Reklama

Po víně už vás nebude bolet hlava, slibují otec a syn Černochovi z Bzence

Po víně už vás nebude bolet hlava, slibují otec a syn Černochovi z Bzence
Newstream.cz/Tereza Zavadilová
Stanislav Šulc

Díky unikátní metodě mohou využívat při výrobě vína daleko méně síry. “Kdyby si to patentovali Francouzi nebo Italové, už z toho je dávno světový standard. Ale věřím, že se to povede prosadit,” míní Dušan Černoch, majitel Vinného domu Bzenec, jednoho z největších vinařství u nás.

Jedete-li od Zlína, na konci vinařské obce Bzenec v části zvané Dúbrava před vojenskou střelnicí narazíte na areál, který by na první pohled mohl být čímkoliv - od velkého agropodniku po obří logistický areál. Ve skutečnosti jde ale Vinný dům Bzenec, kde ročně dokážou vyrobit až pět a půl milionu litrů vína. I kvůli pandemii jsou však nyní ve vinařství zhruba na polovině kapacit. 

"Hlavními odběrateli pro nás dosud byly velkoobchody, které zásobovaly vinotéky. Nechtěli jsme být přímým distributorem, protože si myslíme, že v každém regionu je lepší mít nějakého místního partnera, který zná trh i zákazníky a umí s nimi lépe pracovat. Nechceme tu mít 20 aut, která budou denně zavážet celou republiku. To se ale s pandemií výrazně proměnilo. Spustili jsme e-shop a najeli také řetězce. Dneska tedy jde zhruba 60 procent produkce do řetězců a 40 do vinoték přes velkoobchody nebo víno prodáme sami," vysvětluje Dušan Černoch na chodbě vinného domu, kterou lemují plakety s medailemi pro nejlepší víno z nejrůznějších soutěží napříč Evropou. 

Jakub Klaška, architekt

Budeme soutěžit o filharmonii na Vltavské, říká architekt od Zahy Hadid

V kanceláři Zaha Hadid Architects Jakub Klaška pracuje od roku 2010. Za tu dobu má na kontě řadu různorodých projektů v Evropě i Asii. Podílí se i na projektu přeměny Masarykova nádraží pro investiční skupinu Penta. Spolu s ateliérem pak bude soutěžit i projekt na novou filharmonii na Vltavské. Jak vnímá český urbanismus a co mu v Česku chybí z pohledu městské architektury? I na to odpovídá v rozhovoru pro newstream.cz.

Přečíst článek

"My si ale nejvíc ceníme Salonu českých vín, dostat se mezi stovku těch nejlepších, která u nás za rok vzniknou, to už něco dokazuje," dodává Černoch a nalévá úžasné Chardonnay ročník 2018, které leželo na sudu. A je vynikající. Byť má méně než gram zbytkového cukru, má příjemnou nasládlou chuť a je na hony vzdálené tomu, co si někteří mylně představují pod pojmem moravské víno. 

Dvě stovky produktů 

Obchodní model Vinného domu je jiný, než bývá obvyklé. Sází především na širší produktovou nabídku, aby pokryl veškeré chutě spotřebitelů zejména v tuzemsku, kam putuje velká část produkce Černochova vinařství. 

Reklama

"Máme kolem 160 produktů a více než 30 odrůd. Určitě se chcete zeptat, kde bereme hrozny, tak rovnou říkám, že je kupujeme. Vím, že to někteří odsuzují, ale to vychází z domněnky, že kupujeme neprověřené hrozny. Tak to ale není, my velmi důsledně vybíráme, od koho a co kupujeme," hájí se vinař. 

A jeho syn, který nyní studuje vinařství na Mendelově univerzitě ho doplňuje. "Máme vlastní laboratoř, ve které zkoumáme vzorky. Když máme zpracované hrozny a šťávu, tak už přesně víme, jaké bude mít víno parametry," říká Michal Černoch, který se těší, že jednou po otci převezme vedení. 

Andrej Babiš (ANO), představení volebního programu

Byznys politických stran: Od státu inkasují celkem 1,5 miliardy

Pokud nějaká strana uspěje v nastávajících volbách do Poslanecké sněmovny, je to celkem slušný byznys. Protože za čtyři roky odejde ze státního rozpočtu všem úspěšným celkem kolem 1,5 miliardy korun. 

Přečíst článek

"Víte, mně se hrozně líbí, jak to funguje ve Francii nebo Itálii. Vinařské rodokmeny ta mají delší historii, i pět až sedm generací zpět. Zatímco u nás je to zpřetrhané," dodává syn úspěšného vinaře. 

Právě na škole se nyní setkalo hned několik zástupců očekávané druhé generace moravských vinařů. "Ale kvůli dost náročným předmětům je tam docela velká 'úmrtnost." 

Navíc, jak se shodují oba Černochové, většina lidí ze školy chce dělat sommeliéry. Těžká dřina ve vinařství lákavá není. "Zatím to zvládáme, je nás tu zhruba 30. Ale nedávno jsem tu měl Petra Fialu, šéfa ODS, a říkám mu, že za pár let už opravdu nebudou lidi, kteří by to dělali. Pokýval hlavou s tím, že o tom problému vědí," dodává posmutněle Černoch starší. 

Dotace jsou. Ale přinášejí i problémy 

Ekonomicky je vinařství stabilizované, ale o velké zisky tu zatím nejde. "Celková investice byla ve stovkách milionů korun. Samozřejmě na všechno byl úvěr, každoročně si bereme i úvěr na hrozny, který během toho roku musíme splatit. O zisku nejde moc mluvit, prostě všechno postupně splácíme a žijeme. Ale máme teď rozjeté nové projekty, které by se mohly do zisku přetočit velmi rychle," přiznává majitel vinného domu. 

Co se dotací týče, tak ty mohou často nadělat více problémů než dobra. "Často je tam hodně nejistoty, přitom vy si na základě před schválené dotace jdete do banky, ta vám udělá nové podmínky a ji nakonec nedostanete třeba kvůli administrativní chybě, to je šílené. Je to hazard s lidskými životy," upozorňuje Černoch. 

Hawker Chan v Singapuru.

Michelinské bistro nabízelo jídlo za 45 korun, teď o prestižní hvězdu přišlo

Singapurské bistro dosud známé tím, že vaří nejlevnější michelinské jídlo, o svoje místo v prestižním gastronomickém průvodci přišel.

Přečíst článek

Inovace, která změní vinařský svět 

Výjimečné je tady i to, že vše potřebné pro výrobu vína mají pod jednou střechou, a to včetně vlastní výroby enologických potřeb, kterými zásobují celý trh. Právě inovace, často vycházející se spoluprace s Mendelovou univerzitou, jsou to, na co chtějí sázet o budoucna. 

"Disponujeme dvěma zásadními inovacemi, které mohou do velké míry proměnit celé odvětví. O jedné mluvit ještě nemůžu, ale o té druhé ano. Máme na ni patent, který nás vyšel na tři miliony korun a může změnit produkci sladkých vín," prozrazuje Dušan Černoch a předává slovo synovi, který novinku popisuje i se všemi chemickými a biologickými detaily. "Když to zjednoduším. Víno se zbytkovým cukrem se dělá tak, že v určité fázi fermentace, proces uměle ukončíte. Využívá se k tomu oxid siřičitý, což je mimochodem právě látka, ze které vás bolí při pití sladkého vína hlava," říká Černoch mladší.  

Kavárna Slavie se po roční uzavírce opět otevřela.

Chceme ji zase vrátit Čechům, říká nový provozovatel Kavárny Slavia

Legendární Kavárna Slavia naproti Národnímu divadlu v Praze se po roční uzavírce opět otevřela. Zrekonstruovaná a s novým provozovatelem. „Chtěli jsme ji opět vrátit Čechům,“ říká v rozhovoru Jozef Onderka, nový nájemce prostor.

Přečíst článek

"My ale používáme úplně novou metodu s využitím mastných kyselin se středně dlouhým řetězcem. Když kvasinka odumírá, zůstává po ní malé množství těchto mastných kyselin a pana docenta Mojmíra Baroně napadlo zkusit ty kyseliny do procesu vsunout dříve. Zjistil, že k zastavení kvašení stačí výrazně méně síry - třeba o padesát i sedmdesát procent," tvrdí mladý vinař. 

Podle něj se ročně na planetě vyrobí zhruba 28 miliard litrů vín a z toho pět procent je sladkých. "Jde o vysokou produkci, kterou tím můžeme ovlivnit. Na mezinárodních konferencích nám říkají, že je velká škoda, že nejsme Francouzi nebo Italové, že bychom na této inovaci měli možnost vydělat a zároveň by se z ní stal globální enologický standard. Snižování množství oxidu siřičitého je hlavní debata už dlouhá léta," smutně uzavírá Černoch mladší, který přesto věří, že se z jejich vynálezu povede vytvořit celosvětový standard. 

Pokud se to skutečně povede, ovlivní otec a syn Černochové z Vinného domu Bzenec roční produkci v řádu stovek milionů litrů sladkých vín ročně. To by byl úspěch.

Pac-man

Nezadržitelný akviziční apetit technologických gigantů je nežádoucí, shodují se experti

Velké technologické společnosti letos rekordním tempem nakupují menší konkurenty, píše britský ekonomický list Financial Times (FT). Poukazuje přitom na riziko omezení hospodářské soutěže, což v konečném důsledku poškodí spotřebitele.

Přečíst článek

Tento projekt se uchází o Českou cenu za architekturu.

Minimalistický dům se uchází o architektonickou cenu

Projekt rodinného domu v Habartově na Karlovarsku pražského architektonického ateliéru JRA zaujal nejenom prestižní zahraniční server Archdaily, odborná porota České ceny za architekturu ho také vybrala do užšího kola letošního ročníku soutěže.

Přečíst článek

Reklama
Doporučujeme