu Victory Club se o rady pro politiky podělil Karel Schwarzenberg. Ten sice z aktivní politiky již odešel, ale nadále ji sleduje a jako mentor pomáhá vybraným osobnostem.

Přečíst článek

Rony Plesl
video

Umění je jako každý byznys. Musíte investovat, jinak se neprosadíte, říká Rony Plesl

V dalším z dílů pořadu Victory Club na newstream.cz se představí Rony Plesl. Jedna z nejvýraznějších osobností českého designu se v posledních letech stále více soustředí na volnou tvorbu a chce s ní uspět v globální konkurenci.

Přečíst článek

Danuše Nerudová
video

Danuše Nerudová: Česko mrhá talenty. Už na základních školách

Druhým hostem pořadu Victory Club na newstream.cz je rektorka Mendelovy univerzity, předsedkyně důchodové komise a žena, o níž se čím dál více spekuluje, že by mohla kandidovat na prezidentku.

Přečíst článek

Jaromír Jágr v pořadu Victory Club
video

Jaromír Jágr: Když děláte svou vášeň naplno, vyděláte si peníze

V první epizodě pořadu Victory Club Jaromír Jágr popisuje svou cestu na vrchol sportovního světa. Jakou roli v tom hrál talent? Kdo byl jeho životním vzorem a co si od něj vzal? Jakou roli hrají v jeho životě peníze? A co je vlastně úspěch pro Jaromíra Jágra, který i před padesátkou patří k největším hvězdám extraligy? Sledujte první díl pořadu Victory Club na newstream.cz.

Přečíst článek

Reklama

Související

Jaromír Jágr v pořadu Victory Club

Jágr: Co se dělo dřív, by dnes byla šikana. Všichni jsou hrozně přecitlivělí

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme